Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 

GSM mania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

#19
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by AIWAMAN
Nu de alta dar CEI CARE ISI POT PERMITE...NU FAC ATITA CAZ...isi cumpara si gata!

A mai fost o discutie de genul asta in care Tipi Top a facut o demonstratie de "om cu bani"  :drac:

De ce nu inteleg unii ca NU ASTA e problema ? Nu trebuie sa fii un santierist cu bani de paine ONLY in buzunar ca sa te plangi de preturi sau ca sa vrei produse mai ieftine, facilitati...etc.

Cum se plange unul cum incepeti ca daca ar avea bani ar lua ...etc.. SI in cazul lui d0T nici macar nu se pune problema  :P

Adica ce.. daca ai bani esti si tampit sa-i arunci.. sau cum ?  :eek:

Ideea de baza era ca tel sunt FANTASTIC de scumpe .. sunt unele care rivalizeaza la pret cu un.. PC !!!!!! SI nu ofera nici macar 1/10 din ce poate oferi un PC :D + faza ca au probleme incredibile !

Aproape toate tel care au soft Ericsson SE BLOCHEAZA din cand in cand !!! Baterii ffff slabe la majoritatea producatorilor, lipsa unor chestii ca vibratiile, meniuri imputite....etc !

SI suntem in .. 2003  :drac:

PRODUCATORII FAC TESTE SI ISI BAT JOC DE CLIENTI!
ASTA ERA IDEEA !

#20
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Loool.....:  ...Cum se plange unul cum incepeti ca daca ar avea bani ar lua ...etc.. SI in cazul lui d0T nici macar nu se pune problema "
OK...OK..ca de tu stii cel mai bine...doar tu ai fost cu el la cumparaturi...
:D
Problema deranjanta ??? e...ca eu sint un "cretin" :D...si nu inteleg ce vrea sa spuna omul...care le stie pe toate ..ca ala nu are vibra ...ca ala e naspa ca are culori...etc
OK Am inteles mesajul MONITOX...Inca o bila neagra... :( Oare de ce ma asteptam :rolleyes:

#21
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
Telefoanele ofera ceea ce un PC nu iti va oferi prea curand: mobilitate. Problemele au inceput atunci cand userii nu mai erau satisfacuti de serviciile simple oferite de telefoane: au vrut diverse functii, care au fost implementate imbagatind softul din telefoane.

Si cum cu cat softul e mai stufos, cu atat apar mai multe buguri.

#22
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by Aldocor
Telefoanele ofera ceea ce un PC nu iti va oferi prea curand

Pai EU vreau un TELEFON :) See ?

NU vreau un studio multimedia cu multe functii costisitoare si NEFOLOSITOARE ! NU vreau GPRS , NU vreau MMC, MODEM, CAMERA, MP3, RADIO...etc !

Vreau un telefon decent CU sau FARA ecran color (mi-e indiferent..).

Daca iei un telefon de 500 USD si-i scoti toate chestiile astea care INTAMPLATOR nu-mi trebuiesc, ajungi probabil la un 100-150 USD CEL MULT ! Adica atat cat ar trebui sa coste un telefon de firma care sa indeplineasca cu succes functia de TELEFON  :drac:

Problema este ca modelele pe care ei le scot la pretul asta sunt JENANTE ! NU au nimic.. nici calendar, nici memorie pt numere, unele fara vibratie, fara ecran cat de cat mare, din plastic ORDINAR, etc.

Deci ori le fac EXECRABILE ori HI TECH ! Dar un model NORMAL nu exista... (in general)

Ce vina am eu daca NU ma intereseaza "facilitatile" alea ? I mean, de ce trebuie sa mi le bage pe gat daca vreau un telefon BUN ?!?!  :eek:

#23
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
ei si tu acum, vrei si cu barbia unsa, si cu slanina in pod...

:D

#24
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
ce expresie misto.bravo !

#25
ezekio

ezekio

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 07.01.2002

Quote

Originally posted by Monitox

Ce vina am eu daca NU ma intereseaza "facilitatile" alea ? I mean, de ce trebuie sa mi le bage pe gat daca vreau un telefon BUN ?!?!  :eek:

Pai trebuie sa ti le bage pe gat ca sa te stoarca de bani....

#26
CBogdan

CBogdan

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 28.11.2001
Mai eu zic ca S55 este o alegere foarte buna. Siemens are cam in mare parte probleme mai mult legate de soft dar care se pot rezolva foarte usor cu un update. Puteai sa te profilezi si pe un S45 care isi face foarte bine treaba de TELEFON, nu are chestiile alea de e-mail and stuff. Pe mine si pe inca cativa de pe forumul asta S45-ul ne serveste inca fara probleme. :)

#27
Merin

Merin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 01.03.2004
am un 6610 si vibreaza sigur .............
bai care stiti daca 6610 poate fi facut telecomanda tv ....am gasit o aplicatie dar pe site-ul dupa care am luat-o scria ca merge doar pt 6600 , 3650 si 7650

#28
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
BA MARINE, tu nu vezi ca ultimul mesaj are un an si ceva vechime ? de asemenea, mai usor cu BAI si alte interjectii de la tara. cineva sa stearga posturile astea doua :)

#29
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
6610 NU VIBREAZA???????????????????
Fratilor va rog evitati sa emiteti concluzii atata timp cat n-aveti bunul simt sa va informati. Induceti in eroare eventualii cumparatori.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate