Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Midi pe Roland G800

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Am o orga sh G800. Inainte am folosit o yamaha psr 275 care nu avea memorie si ca sa pot folosi ritmuri ma foloseam de programul One Man Band. Rolandul G800 are doua serii de cate 3 mufe midi : In1, Out1, Thru1 si In2, Out2, Thru2. ( mufele nu sunt numerotate cu 1 si 2 dar am pus eu asa pentru a fi inteles mai bine ).  Am un cablu midi pe usb doar cu In si Out ( orga yamaha nu avea decat doua mufe in-out ). Daca bag cablul in, sa zicem, In1 si Out1 sau In2 si Out2 orga incepe si se comporta ciudat, scoate sunete aiurea, incepe sa cante primul ritm de acomaniament singura, se opreste si tot asa. Merge ok doar daca bag cablul pe In1 si Out2. ( mufele nu au nimic, pentru ca daca le bag separat, adica doar In1 - merge, doar In2 - merge, doar out1 - merge, doar out2 - merge ). Este normal sa mearga doar asa? Si pentru ce sunt mufele Thru?

Alta problema, desi orga are memorie sa bagi ritmuri, sunete etc, totusi am niste ritmuri in format sty pe care le foloseam pe yamaha cu one man band care sunt facute de mine. De convertit nu am reusit. Asa ca am zis sa le folosesc tot cu One man Band. Problema e ca daca pun sa redea ritmul prin orga se aude foarte infundat, de abia se aude. Sa fie din cauza ca nu sunt compatibile cu Roland? Am reusit totusi sa le folosesc dar folosesc ca midi player - virtual midi synth cu soundfont muse score. Totusi ma macina de ce nu se aude bine si prin orga. Pe yamaha sunau bine.

Edited by gerbil, 20 May 2013 - 19:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate