Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Dreambox 500s

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
45 replies to this topic

#1
smario

smario

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.05.2005
salutare ! vreau sa cumpar un receiver DREAMBOX DM500 nou.
stiti ceva magayine online din romania care vand asa ceva
multumesc

#2
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
Vezi la Elstar Oradea ca stiu ca aveau in jur de 650RON acum ceva timp.

#3
smario

smario

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.05.2005

LR, on Aug 5 2005, 18:59, said:

Vezi la Elstar Oradea ca stiu ca aveau in jur de 650RON acum ceva timp.

<{POST_SNAPBACK}>

pai tocmai ca la elstar nu mai sunt de vreo 3 saptamani
mersi oricum

#4
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
Intre timp am gasit ca ar avea la Peruvision pe stoc.

#5
nortton

nortton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.08.2005
Chiar ieri am fost la un prieten si am vazut Digi  si Focus  la un Dreambox ,eram uimit cand am vazut se vede de minune .Pentru posesori de Dreambox se merita sa nu piarda ocazia sa vada cele doua pachete pe Dreambox.Tot odata am decis sa imi iau si eu un Dreambox ca se merita.

Edited by nortton, 29 November 2005 - 00:03.


#6
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
De mare exceptie . Esti sigur ca nu te uitai la OTV , DDTV , U , F+ si DigiInfo ?

#7
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Pacat ca 500 nu se mai face.

#8
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
mtest nu-ti fa griji pentru ca in curand va iesii o noua versiune pentru DM500, mai bine zis 2: una cu HDD si una fara ...

#9
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Pacat ca 500 nu se mai face

O sa se fabrice ceva si mai ieftin decat DM500 asa cum a zis MrMxyzptlk asa ca cei care dau acum in disperare 1000RON pe un DM500 isi iau tZeapa vietii lor ;).

#10
nortton

nortton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.08.2005

View Postkingblana, on Nov 29 2005, 00:24, said:

De mare exceptie . Esti sigur ca nu te uitai la OTV , DDTV , U , F+ si DigiInfo ?
Dar dece ma intrebi asa,tu doar la astea te uiti?Daca ai dream box ,cand ai schimbat ultimul pachet? In ce an?Nu cred ca ma apucam sa scriu asa un topic din lipsa de preocupare.Sant sigur pe ceia ce am vazut ,si chiar nu numai pachetele romanesti,chiar si Sky italia,Sky eng. si mai multe.Acest prieten de care spuneam caci am vizionat pachetele romanesti  cred ca detinea un Dreambox DM500s modelul asta cu Linux  si avea conectare facut LAN .Nu stiu daca esti informat cu conexiunea aceasta.Dar am sa imi iau si eu un Dreambox si pe urma mai vorbim ,daca te intereseaza modul de instalare Lan.

Edited by nortton, 29 November 2005 - 16:57.


#11
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Ce are de-a face LAN-ul cu vizionarea DIGI pe dreambox? Aaaa.. le vedea in sharing? Poi asta nu-i o noutate, zi-ne ca merge cartela de DIGI in dreambox si , da , asta ar fi o noutate.


PS. Treaba sa fie fara BK si fara sa ucizi conserva cu JTAG poate...poate reusesti.....poate.... ramai fara conserva.

#12
nortton

nortton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.08.2005

View PostAirBoy, on Nov 29 2005, 16:34, said:

Ce are de-a face LAN-ul cu vizionarea DIGI pe dreambox? Aaaa.. le vedea in sharing? Poi asta nu-i o noutate, zi-ne ca merge cartela de DIGI in dreambox si , da , asta ar fi o noutate.
PS. Treaba sa fie fara BK si fara sa ucizi conserva cu JTAG poate...poate reusesti.....poate.... ramai fara conserva.
eu nu am vazut ca avea cartela de digi sau focus,sau de sky italia nds sau sky eng.nds sau nova irdeto etc .Eu am vazut ca functiona fara cartela ,avea instalat ultimul pachet pentru dreambox.Cand am sa imi iau eu si am sa testez eu iti voi da detali mai multe ,doar ca incearca si tu sa vezi merge cartela digi sau nu Eu iti garantez 101% ca functioneaza digi si focus  cu ultimul  set db packet

#13
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Cred ca a fost prima data in viata ta cand ai vazut un Dreambox . Se vede dupa cum scrii . Le mai incurci tu pe ici pe colo prin punctele esentiale , dar in rest e ok .

#14
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

View PostAirBoy, on Nov 29 2005, 17:34, said:

Ce are de-a face LAN-ul cu vizionarea DIGI pe dreambox? Aaaa.. le vedea in sharing? Poi asta nu-i o noutate, zi-ne ca merge cartela de DIGI in dreambox si , da , asta ar fi o noutate.
PS. Treaba sa fie fara BK si fara sa ucizi conserva cu JTAG poate...poate reusesti.....poate.... ramai fara conserva.
Nu stiu daca e vorba despre Dreambox (nu m-am uitat atent si nici nu ma pricep), insa, pe canalul local RCS Iasi, am vazut o reclama (mai degraba slideshow in powerpoint :D ) in care zicea ceva de DigiBox...

#15
nortton

nortton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.08.2005

View Postkingblana, on Nov 29 2005, 17:51, said:

Cred ca a fost prima data in viata ta cand ai vazut un Dreambox . Se vede dupa cum scrii . Le mai incurci tu pe ici pe colo prin punctele esentiale , dar in rest e ok .
Asta este sant si eu de la tara ,alte probleme mai ai .Tu esti ala producatorul de dreambox si chiar inventatorul.Eu nu am chef acuma sa ma cert cu tine caci nu santem pe chat aici.Dar  ramai tu ala desteptul si lasa  fraieri sa scrie ce vor.ei si despre ce vor ei

Edited by nortton, 29 November 2005 - 19:24.


#16
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Am inteles si mai multe acum din cele scrise de tine . Fii atent la ortografie pe viitor .

Edited by kingblana, 29 November 2005 - 20:14.


#17
nortton

nortton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.08.2005

View Postkingblana, on Nov 29 2005, 19:10, said:

Am inteles si mai multe acum din cele scrise de tine . Fii atent la ortografie pe viitor .
Nici Basescu  nu este capabil sa scrie si sa vorbeasca gramatical.Asa ca nu santem la scoala! Ti se pare tie ca aici  este lipsa de ortografie.Daca crezi ca este  vreo greseala de ortografie ,decodifica tu.

#18
adryanus1

adryanus1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.11.2005
@nortton:
stii ceva,dar nu stii bine...file-ul "focus" este gol,poti posta un file bun?
P.S. de unde ai cei doi files?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate