Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Hainele bebelusului meu

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Potro-roxa

Potro-roxa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.06.2013
Buna , am o groaza de hainite ce le-a ramas mici la copii mei, care nu au fost purtate si care sunt ca noi. Oare stiti unde as putea sa le dau? Cine este interesat ?. Hainitele sunt pana la 8-9 luni baietel si fetita pana la 2-3 anisori.

#2
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
1.Poti intreba la primaria din orasul tau. S-ar putea sa fi indrumata catre o institutie de ingrijire si se va intocmi un contract de donatie.

2. Poti face "un circuit" cu hainutele, adica: le dai celor din cercul tau de prieteni, rude care au copii si le spui ca dupa ce nu mai au nevoie sa le dea altora, sa inapoi pentru a le da tu altora.
De ce spun asta? Pentru ca un copil nu poarta de multe ori o haina, Hainele se spala asa ca nu e nici o problema. Copilul meu a primit haine in acest gen, fiind al 7-lea care le-a purtat si pe care le-am dat inapoi.
De asemenea a avut si haine noi, cumparate sau primite, unele nepurtate, care vor intra in alt circuit, pentru cunostintele mele.

3. In Alba Iulia am vazut de curand un fel de cutie pentru donatii: haine jucarii. Cutia semana cu un toberon fiind amplasata pe strada. Poate sunt astfel de cutii si la voi in oras.

4. Mai gasesti persoane care au nevoie de haine pentru copii pe la biserici, sau poti intreba chiar vreun preot si te va indruma el.

5. Poti pune anunt la publicitate, pe net, in magazine sau ziare (au taloane gratuite)

Spor!

Edited by master_oz, 02 June 2013 - 08:47.


#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Eu iti recomand, din toata inima, sa le donezi unui camin de copii.

#4
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,954
  • Înscris: 24.06.2012
NU CUMPARATI de la noriel bebe!!!!
Fiul meu a facut ceva iritatie de la material, ma gandesc ca baga in ele materiale de calitate indoilelnica.
plus, culoarea se duce de la prima spalare, cred ca aduc chinezarii mega ieftine. Inteleg ca bebelusii cresc rapid, dar nici asa.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate