Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga
 Programul GPU Teak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 

Legislație distanțe între 2 localități

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.206
  • Înscris: 30.11.2001
Am următoarea speță, cred că se poate aplica și la orice SRL dar la mine e vorba de un proiect cu finanțare nerambursabilă (UE).

E o chestie banală, ordine de deplasare între 2 puncte/localități. Se decontează carburant 7,5l / 100km. Problema apare la stabilirea distanței. Oficialii români vor distanța pe drumul cel mai scurt dar nu fac referire spre nici o reglementare/ordin/reglementare care să îndice ce si cum se determină

Drumul cel mai scurt între 2 puncte e pe calea aerului, în rest părerea mea e că trebuie luați în calcul mai mulți factori (tip drum, comunal/județean/național/etc). Mințile luminate de funcționari publici nu sunt de acord cu distanțele indicate de mine și cred că au verificat cu Google Maps (centru oraș - centru oraș).

Pe vremea lui Ceașcă, am auzit că erau niște STAS-uri care indicau distanțele între localități și le luai de acolo, dar cică au fost abrogate.
Știe careva reglementări încă în vigoare, punctual ?

#2
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.166
  • Înscris: 02.05.2006
Pai GPS-ul e sfant. La voi la intreprindere nu aveti asa ceva pe masini?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate