Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 

Gât uscat și iritat.

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
KAZONDE

KAZONDE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 02.07.2009
Solutii, sugestii, explicatii? am fost la medic acu vreo saptamana pentru a-mi face antifungigrama, analize de sange etc si nu mi-a gasit nimic pe nicaieri. a spus ca s-au sensibilizat caile respiratorii sau ceva de genu' dupa ce am luat prea multe antibiotice + fluconazol  si ca s-ar repara cu timpul. Daca beau orice fel de suc, sau orice bautura cu acid imi simt gatul iritat dupa cateva minute si dureaza pe toata perioada zilei.

Edited by AlexPatan, 04 May 2013 - 11:56.


#2
GabryNane

GabryNane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 24.08.2012
Bea tuica .

#3
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
De ce mai ceri sugestii, solutii si explicatii daca doctorul ti-a dat sugestie, solutie si explicatie??? Daca vezi ca-ti face rau, nu mai bea chestii acidulate.

#4
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009
Nu ai incercat un spray de la tantum? poate,poate face ceva.

#5
sebastyan-adryan

sebastyan-adryan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 10.11.2012

View PostAlexPatan, on 04 mai 2013 - 11:55, said:

Daca beau orice fel de suc, sau orice bautura cu acid imi simt gatul iritat
Ti-ai dat singur raspuns, treci pe sucuri "naturale" sau chiar naturale facute de tine acasa in storcator.

PS: Ia vezi cu miere poate atenueaza iritatia.

Edited by sebastyan-adryan, 04 May 2013 - 12:10.


#6
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011

View PostAlexPatan, on 04 mai 2013 - 11:55, said:

Daca beau orice fel de suc, sau orice bautura cu acid imi simt gatul iritat dupa cateva minute si dureaza pe toata perioada zilei.

Si la ce mai intrebi aici daca stii unde e problema ? Nu-i clar ca nu mai ai voie sa bei acidulate pana iti trece gatul ? Treci pe apa plata . E cea mai buna in cazul tau .

#7
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
nu te impacienta, eu am indurat 7 luni, nu iesea nimic la nici o analiza si le-am facut de vreo 5 ori la diferite clinici, n-am amigdale si nici polipi, dupa 7 luni m-am trezit ca nu ma mai jeneaza nimic
apropos: pe perioada "bolii" beam apa la temperatura camerei, neobisnuit fiind, pt ca de regula beau rece si iarna si vara, intr-o zi doctorul m-a intrebat "domne bei rece?" si am zis ca nu, de cand ma supara gatul, nu, doar potrivita...si el zice "pai bea rece atunci cum beai inainte" si dupa 2 zile de baut rece nu m-a mai jenat

Edited by xcit, 04 May 2013 - 13:06.


#8
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
suge si tu ceva....=)):P

acum sa fiu ontopic, poti avea o laringita/traheita.....daca ti-a facut antifungigrama si a iesit negativ dece ti-a mai dat fluconazol???

recomand sa bei neacidulat si doar apa plata bucovina...fara sucuri, indiferent de natura lor....si asta pana-ti trece....dar nu cum te simti mai bine dai navala sa bei si sa mananci dulce.....deci evida orice fel de mancare/bautura acra si dulce....

"succesuri"...!

am uitat...sa nu alergi/ sa faci efort....respira normal...

#9
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Apa cu foarte putina miere, doar ca sa schimbe usor in dulce gustul. Prea multa miere poate afecta daca nu stii cum stai cu alergiile.

#10
lemar

lemar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 22.07.2007

View PostAlexPatan, on 04 mai 2013 - 11:55, said:

Solutii, sugestii, explicatii? am fost la medic acu vreo saptamana pentru a-mi face antifungigrama, analize de sange etc si nu mi-a gasit nimic pe nicaieri. a spus ca s-au sensibilizat caile respiratorii sau ceva de genu' dupa ce am luat prea multe antibiotice + fluconazol  si ca s-ar repara cu timpul. Daca beau orice fel de suc, sau orice bautura cu acid imi simt gatul iritat dupa cateva minute si dureaza pe toata perioada zilei.
Remediu verificat:propolis spray aplicat de 2,3 ori pe zi.

#11
KAZONDE

KAZONDE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 02.07.2009
Inchideti topicul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate