Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Orange Nivo

- - - - -
  • Please log in to reply
5313 replies to this topic

#19
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View PostMasterC, on 21 aprilie 2013 - 10:21, said:

Bine de stiut. Mersi pentru pont ;)

#20
keim

keim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 20.01.2009
Telefonul este ok, il am de 2 zile, principala problema este bateria care tine 8-9 h in conditiile in care am intrat pe internet doar cateva minute, nu folosesc facebook, messenger etc..., cred ca acesta este compromisul facut de gigabyte, configuratie buna, memorie ok..., camera nu este performanta chiar dc are 5 megapixeli insa bateria lasa de dorit chiar dc are 1430 mah parca!Astept pareri de la cei care detin acest telefon cu privire la baterie!

#21
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Sfaturi generale pentru economisirea bateriei: autosync off, bluetooth off, wifi off, brightness automat off, GPS/localizare off, retea 3G only (sau 2G only, dupa preferinte).

#22
catalinsimina

catalinsimina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 02.08.2007

View Postkeim, on 21 aprilie 2013 - 21:14, said:

Telefonul este ok, il am de 2 zile, principala problema este bateria care tine 8-9 h in conditiile in care am intrat pe internet doar cateva minute, nu folosesc facebook, messenger etc..., cred ca acesta este compromisul facut de gigabyte, configuratie buna, memorie ok..., camera nu este performanta chiar dc are 5 megapixeli insa bateria lasa de dorit chiar dc are 1430 mah parca!Astept pareri de la cei care detin acest telefon cu privire la baterie!

si cum e are 512 ram sau 1 gb?

#23
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View Postkeim, on 21 aprilie 2013 - 21:14, said:

Telefonul este ok, il am de 2 zile, principala problema este bateria care tine 8-9 h in conditiile in care am intrat pe internet doar cateva minute, nu folosesc facebook, messenger etc..., cred ca acesta este compromisul facut de gigabyte, configuratie buna, memorie ok..., camera nu este performanta chiar dc are 5 megapixeli insa bateria lasa de dorit chiar dc are 1430 mah parca!Astept pareri de la cei care detin acest telefon cu privire la baterie!
Salut,

Bateria ajunge la capacitatea ei normala dupa 4-5 cicluri de incarcare-descarcare. Incearca tweak-urile lui @Hidralazina pentru economisirea bateriei.

#24
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010
Telefonul este OK, am avut ocazia sa-l testez. Am sa-l achizitionez pt sotie.
Fotografii reusite (trebuie optimizata functia), stabilizator imagine, are blitz, inregistreaza video la 720p HD, meniul usor personalizat de cei de la Orange, 512 memorie RAM, fara laguri, sunet bun in timpul convorbirii (HD Voice) si redarii diferitelor fisiere. Sunt incantat, mai ales de raportul calitate-performanta-pret. Il pot compara usor cu HTC Desire X. Mai mult, sunt identice la aspect.

#25
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Ma faceti sa nu mai astept pana la vara :lol:

#26
vladmuresan02

vladmuresan02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 22.04.2013
Daca cineva l-a cumparat , va rog sa faceti un review sau macar un unboxing. Sunt foarte interesat de acest telefon.

#27
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 25.08.2010
L-am vazut in showrom, mi-a placut telu.
Daca l-am comandat azi dimineata credeti ca-mi ajunge maine? Mi-ar placea sa fie asa :)

#28
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

View Postcipinet, on 22 aprilie 2013 - 15:00, said:

L-am vazut in showrom, mi-a placut telu.
Daca l-am comandat azi dimineata credeti ca-mi ajunge maine? Mi-ar placea sa fie asa Posted Image
De la 48 de ore pana la 5 zile lucratoare din momentul comenzii. Depinde de oras.

Telefonul functioneaza cu microsim.
L-am achizitionat si eu, azi, pentru sotie, cu Cangur 12 la 10,5 Euro.

Edited by iDorin, 22 April 2013 - 17:21.


#29
BlueAviCii

BlueAviCii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 02.03.2010
Daca are cineva bunavointa de a rula Quadrant si Antutu sa posteze rezultatele aici.

#30
vladmuresan02

vladmuresan02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 22.04.2013

View PostiDorin, on 22 aprilie 2013 - 17:19, said:

De la 48 de ore pana la 5 zile lucratoare din momentul comenzii. Depinde de oras.

Telefonul functioneaza cu microsim.
L-am achizitionat si eu, azi, pentru sotie, cu Cangur 12 la 10,5 Euro.
Cangur 12 la 10,5 euro ? :o  l-am vazut pe site cu 29 euro la Cangur 15 ... Ciudat :))

#31
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Poate avea puncte TY ;)

#32
ovidiu2569

ovidiu2569

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.04.2013
Am doua intrebari pentru cei care au achizitionat terminalul. Cum se aude sunetul in casti? aici ma refer la niste casti de o calitate buna, nu la cele din pachet. Ati reusit sa faceti root?

#33
keim

keim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 20.01.2009

View Postcatalinsimina, on 22 aprilie 2013 - 10:26, said:

si cum e are 512 ram sau 1 gb?

512ram

View PostiDorin, on 22 aprilie 2013 - 13:50, said:

Telefonul este OK, am avut ocazia sa-l testez. Am sa-l achizitionez pt sotie.
Fotografii reusite (trebuie optimizata functia), stabilizator imagine, are blitz, inregistreaza video la 720p HD, meniul usor personalizat de cei de la Orange, 512 memorie RAM, fara laguri, sunet bun in timpul convorbirii (HD Voice) si redarii diferitelor fisiere. Sunt incantat, mai ales de raportul calitate-performanta-pret. Il pot compara usor cu HTC Desire X. Mai mult, sunt identice la aspect.

nu are blit, eu nu am vazut sa inreg 720p Hd, adevarat are HD voice

View PostiDorin, on 22 aprilie 2013 - 17:19, said:

De la 48 de ore pana la 5 zile lucratoare din momentul comenzii. Depinde de oras.

Telefonul functioneaza cu microsim.
L-am achizitionat si eu, azi, pentru sotie, cu Cangur 12 la 10,5 Euro.

telefonul functioneaza cu sim normal, nu stiu ce intelegi tu prin microsim, adevarat se poate pune si un card microsd pt memorie suplimentara

View Postovidiu2569, on 22 aprilie 2013 - 20:49, said:

Am doua intrebari pentru cei care au achizitionat terminalul. Cum se aude sunetul in casti? aici ma refer la niste casti de o calitate buna, nu la cele din pachet. Ati reusit sa faceti root?

adevarul este ca nu l-am testat nici cu castile din pachet care au venit cu el, nu l-am rootat inca!

View Postdeiuma, on 22 aprilie 2013 - 13:36, said:

Salut,

Bateria ajunge la capacitatea ei normala dupa 4-5 cicluri de incarcare-descarcare. Incearca tweak-urile lui @Hidralazina pentru economisirea bateriei.


Salut
Pot sa iti spun ca de aseara (cand l-am incarcat) pana acum cand postez, cu cateva apeluri facute azi (maxim 30 min), bateria este undeva la 63%, mentionez ca nu am intrat pe internet si nu l- am "butonat" deloc! in ritmul asta cred ca o sa tina maxim 2 zile, dar tinand cont ca este un smartphone avem alte pretentii de la el decat de la un telefon simplu nu? aici intervine durata de viata a bateriei, oricum sunt multumit pt cat am platit pe el!

Edited by keim, 22 April 2013 - 21:30.


#34
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

View Postkeim, on 22 aprilie 2013 - 21:32, said:

512ram

nu are blit, eu nu am vazut sa inreg 720p Hd, adevarat are HD voice

telefonul functioneaza cu sim normal, nu stiu ce intelegi tu prin microsim, adevarat se poate pune si un card microsd pt memorie suplimentara
Telefonul inregistreaza 720 HD, e adevarat, nu are blitz - scuze de eroare, si are microsim.

#35
keim

keim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 20.01.2009

View PostiDorin, on 22 aprilie 2013 - 21:42, said:

Telefonul inregistreaza 720 HD, e adevarat, nu are blitz - scuze de eroare, si are microsim.

Stai sa lamurim ce inseamna microsim - cartela sim tip micro sau mini sau te referi la cartela de memorie microsd pt memorie care se poate adauga in tel?

#36
BlueAviCii

BlueAviCii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 02.03.2010
O prima impresie dupa ce l-am butonat :

Bine inchegat, nu scartaie.
Spatele matuit nu aduna amprente. Optional backcover albastru/mov.
Portul microUSB pus aiurea. Mult spatiu irosit ecran mic, corp mare.
Ecran luminos, contrast la nivelul Nexus 7. N-am avut alta comparatie la indemana
Skin Orange hidos. Gesturile se executa dintr-o miscare altfel nu le inregistreaza.
2 microfoane, senzor proximitate, lumina, camera frontala VGA.
Camera principala e cam pe langa subiect, compresie mare. Fara autofocus in mod video.
RAM 512 MB/ Liberi ~120 multumim Orange pentru bloat
Am consumat 10% baterie in 30 min. de butonat.
N-am testat partea de net/benchmarks. Android 4.1.2 (Holo launcher prin setari) agata insesizabil.

Attached File  IMG_20130422_134538.jpg   870.7K   208 downloadsAttached File  IMG_20130422_134803.jpg   916.56K   197 downloadsAttached File  IMG_20130422_134852.jpg   989.27K   188 downloadsAttached File  IMG_20130422_134908.jpg   1.01MB   176 downloads

Edited by BlueAviCii, 22 April 2013 - 22:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate