Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Telesport se va vedea și la RCS

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
kamarad

kamarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 17.09.2002
De la 1 decembrie postul TV Telesport va fi recepționat și de abonații rețelei de cablu RCS contra sumei de 5 RON pe lună (fără TVA) plata abonamentului urmînd a se face separat. Astfel, Telesport va fi disponibil tuturor iubitorilor sportului din țară.

Sursa: www.gsp.ro

Ce ziceti de asta? "contra sumei de 5 RON pe lună (fără TVA) plata abonamentului urmînd a se face separat"

#2
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
sunt curios cum or sa faca din punct de vedere tehnic ca sa bage al doilea canal pay tv.

Edited by zuppy, 28 November 2005 - 21:54.


#3
savone

savone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 13.08.2005
asta nu o stiam
o sa intreb la munca

#4
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
M-am uitat pe grila de programe a Telesport-ului, nu cred ca merita sa platesti ptr acest post. Meciuri de doi bani din campionatul romanesc ( optiunea "n") si din campionatul englezesc. Prefer TV Sport cu meciuri din Italia, Spania si Germania, as fi mai tentat sa platesc ptr acest post.
Parerea mea !

#5
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

View Postzuppy, on Nov 28 2005, 21:54, said:

sunt curios cum or sa faca din punct de vedere tehnic ca sa bage al doilea canal pay tv.
Pai altfel decat digital nu se poate.

#6
virgilgili

virgilgili

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 24.05.2004

View Postzuppy, on Nov 28 2005, 21:54, said:

sunt curios cum or sa faca din punct de vedere tehnic ca sa bage al doilea canal pay tv.

Probabil curand va da drumul si RCS la transmisii (dupa cum se zvoneste din decembrie in bucuresti) in DVB-C si atunci vor introduce si Cinemax,TV1000,Spice(24h),etc.
Poate cei ce lucreaza la RCS si acceseaza acest forum ne dau mai multe detalii!

Edited by virgilgili, 30 November 2005 - 11:25.


#7
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,054
  • Înscris: 02.09.2005

View PostKLMN, on Nov 28 2005, 23:39, said:

M-am uitat pe grila de programe a Telesport-ului, nu cred ca merita sa platesti ptr acest post. Meciuri de doi bani din campionatul romanesc ( optiunea "n") si din campionatul englezesc. Prefer TV Sport cu meciuri din Italia, Spania si Germania, as fi mai tentat sa platesc ptr acest post.
Parerea mea !

Subscriu.

Pentru ce sa platesc , pentru ca au cel mai prost meci din Divizia A?... Daca o mai tin asa, o sa dea faliment pana pe 1 ianuarie.. :P

#8
Red Force

Red Force

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.12.2005
1 Decembrie a venit, a trecut si RCS (ca de obicei) nu s-a grabit sa introduca Telesportul in grila, si nu cred ca se va intampla asta prea curand.  :deadtongue:

Mai stie cineva ceva nou? Oare au posibilitatea tehnica de a face asta?

#9
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Si ca de obicei, RCS n-a promis la nimeni nimic.

#10
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Si ca de obicei, RCS n-a promis la nimeni nimic.

Stai linistit ca pana in martie tele$port nu o sa mai intereseze pe nimeni ;)

#11
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
mda...eu as fi vrut sa-l iau...pentru ca din cand in cand mai transmit si meciuri ale stelei, rapidului sau dinamo..

#12
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Au trecut mai bine de 2 luni de cand Maria Sa RCS ne promitea ca va introduce in grila acest post. Ce se mai aude? Azi-maine incepe campionatul. Vede cineva Telesport pe RCS? Ca poate s-ar mai uita omu' si la ceva sport.
Prin "sport" inteleg (eu, cel putin) un Premier League, un CE de handbal, un tenis si mai putin stiri despre Maybachul lui Gigi Becali sau gagici de fotbalisti si femei goale la miezul noptii.

#13
abe

abe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 04.09.2004
Din cate stiu eu RCS are actiuni la TV Sport si nu prea ar dori concurenta avand in vedere ca Tv Sport transmite meciurile din campionatul englez decalate.

#14
virgilgili

virgilgili

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 24.05.2004
Se vede acolo unde au inceput sa dea drumul la digital pe cablu.

#15
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006
nu exista concurenta intre tvsport si telesport. telesport transmite programe premium, in timp ce tv cicasport difuzeaza orice mai putin sport serios...

#16
Red Force

Red Force

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.12.2005

View Post*Victor*, on Feb 4 2006, 04:57, said:

Au trecut mai bine de 2 luni de cand Maria Sa RCS ne promitea ca va introduce in grila acest post. Ce se mai aude?

Telesport nu poate fi introdus momentan in reteaua RCS&RDS, din motive tehnice, pana in momentul in care se va trece la digital. Atunci, contra sumei de aprox 6 RON, oricine va putea vedea Telesport.

#17
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Asta am inteles. Totusi, cand se va trece la digital? Am inteles ca in alte orase s-a trecut deja. Pe mine ma intereseaza indeosebi cand se va trece la Oradea, unde RCS are monopol.
Telesport este un canal asteptat de 3 ani de catre iubitorii sportului, iar de un an si jumatate, de cand televizeaza Divizia A, interesul a crescut. Lasand la o parte discutiile despre motivele dubioase pentru care RCS a refuzat sa il introduca in grila in tot acest timp, motive pentru care Telesport a fost "fortat" sa faca acest compromis de a deveni Pay-TV, sa zicem ca pentru inceput as fi dispus sa platesc pentru Premier League, Divizia A (optiunea a doua) sau pentru turneele de tenis. Totusi va trebui sa creasca in oferta de programe si la nivel de calitate pentru ca sa raman abonat.
In concluzie: veniti fratilor mai repede cu digitalu' in Oradea, ca incepe campionatu' si vreau sa vad meciuri cat de cat tari! Pai se poate fix la Oradea sa nu veniti?

#18
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

View Post*Victor*, on Feb 5 2006, 19:31, said:

Asta am inteles. Totusi, cand se va trece la digital? Am inteles ca in alte orase s-a trecut deja. Pe mine ma intereseaza indeosebi cand se va trece la Oradea, unde RCS are monopol.
Telesport este un canal asteptat de 3 ani de catre iubitorii sportului, iar de un an si jumatate, de cand televizeaza Divizia A, interesul a crescut. Lasand la o parte discutiile despre motivele dubioase pentru care RCS a refuzat sa il introduca in grila in tot acest timp, motive pentru care Telesport a fost "fortat" sa faca acest compromis de a deveni Pay-TV, sa zicem ca pentru inceput as fi dispus sa platesc pentru Premier League, Divizia A (optiunea a doua) sau pentru turneele de tenis. Totusi va trebui sa creasca in oferta de programe si la nivel de calitate pentru ca sa raman abonat.
In concluzie: veniti fratilor mai repede cu digitalu' in Oradea, ca incepe campionatu' si vreau sa vad meciuri cat de cat tari! Pai se poate fix la Oradea sa nu veniti?

pina va trece RCS in digital peste tot, Telesport sau va fi cumparat de cineva cu bani, si nu va mai fi Pay-tv, ori va da faliment ...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate