Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

glafuri marmura

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
aionaro

aionaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 21.05.2005
cunoaste cineva adrese unde pot comanda glafuri de marmura. eventual si preturi estimative. multumesc.

#2
zen

zen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,952
  • Înscris: 18.03.2005

 aionaro, on Nov 28 2005, 13:18, said:

cunoaste cineva adrese unde pot comanda glafuri de marmura. eventual si preturi estimative. multumesc.

60 euro/mp, la grosime de 2 cm, cu picurator
inainte sa intrebati unde se pot comanda, poate spuneti si in ce oras, nu de alta, dar bucurestiul nu e buricul pamantului  :D

#3
aionaro

aionaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 21.05.2005
da. corect. am uitat sa precizez orasul.  ;)
pana la urma am fost direct la unul din producatori. la "Marmura" in Bucurestii Noi, ca era aproape de mine.
pentru 2 glafuri de marmura de Ruschita (185 x 25 x 2, respectiv 142 x 15 x 2) am de plata 240 RON, inclusiv manopera - 2 colturi rotunjite si o muchie semicirculara.  
din pacate mi-au zis ca ambele glafuri o sa fie din 2 bucati, pentru ca nu pot prelucra la lungimi mai mari de 120.  :confuzzled:

#4
lucian123

lucian123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 23.02.2005
Eu am luat tot de la ei la lungime de 180 cm si a fost bine.

#5
Andrei Andrei

Andrei Andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.11.2005
Am vazut unele neprelucrate din marmura mai subtire in METRO la departamentul constructii.

#6
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007
Mattei

A se citii regulamentul ariei inainte de a posta.

#7
ady_ro

ady_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.08.2009

 aionaro, on 28th November 2005, 13:18, said:

cunoaste cineva adrese unde pot comanda glafuri de marmura. eventual si preturi estimative. multumesc.
cea mai buna si mai ieftina marmura e la firma ALA-BALA-PORTOCALA.fac glafuri din marmura ...daca vrei iti las nr de tel:0724111111 si adresa de email:ALA-BALA-PORTOCALA@ALA-BALA-PORTOCALA

Edited by raduk, 21 October 2009 - 11:23.
reclamă, nume firmă, date contact


#8
hulutag

hulutag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 05.02.2006
Poate te intereseaza sa afli si un pret aproape de sursa si anume din Simeria (|Hunedoara).Lucrand la un client cu foarte multa marmura am colaborat cu dl.Adi din Simeria,are nr de tel.0724111111 si 0766222222,fiind in domeniul afacerilor nu cred ca se v-a supara ca ofer nr.lui de tel.Nu este la strada,nu-si face reclama,cred ca vei afla cel mai mic pret la produse din marmura.Mai este transportul care nu este de neglijat deoarece este grea si daca nu este bine asezata se rupe .

Edited by raduk, 21 October 2009 - 11:16.
date contact


#9
i96nds

i96nds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 26.04.2009
Buna ziua,

Eu zic ca moderatorii trebuie sa isi exercite functia cu ingaduinta.
Sa dai datele de contact a cuiva care chiar nu face specula - consider a fi ceva util, nicidecum nu e reclama.


Revenind la subiect.

Cum zicea Andrei mai sus, la Metro materiale de constructii erau astfel de glafuri, de 1 cm. Eu am luat vreo 5 bucati. Lungimea maxima 150 cm.

Sincer mi-au placut mult, Dupa atatia ani, am cautat iarasi.
Am mers din firma in firma, nimeni nu a vrut sa imi aduca....
Am gasit doar de 2 cm - dar aceea nu incape in locul unde vreau eu sa o pun.

Se pare ca doar marmura de Ruschita suporta taiere la 1 cm, restul doar la 2 cm.
In final am gasit la Dedeman - cica e o firma care ii aprovizioneaza.
Doar ca imi trebuia glaf de 2 metri. Daca puneam 2 bucati de la ei, aveau doar glafuri cu marginea rotunjita un pic si la colt - si daca pui doua bucati, nu se vor potrivi perfect imbinarile.
Asa ca a trebuit sa dau comanda speciala, tot la ei, care va merge la producator, si apoi mi-o vor aduce la magazin.

Sincer nu e reclama, eu zic ca e o informatie utila, mi-ar fi prins si mie bine sa stiu unde sa merg direct, sa nu mai consum benzina si timp sa strabat tot Bucurestiul in timp ce cautam aceasta marmura.

P.S. Nici cei de pe Valea Cascadelor nu au vrut sa mi-o aduca personalizata... de 1 cm adica...

#10
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015
Glafurile de marmura de 1 cm sunt foarte sensibile, de aceea nu por fi făcute pe lungimi mari, nu cred ca cele de la Metro erau din marmura. Daca vrei glafuri ca lumea trebuie sa le faci de minim 2 cm iar daca nu-ti intra ai doua solutii: 1. tai cu flexul sub fereastra, 2. le faci din doua parti, interior si exterior si le montezi cu H40 No Limits de la Kerakoll  http://products.kera...tt.asp?idp=7473, aici ai ceva care îți arata cum vin făcute bine.  

[ http://i1135.photobucket.com/albums/m626/varanhia/1182g_zpsctiqilaw.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"Doar ca imi trebuia glaf de 2 metri. Daca puneam 2 bucati de la ei, aveau doar glafuri cu marginea rotunjita un pic si la colt - si daca pui doua bucati, nu se vor potrivi perfect imbinarile."

Se poate face cu sintolit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate