Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...
 Popcorn stradal

De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig
 Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...
 

Sfat achizitionare.

- - - - -
  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#109
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Ai dreptate.

Dar dupa mine tot nu merita investitia, sa zicem totusi ca merita banii.

Edited by kiario, 05 September 2013 - 14:01.


#110
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,736
  • Înscris: 02.07.2011
In momentul de fata, nici eu nu mai sunt daca merita cu adevarat investitia (din ce am citit, nu are RAW si nu are mod manual 100%).
Dar cu cateva aplicatii bine facute, ar putea fii una din cele mai misto camere facute vreodata.

#111
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
kiario ai dreptate,la ce drak sa dai atatia bani doar sa cumperi un obiectiv.MAi bine bagi aparatu in husa si-l iei cu tine.Cele mai importante poze le faci cand nu ai aparatu foto la tine sau ....obiectivu.

#112
zapyx2003

zapyx2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 16.03.2011
Sunt interesat de achizitia unui smatphone (ar cam fi primul, nokia lumia 610 e un semi smart) si datorita gamei extrem de variate de oferte sunt intr-o mare dilema.
Cei cu mai multa experienta va rog daca se poate sa ma sprijine si pe mine cu un sfat.

Precizez ca nu sunt un gamer.
Ma intereseaza un telefon care sa aiba urmatoarele caracteristici (in ordinea mentionata):
- calitatea convorbirii si semnalul cat mai bune;
- durata bateriei cat mai mare;
- blocaje cat mai rare (daca inexistente nu se poate) ale sistemului de operare;
- suportul GPS sa fie cat mai de calitate (conectivitate la sateliti rapida si stabila);
- o viteza decenta pentru conectarea la internet (si sa suporte skype);
- rezistenta la zgarieturi.

Pana la momentul prezent m-am gandit la unul din urmatoarele produse:
- Motorola RAZR HD XT925
- Motorola Razr i XT890
- Samsung S2 (clasicul, nu varianta plus)
- Samsung S4 mini LTE (varianta cu 2 Gb RAM)

Pe baza review-urilor de pe gsm.arena as inclina catre primul (Motorola RAZR HD XT925). Este cineva care are/a folosit asa ceva?

#113
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
Motorola cica ar fi mai rezistente, dar cele mai noi nu prea se gasesc in romania.
S2 este bun dar cam vechi. Iar S4 mini chiar nu are ce cauta aici, scump si slab.
Ceva performant intr un pret bun Optimus G.
Baterie poti sa incerci note 2 daca nu este o problema marimea.

#114
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postzapyx2003, on 10 septembrie 2013 - 21:48, said:

Sunt interesat de achizitia unui smatphone (ar cam fi primul, nokia lumia 610 e un semi smart) si datorita gamei extrem de variate de oferte sunt intr-o mare dilema.
Cei cu mai multa experienta va rog daca se poate sa ma sprijine si pe mine cu un sfat.

Precizez ca nu sunt un gamer.
Ma intereseaza un telefon care sa aiba urmatoarele caracteristici (in ordinea mentionata):
- calitatea convorbirii si semnalul cat mai bune;
- durata bateriei cat mai mare;
- blocaje cat mai rare (daca inexistente nu se poate) ale sistemului de operare;
- suportul GPS sa fie cat mai de calitate (conectivitate la sateliti rapida si stabila);
- o viteza decenta pentru conectarea la internet (si sa suporte skype);
- rezistenta la zgarieturi.

Pana la momentul prezent m-am gandit la unul din urmatoarele produse:
- Motorola RAZR HD XT925
- Motorola Razr i XT890
- Samsung S2 (clasicul, nu varianta plus)
- Samsung S4 mini LTE (varianta cu 2 Gb RAM)

Pe baza review-urilor de pe gsm.arena as inclina catre primul (Motorola RAZR HD XT925). Este cineva care are/a folosit asa ceva?
Razr HD îți recomand să-l iei doar dacă îl găsești SH la un preț de aprox 1000 lei dar nu mai mult. Da, e fain construit, lag ocazional, ecran măricel și bun. Razr i e mai bun la baterie decât toate pe cae le-ai expus (din cauza procesorului) și e cel mai compact. Samsung S2 e un clasic. Dacă mergi pe el nu trebuie să regreți decât dacă nu vrei o construcție mai deosebită așa cum găsești la Razr HD (ramă de oțel, gorilla glass și kevlar).

Nu recomand să iei HD-ul nou.

Caută totuși un Android cu 2 GB RAM. Ce a zis alin e o sugestie f. ok. Nu știu cum e cu semnalul totuși. Motoroalele alea două au semnal f bun de ex.

Edited by tzotzolyno, 10 September 2013 - 22:40.


#115
zapyx2003

zapyx2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 16.03.2011

View Posttzotzolyno, on 10 septembrie 2013 - 22:38, said:

Razr HD îți recomand să-l iei doar dacă îl găsești SH la un preț de aprox 1000 lei dar nu mai mult. Da, e fain construit, lag ocazional, ecran măricel și bun. Razr i e mai bun la baterie decât toate pe cae le-ai expus (din cauza procesorului) și e cel mai compact. Samsung S2 e un clasic. Dacă mergi pe el nu trebuie să regreți decât dacă nu vrei o construcție mai deosebită așa cum găsești la Razr HD (ramă de oțel, gorilla glass și kevlar).

Nu recomand să iei HD-ul nou.

Caută totuși un Android cu 2 GB RAM. Ce a zis alin e o sugestie f. ok. Nu știu cum e cu semnalul totuși. Motoroalele alea două au semnal f bun de ex.


Razr HD XT 925 am gasit nou la pretul de 1233 RON.
Sa inteleg ca este OK la pretul asta?

Sau mai bine Razr i XT890 la 1193 RON (tot nou)?

Marimea maxima a ecranului as dori-o maxim de 4,7".
Initial imi vizam doar 4.0 - 4,3" (dar sa spunem ca am fost convins ca nu e mare diferenta si la 4,7") Posted Image


M-am gandit si la LG Optimus G insa pretul este de 1458 RON si sunt cam stramtorat. Si pentru HD XT 925 cam fac eforturi (suma initial alocata era de max 1000 RON).

Edited by zapyx2003, 11 September 2013 - 19:26.


#116
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postzapyx2003, on 11 septembrie 2013 - 19:15, said:

Razr HD XT 925 am gasit nou la pretul de 1233 RON.
Sa inteleg ca este OK la pretul asta?

Sau mai bine Razr i XT890 la 1193 RON (tot nou)?

Marimea maxima a ecranului as dori-o maxim de 4,7".
Initial imi vizam doar 4.0 - 4,3" (dar sa spunem ca am fost convins ca nu e mare diferenta si la 4,7") Posted Image


M-am gandit si la LG Optimus G insa pretul este de 1458 RON si sunt cam stramtorat. Si pentru HD XT 925 cam fac eforturi (suma initial alocata era de max 1000 RON).
Dacă vrei nou și zici că depui ceva efort pt pretul lui HD, mergi pe Razr i. Este mai eficient cu bateria nu numai din cauză că are ecranul ceva mai mic dar și pt că are procesor Intel. Ca și fluiditate, amândouă se mișcă la fel deși unii nu m-ar crede. Un cunoscut cu care lucrez are Razr i. Mi se pare super și le-am comparat cu ce am eu (Razr HD-ul și Razr Maxx-ul). Dacă totuși vrei ecran mare, diferența de 100 lei între ei mi se pare mică. :)

În principiu Razr i are consumul de baterie cel mai ok dintre S2, Razr HD, Optimus G. De semnal și construcție nu mai vorbim.

#117
zapyx2003

zapyx2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 16.03.2011

View Posttzotzolyno, on 11 septembrie 2013 - 22:35, said:

Dacă vrei nou și zici că depui ceva efort pt pretul lui HD, mergi pe Razr i. Este mai eficient cu bateria nu numai din cauză că are ecranul ceva mai mic dar și pt că are procesor Intel. Ca și fluiditate, amândouă se mișcă la fel deși unii nu m-ar crede. Un cunoscut cu care lucrez are Razr i. Mi se pare super și le-am comparat cu ce am eu (Razr HD-ul și Razr Maxx-ul). Dacă totuși vrei ecran mare, diferența de 100 lei între ei mi se pare mică. Posted Image

În principiu Razr i are consumul de baterie cel mai ok dintre S2, Razr HD, Optimus G. De semnal și construcție nu mai vorbim.


Multumesc de sfat.
Am sa testez un astfel de produs al carui ecran, sincer, se apropie ceva mai tare de doleantele mele: diagonala de 4,3" .

#118
darktyroll

darktyroll

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 02.08.2010
Eu le am pe ambele asa ca, puteti intreba :)

#119
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
WTF Posted ImagePosted Image Posted Image

#120
darktyroll

darktyroll

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 02.08.2010
?

#121
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
Sigur a asteptat 3 4 luni ca sa i spui parerea despre telefon. Pana acum cred ca s a si plictisit de acel telefon.
Nu i inteleg pe unii care nu pot sa se uite la o simpla data.

#122
darktyroll

darktyroll

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 02.08.2010

View Postalin62, on 11 decembrie 2013 - 12:23, said:

Sigur a asteptat 3 4 luni ca sa i spui parerea despre telefon. Pana acum cred ca s a si plictisit de acel telefon.
Nu i inteleg pe unii care nu pot sa se uite la o simpla data.
Sunt exact 3 luni, nu sunt 4 daca stii sa socotesti, asta una la mana.
Doi la mana, cand te intereseaza un model il astepti, daca erai atat de destept incepeai sa cauti modelul respectiv si probabil o sa vezi ca nu se gaseste in RO, cel putin sh. Sau sa zicem ca il gasesti insa extrem de rar, nu e ceva in genul Samsung care sa fie la toate colturile.
Iar trei la mana, doamnule destept, nici eu nu suport pe cei care nu stiu sa citeasca bine, asta apropo de uitatul la o simpla data Posted Image, daca erai smartie citeai ca am scris "puteti intreba", daca puneai graunta in miscare gandeai ca m-am referit NU NUMAI la zapyx2003 ci si la altii care vor o idee informativa ...

Edited by darktyroll, 11 December 2013 - 12:40.


#123
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
Pai de ce sa socotesc, stiu ca sunt destui profesori de matematica pe aici, pe forum gasesc tot felu de "meseriasi".
Vezi ca mai sunt niste topicuri din 2011 poate vor si aia niste sfaturi de la tine :)))))))

#124
darktyroll

darktyroll

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 02.08.2010
Te duci departe si mai mult te afunzi, las-o asa!
PS: inseamna ca si tu esti la fel de dummy sa nu zic altceva daca citesti un topic "mort" de 3 luni de zile cum zici tu .. intelegi ideea? Te contrazici din primul cuvant postat la inceput.

Edited by darktyroll, 11 December 2013 - 17:02.


#125
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
Nu am citit un topic mort de 3 luni, am citit un comentariu scris recent de un tip care a raspuns la un topic mort de 3 luni.
Oricat m as afunda sunt linistit ca stiu ca mai este unul sub mine :)
Acum nu mai are rost sa ne contrazicem, da ti am zis, daca vezi un topic asa mai vechi, fi sigur ca omu ala nu mai asteapta dupa sfaturi daca nu a mai postat nimic de atata timp.
Seara buna

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate