Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Acer Liquid E2

- - - - -
  • Please log in to reply
917 replies to this topic

#901
Stiucutz

Stiucutz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.03.2015
Pana la urma mi-am luat inima in dinti si am rootat telefonul (aveam 1.006 EMEA CSM si nu mergea cu framaroot dar am reusit cu kingo root). Am reusit sa maresc si spatiu pentru aplicatii cu 1G am lasat 600m pe internal.(google translate de pe forumul francez). Pana la urma am instalat Andoium si sunt multumit de el, mai are unele buguri da nu foarte mari + ca uneste automat spatiu sau cel putin asa apare in storage 4Gb.

Edited by Stiucutz, 30 March 2015 - 19:20.


#902
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 11.10.2007
cum ai marit spatiul intern pentru aplicatii? Ma intereseaza si pe mine.

#903
Stiucutz

Stiucutz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.03.2015
Gasesti aici tutorialul pentru a mari spatiul pentru aplicatii repartitionand memoria (http://forum.frandro...data-a-15225go/) din pacate e in franceza dar google translate traduce destul de bine. Exista un bug display, chiar si dupa repartitionare o sa scrie in setari la storage ca ai 2.65 dar dak o sa te uiti la internal o sa vezi ca vrei avea mai putin in functie de cat ai mutat. Pentru a putea repartitiona ai nev sa ai telefonul rootat .

#904
lenzexe

lenzexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 31.05.2005
Un KitKat curat, functional, nu exista pentru el? Vad ca pe frandroid linkurile nu sunt disponibile.

#905
nvp_playboy

nvp_playboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 04.11.2004
Am facut root , am vrut sa sterg aplicatiile verzi. Am sters insa si toate datele si cache ul la toate aplicatiile. De aici incep problemele : cele doua butoane stanga jos au ramas orfane , nu si mai cunosc destinatia, deci nu am home buton si task manager buton....nu mai apar iconite sus cand am wifi, cand dau tethering, nu mai vad nimic in notificari (la slide cu un singur deget)....nu se mai blocheaza ecranul.
Intrebare : cu factory reset isi revine ? Sau trebuie rom custom ? Update parca nu ma lasa sa fac. Daca trebuie rom, este cineva prin zona (roman.neamt) care se baga ? Ma cam depaseste numarul pasilor.

#906
klaww

klaww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 21.10.2006
"aplicatiile verzi" sunt aplicatii de sistem necesare unei bune functionari a telefonului, rau ai facut ca le-ai sters(dezinstalat fara sa te informezi inainte ce face fiecare in parte. Nu, cu factory reset nu isi revine ... ce ai sters .... sters ramane.
Nu este chiar asa complicat sa il resoftezi din nou, mai mult iti ia pana descarci softul necesar, resoftarea in sine dureaza mai putin de 10 minute.

uite aici link cu instructiuni http://laurentiumihe...e-recovery/   daca nu te descurci vorbim.

#907
nvp_playboy

nvp_playboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 04.11.2004
Link ul nu merge. Multumesc. asta e , m am ars. Uite asa am citi vreo 50 de pagini despre resoftare.....tot cu inima indoita sunt. Daca nu merge , raman fara net, nu am unde sa ma documentez...vad ca metoda franceza mai da kix, si ultima versiune stock ar fi cu probleme....nu gasesc separat aplicatiile de le am sters ?



#908
klaww

klaww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 21.10.2006
http://laurentiumihe...mware-recovery/

merge linkul, trebuia sa stergi ce era scris dupa ultimul slash

#909
nvp_playboy

nvp_playboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 04.11.2004
Un alt link pt download ?

#910
nvp_playboy

nvp_playboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 04.11.2004
Un alt link pentru download , se opreste la 40 mb. Apoi, pc ul nu recunoaste telefonul, apare unknow device. Daca incerc sa pun driver manual , oricare din ele , da eroare “ the spec loc don t contain info about your hardware“.

#911
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005
Caut o husa pentru acest telefon, dar 65lei pt o husa din silicon mi se pare cam mult. E chiar atat de rar, incat se dau uhsele la suprapret?

#912
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 03.02.2009
salutare.mai exista cineva care are prin pc.programe sa pot face si eu telefonul...ca nou.am umblat prin el apoi iam dat si un hard reset si nu mai am bara de sus cu notificari si nici nu mai pot primi apeluri dar  pot suna in schimb.multumesc

#913
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005
Nu mai am tel. demult, dar intra pe forumul francez, frandroid, de acolo luam totul.

#914
cocolosh

cocolosh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 15.09.2004
Salutare,
Am o problemă: nu se mai conectează GPS!
Știe cineva cum pot rezolva asta?
E singura belea, în rest nu am avut probleme cu el!
Mulțumesc anticipat!

Edited by cocolosh, 30 December 2015 - 07:50.


#915
felippe_1988

felippe_1988

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.03.2007
Salutare,

Aveti idee de unde pot cumpara baterie / acumulator pentru acest model de telefon? A inlocuit cineva bateria pana acum? daca da, unde/ de unde?

Multumesc anticipat

#916
Alex_Sharky

Alex_Sharky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 24.08.2007
Salut baieti ! Ma ajuta cineva cu ultimul firmware oficial pentru acest model ?

#917
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 12.11.2012
Va salut !

Vreau sa va intreb daca merita trecerea de la Acer Liquid E2 Duo la LG L90 sau LG G2 mini 4G ?
Vad ca au procesoare diferite si nu stiu care este mai bun dintre Mediatek MT6589 respectiv Qualcomm MSM8226 Snapdragon 400.
Parca LG L90 tine mai mult bateria !

multumesc

#918
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 22.01.2008
@pateu_98 - Iti recomand sa treci pe Asus! Cauta pe magazinele online! O sa ramai surprins de calitatea acestui brand! Nu stiu de ce buget dispui dar daca vrei ceva de calitate iti recomand doua model de top:

- ASUS ZenFone 2 ZE551ML, Dual Sim, 32GB, 4G
- ASUS ZenFone 3 ZE520KL, Dual Sim, 32GB, 4G

Edited by favoritul, 14 February 2017 - 03:23.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate