Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 

Atentie la ce va postati pe feisbuc, twitter etc. !

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
pax0xFF

pax0xFF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 21.10.2012

View Postspider_zero_sapte, on 16 iunie 2013 - 14:32, said:

Păi tocmai de aia refuză lumea să vă dea CNP-urile pentru că unora ca tine nu le pasă ce se întâmplă cu datele confidențiale ale cetățeanului.  Poate pricepi acum?!



Zici că nu te deranjează. Ia bagă un scan după Cartea de Identitate aici să-l vedem și noi!
Legea spune ca trebuie sa le cer cnp-ul.
Uite, iti dau cnp-ul meu: 1960709076545.
Hai, ce poti face cu el? Imi iei casa? Imi iei masina?
Apropo, esti naiv daca crezi ca cnp-ul este secret. Stiai ca exista generatoare de cnp-uri? Pe respectivele site-uri apesi pe butonul "random" si iti afiseaza urmatoarele informatii ale unui cetatean: nume, prenume, judet, oras, varsta, cnp.

P.S.Am folosit un site de genul cand nu aveam 14 ani impliniti si voiam sa-mi activez orange young.

View Postspider_zero_sapte, on 16 iunie 2013 - 14:39, said:

Pe un alt topic câțiva contestau rolul filmelor în educarea/manipularea tineretului. Voi face bine să-i trimit aici. Doar nu credeți că @pax0xFF citează din cărți și nu este influențat de propaganda CP!

1) Ce inseamna CP?
2)Nu sunt influentat de nimeni. La tv nu ma uit, iar de pe net stiu sa selectez informatia.
3)Nu sunt incult. Am citit multe carti in comparatie cu cei din generatia mea.

Edited by pax0xFF, 16 June 2013 - 14:46.


#38
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postpax0xFF, on 16 iunie 2013 - 14:39, said:

Legea spune ca trebuie sa le cer cnp-ul. Uite, iti dau cnp-ul meu: 1960709076545. Hai, ce poti face cu el? Imi iei casa? Imi iei masina?
Apropo, esti naiv daca crezi ca cnp-ul este secret. Stiai ca exista generatoare de cnp-uri? Pe respectivele site-uri apesi pe butonul "random" si iti afiseaza urmatoarele informatii: nume, prenume, judet, oras, varsta, cnp.

www.validari.ro
Bine, bravo curajosule!
Aleg să ignor lipsa de logică din propoziția bold-uită și te felicit pentru sinceritate, căci naivitatea, sinceritatea și idealismul nu le  pot condamna, sunt specifice vârstei.
Legat de vârstă aveam eu o bănuială și tocmai mi-ai confirmato. Mai vorbim după ce-ți iei Bacalaureatul. Până atunci, succes la școală!


PS. Vezi că aia pentru care activezi tu ca voluntar iau o grămadă de bani pe cârca voastră. Mă rog probabil că nici nu-ți pasă.
Duminică plăcută! Posted Image

View Postpax0xFF, on 16 iunie 2013 - 14:46, said:


1) Ce inseamna CP?
2)Nu sunt influentat de nimeni. La tv nu ma uit, iar de pe net stiu sa selectez informatia.
3)Nu sunt incult. Am citit multe carti in comparatie cu cei din generatia mea.
1, 2.. rămâne să constați singur după o vreme dacă e sau nu așa
3. Nu zice nimeni că ești incult, doar prost informat. Nu e vina ta și nici a generației tale...voi nu aveți ”termen de comparație”.

Edited by spider_zero_sapte, 16 June 2013 - 14:49.


#39
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

View Postspider_zero_sapte, on 16 iunie 2013 - 14:39, said:




Mai grav e că operațiunea asta o va face un software care, imho, nu cred că înțelege ”spiritul de glumă”.



adevarat, sau mai nasol, vreun dereglat mintal care se va simti lovit in  mandria sa de american prost(deja cred ca m-au bagat pe o alta lista).
Imi pare rau dar nu, nu cred ca e bine ce se intampla, iar lucrurile vad ca merg din ce in ce mai rau,  nu stiu cum de i-au indobitocit pe americani sa-i caute-n cur pe aeroporturi , teroristii cred ca jubileaza, nici nu visau sa-i futa asa grav pe americani

#40
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postspider_zero_sapte, on 16 iunie 2013 - 14:53, said:

3. Nu zice nimeni că ești incult, doar prost informat. Nu e vina ta și nici a generației tale...voi nu aveți ”termen de comparație”.
Ceea ce nu e o problemă în sinea sa. Problema sunt hormonii, nevoia de a "demonstra ceva", dar în direcţia dăunătoare viitorului lor. Noi vom fi murind mai devreme, dar ei mai trăiesc după...

#41
pax0xFF

pax0xFF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 21.10.2012

View Postspider_zero_sapte, on 16 iunie 2013 - 14:53, said:

PS. Vezi că aia pentru care activezi tu ca voluntar iau o grămadă de bani pe cârca voastră. Mă rog probabil că nici nu-ți pasă.
Duminică plăcută! Posted Image

Cel responsabil de campanie pe orasul meu isi neglijeaza bacul pentru campania asta. Se ocupa de toate chestiile organizatorice, ne face rost de aprobare de la primarie si alte chestii de genul. Eu nu cred ca face bani pe seama noastra, e un exemplu pentru noi.

Duminica placuta si tie! :)

#42
Blajinul

Blajinul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 29.12.2011
Mare descoperire, mare! Feisbucul, tuiterul si alte porcarii de socializat cu tembelii nu sunt securizate!
WOW, ce soc! :samui:
Pai nici daca ar jura Papa pe vitralii ca sunt securizate si ca tot ce scriu acolo ramane confidential si tot nu as crede.

Cred ca multe din atentatele teroriste sunt chiar opera celor care se bat cu antiterorismul in piept, tocmai pentru a avea motive sa iti calce in picioare viata intima.

Edited by Blajinul, 16 June 2013 - 15:03.


#43
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postpax0xFF, on 16 iunie 2013 - 14:57, said:

Cel responsabil de campanie pe orasul meu isi neglijeaza bacul pentru campania asta. Se ocupa de toate chestiile organizatorice, ne face rost de aprobare de la primarie si alte chestii de genul. Eu nu cred ca face bani pe seama noastra, e un exemplu pentru noi.

Duminica placuta si tie! Posted Image

Păi vezi că aveam dreptate!

PS. Nu e obligatoriu să iei de bun ce-ți transmit;  dacă m-ai cunoaște vei afla că nu sunt un bun exemplu de moralitate și nici nu am pretenția că sunt cult.

Am observat că ești un băiat simțit și respectuos și-ți transmit să nu faci ca și colegul tău! Școala e mai importantă decât lupta altora, chiar dacă sentimental achiesezi la acea luptă.
Învață ca să poți să-ți faci un viitor, pentru că, vezi tu, vin vremuri sumbre, în care mare parte dintre perceptele morale actuale nu vor mai conta ci doar lupta pentru supraviețuire.

Poate părea SF ce am afirmat mai sus, dar mnah de ce credeți că ”înalță ăștia țarcul”.

Edited by spider_zero_sapte, 16 June 2013 - 15:07.


#44
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,085
  • Înscris: 19.12.2012
Povestea cu "pentru siguranta nationala" prinde cel mai bine la public. La fel si cu actiunile militare care vezi Doamne sunt pentru a "elibera " cutare popor...sunt de fapt pretexte care sa dea bine in aparenta insa interesele sunt altele.

De asemenea o alta gogoasa care e inghitita cu succes de public este aceasta cu " noi nu divulgam informatii despre clientii nostrii" sau " noi aparam interesele clientilor/utilizatorilor retelei noastre" ...as mai adauga si "marmota invelea ciocolata in..stiti voi ce.

Pana una alta eu folosesc FB doar ca bookmark pt videoclipurile preferate de pe youtube si pt poze de pe net, in niciun caz nu=l folosesc pe post de album foto al familiei. Mai ales de cand sa demonstrat ca de fapt chiar si pozele care le stergi, nu se sterg de fapt de pe fb. Aceea e o dovada clara ca fb isi minte utilizatorii in fata.

#45
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
book mark pt videoclipuri youtube? playlisturile de pe youtube nu sunt bune?

#46
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

View PostKrisler12, on 16 iunie 2013 - 13:12, said:

Acum cateva zile citisem o stire despre cum s-a iscat un scandal mare, cu un proces la mijloc, despre cum FBI are acces total la emailuri, tot ce scrii, tot ce primesti, absolut tot. Cica pentru siguranta nationala.
Si te miri? Posted Image

View PostA10, on 16 iunie 2013 - 15:55, said:

La fel si cu actiunile militare care vezi Doamne sunt pentru a "elibera " cutare popor...sunt de fapt pretexte care sa dea bine in aparenta insa interesele sunt altele.
Mie efectiv nu imi vine sa cred ca americanii au atata tupeu incat sa foloseasca asemenea pretext. Ma face sa ma gandesc la o situatie de genul : lasi pe cineva incuiat intr-o camera cu o bucata de tort pe masa si cand te intorci bucata nu mai e iar persoana sustine ca nu stie ce s-a intamplat desi inca are firimituri la gura.

Edited by Oscilatrix, 16 June 2013 - 16:59.


#47
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
http://en.wikipedia....ss_surveillance

http://en.wikipedia....wareness_Office

Edited by mobilewave, 16 June 2013 - 17:12.


#48
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View PostZuri, on 16 iunie 2013 - 13:29, said:

sa mi se incalce mie dreptul la intimitate si viata privata.
Datele tale sunt stocate in serverele lor. Deci viata ta privata este detinuta de ei.

#49
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012
Bine ar fi sa existe si legi pe internetul asta..

Sa fie sanctiuni si pedepse.

Asa trebuie sa fie.

La cat de mult se incalca legile calomniei, amenintarilor etc. in mediul online... sa fie plasata o amenda de 10 lei si bugetul national ar fi cat al Chinei..

#50
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
Apropo de facebook :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-tkPK62wGLA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Evident si tipul ala e un mare idiot Posted Image

Edited by mobilewave, 25 July 2013 - 23:39.


#51
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,261
  • Înscris: 24.01.2008

View Postbogdan_z, on 16 iunie 2013 - 21:13, said:

Bine ar fi sa existe si legi pe internetul asta..

Sa fie sanctiuni si pedepse.

Asa trebuie sa fie.

La cat de mult se incalca legile calomniei, amenintarilor etc. in mediul online... sa fie plasata o amenda de 10 lei si bugetul national ar fi cat al Chinei..
Esti in ofsaid, ciocu' mic !

#52
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

View PostOwidiu, on 16 iunie 2013 - 17:20, said:

Datele tale sunt stocate in serverele lor. Deci viata ta privata este detinuta de ei.
Ei, da, așa vă mai place să exagerați.
Prost să fii să-ți expui toate detaliile private pe o rețea de socializare. Și nu numai, prost să fii să împărtășești toate detaliile private altora. Nu se încalcă intimitatea nimănui, fiecare și-o încalcă singur. Din păcate, lumea asta virtuală e interpretată puțin greșit de către mulți. În momentul în care te alături unei comunități, e datoria ta să te informezi în legătură cu termenii, condițiile, obligațiile și drepturile pe care aceasta le implică (vorbesc la modul general). Dacă nu faci asta, e responsabilitatea ta și vina nimănui în cazul oricărei urmări negative asupra ta.
Eu deja nu mai vorbesc despre naivitate, pentru că suntem în 2013 și accesul la informație nu mai este vreun privilegiu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate