Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

Proiect VC++ distribuit!

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
KLAMATH

KLAMATH

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 17.04.2002
"Doi useri nu poti accesa (avea Check Out) 2 fisiere simultan!"
Huh ?! Daca prin asta te referi la multiple checkouts.....VSS Administrator..Options...General.....check Allow multiple checkouts.
Welcome to copy modify merge. Too bad the VSS merging blows chuncks.

@Klamath : ce-a gresit dixy in limbaj?
Fa un efort.....

@ThePuiu :
Pt ce ai tu nevoie ti-as recomanda svnserver (rulind ca service) + Subversion. Arunca-ti ochii pe http://svnbook.red-bean.com/ pt detalii.

PS : Alta chestie impotriva VSS. Integrarea cu IDEul e atit de SLOOOOW. Holy crap....cind lucrezi la un proiect mai mare ai timp sa bei 2 cafele pina il deschizi :(.

#20
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003

View PostKLAMATH, on Dec 6 2005, 17:04, said:

"Doi useri nu poti accesa (avea Check Out) 2 fisiere simultan!"
Huh ?! Daca prin asta te referi la multiple checkouts.....VSS Administrator..Options...General.....check Allow multiple checkouts.
Welcome to copy modify merge. Too bad the VSS merging blows chuncks.

@Klamath : ce-a gresit dixy in limbaj?
Fa un efort.....

Mda, nu stiam de optiunea asta pt ca nu am drept de admin si chiar cautasem optiunea..oricum nu stiu cat e de recomandata este mai ales in resurse..

Cat despre efort..Nu am de gand sa-l fac degeaba pt ca tie ti s-a nazarit ca dixy a zis ceva "gresit" din pct tau de vedere.
dixy a avut un singur post in care zicea ceva de "adorator al Microsoftului"..ti se pare un limbaj trivial or smth?a atacat pe cineva?
Nu vad nimic ce contravine regulamentului si nici nu scrie Admin sau SM in dreptul numelui tau.

Edited by tau_xxx, 06 December 2005 - 17:11.


#21
tudor_turcu

tudor_turcu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 12.09.2003

View PostThePuiu, on Dec 2 2005, 13:02, said:

NU se pune problema de server linux! Pt ca nu stiu sa-l intretin si nici nu am timp sa invat....
Pai cine zicea de Linux? Daca e vorba de SVN, poti sa-l instalezi cu un Apache pe Windows XP sau 2003 si merge ok... Singurele probleme care le-am observat la SVN pana acuma: viteza cam mica cu care facea check-in (din VS.NET 2005 Beta2 cu AnkhSVN) - probabil e doar o conjunctura particulara (cu TortoiseSVN ca si client merge suficient de rapid), si intelegerea "filozofiei" si terminologiei SVN, care sunt usor diferite fata de VSS..

#22
hErr

hErr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 16.12.2003
@KLAMATH: tu vorbesti serios de "multiple check-out"? nu-mi vine sa cred ca fostul meu sef, care era si admin, era atit de incuiat. poate vorbim de versiuni diferite. daca te referi tot la VSS6, data viitoare cind ma intilnesc cu el, il fac de cacao.

#23
KLAMATH

KLAMATH

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 17.04.2002
@hErr : Vorbesc serios. Optiunea respectiva exista atit in VSS6 cit si in VSS2005.

@tudor : Pt ce are ThePuiu nevoie eu as recomanda svnserver. Nu cred ca are de ce sa isi bata capu cu instalare + configurare Apache cit un simplu windows service e de ajuns. Poate fi d/l de la http://dark.clansoft...mbn/svnservice/ . Lucru asta l-am observat si eu cu Ankhul (cu VS 2003). De atunci am renuntat la integrarea cu IDEul . Much faster without it.

@tau_xxx : Nu mi s-a nazarit mie. Apelativul respectiv este aberant si incalca regulamentul (check pct. 6). Daca un moderator nu respecta fitzuica respectiva ce pretentii sa ma avem de la useri ? Cam atit despre asta.....aici discutam despre CVSuri.

Un ghid mai detaliat de instalare/ configurare pt Subversion il gasititi la  http://excastle.com/...05/31/1048.aspx . Tot acolo si un link pt 1 click installer.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate