Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Opera >15

- - - - -
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#37
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Am dezinstalat 12, am pus la download 15, sta vreo 30 minute sa-l descarce, sper ca nu ocupa vreo 20-30 GB.

#38
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Tu o dai in teoria conspiratiei.

#39
sorinsidesmoke

sorinsidesmoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 21.11.2010
30 GB un browser?......
Oricum se vede ca Opera 15 e bazat pe Chrome/Chromium....are pana si in casuta de cautare pe motorul de cautare google acel microfon pentru comenzi vocale....:D

Edited by sorinsidesmoke, 05 July 2013 - 12:27.


#40
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Greseala..

Edited by marcel201, 05 July 2013 - 16:59.


#41
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Poate sunt eu mai ciudat, dar mie imi place Opera12 . Mai folosesc si Safari, asta chiar ca e ceva diferit.
Chrome e urat ca naiba, nu-l suport. Puteti sa-mi spuneti ca e bun, rapid, bla bla bla, eu nu-l suport.

#42
sorinsidesmoke

sorinsidesmoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 21.11.2010
Eu am ca browsere favorite Chrome si Chromium,Firefox și Opera 12 deocamdata......poate cand se va dezvolta suficient voi prefera si Opera 15,deocamdata este un browser minimal....de la care nu poti avea  prea multe pretenții.

#43
oc7wm

oc7wm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 14.03.2012
Prefer Chrome. Are extensiile OneTab si Session Manager. Opera inca nu le are.
FF parca nu mai progreseaza cu nimic.
Practic, userul are de ales intre FF si Chrome (sau un surogat al acestuia).
IE nu as mai folosi nici sa stiu ca renunt la internet.

#44
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Cum naiba iti incarci speed dial si bookmarkul dupa instalare?

#45
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Stupid. Nu am reusit sa gasesc de unde activez Opera Link, care iti reincarca speed dial, bookmark, notele, etc...
A trebuit sa caut opera 12, sa o instalez pe aia, sa activez acolo opera link, ca sa apara si in opera 15 speed dial, etc.

#46
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

View Postslai, on 07 iulie 2013 - 12:11, said:

Cum naiba iti incarci speed dial si bookmarkul dupa instalare?

cand lansezi pentru prima data opera 15 apare o fereastra unde te intreaba daca vrei sa sincronizezi speed dial-ul cu cel din opera 12. dar tu probabil n-ai avut opera 12.

View Postslai, on 07 iulie 2013 - 14:31, said:

Stupid. Nu am reusit sa gasesc de unde activez Opera Link, care iti reincarca speed dial, bookmark, notele, etc...
A trebuit sa caut opera 12, sa o instalez pe aia, sa activez acolo opera link, ca sa apara si in opera 15 speed dial, etc.

Opera Link inca nu e gata in Opera 15. il face in 20 de ani, ca asa se misca Opera de fel..
acum cu acest Chrome edit o sa piarda si alea 5% din cota de piata, sau cat avea.

bookmarks nu exista in Opera 15.. e jalnic browserul, si cica 'Stable'..

#47
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
mai aiurea e ca site-ul opera deja baga pe gat 15-le, asa, neterminat cum e.

#48
sorinsidesmoke

sorinsidesmoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 21.11.2010
E foarte aiurea sa bage ceva care nu e nici un sfert terminat....pun eu  link pentru ultima versiune Opera 12.16.
La "Download Location" alegeti RS Serbia BroadBand mirror HTTP
http://www.opera.com...r=12.16&local=y

#49
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Am trecut si eu recent la opera 15. Pe opera 12 nu mai mergea flashu, sacada rau de tot animatiile flash din 5 browsere(taburi) gatauiau de tot computeru. Plus unele situri cateodata erau afisate aiurea rau de tot. Yahoo mail facea figuri pe 12(ultima versiunea de yahoo mail mi se pare ca mergea). Gmailu functionea defectuos pe opera 12. Google drive nu prea mergea de nicio culoare.. uploadul aiurea.. downloadul aiurea (trebuia sa redenumesc eu fisierele downloadate) . IN PLUS FACEBOOKU NU MERGEA DELOC.. IL AFISA ERONAT.
In ultimul 12 opera 12 se bloca din ce in ce mai des, stateam cu o versiune de flash foarte veche ca la cea mai noua se bloca flashu. Youtubu' mergea in framuri.
Din cauza ca opera 12 incepuse sa nu mai mearga cum trebuie mi-am instalat chrome si firefox. Foloseam chromu pentru mailuri si facebook (pentru ca opera nu mergeau) iar firefoxu pentru extensii (download video + adblokuri + altele).
Defapt firefoxu il folosea mai mult mami la browser pentru facebook si pentru browsing si eu foloseam opera.

Acum mi-am instalat opera 15 si intradevar ii lipsesc MULTE. Bookmarkurile am luat extensie dar e cam greu de descurcat cu ea. Cu ultima versiune de flash player + java merge incomparabil mai bine decat opera 12 chiar si decat Chrome si Mozilla Firefox. Toate siturile merg impecabil. Nu se mai afiseaza siturile eronat. Merg Mailurile, merge facebooku. Merge tot bine. Sunt multumit de ea si cred ca raman la ea. Probabil o sa mai instalex iar Mozzila Firefox sa aiba mami facebooku integrat in el si toate parolele + siturile + mailurile si eu raman la opera. Chrome nici nu il mai instalez.

O sa raman la opera 15 fiindca pot sa fac cu opera tot ce puteam sa fac cu mozzila cu chrome si cu opera 12 la un loc intrun singur browser.

Edited by K-X-T, 21 July 2013 - 16:14.


#50
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
Am instalat si eu opera 15 sa vad cum se misca. Din pacate pana acum nu m-am impacat prea bine cu opera, prin urmare am folosit chrome si firefox (nu prea mai il folosesc).
O sa il testez sa vad cum se misc si o sa revin cu impresii. :)

#51
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010
Daca va e dor de notitele din Opera, am gasit o extensie care face exact ce faceau notitele in Opera. O gasiti aici: https://chrome.googl...gnijiflciagmiha
Eu o folosesc pe Chrome, si singura chestie de care ii mai duc dorul la Opera e Speed Dial-ul din Opera 12..

#52
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Eu mi-am instalat pe langa opera 15 si ultima versiune de opera 12. Aveam nevoie de aplicatia pentru vizionat poze integrata in opera (butonul de redimensionare asemanator cu microsoft word), precum si de afisarea exifului pozelor. Sper sa se integreze cat mai multe functii SPECIFICE opera in noul opera 15 cat mai repede si mai bine!!

#53
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Intre timp a aparut Opera 16 (varianta Next).

#54
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010
Aici changelog: http://my.opera.com/desktopteam/blog/
inca n-au reusit sa bage Bookmark's :)))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate