Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Bosnia

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 15.06.2007
Circuit Serbia-Macedonia-Albania-Muntenegru-Croația-Bosnia Herțegovina-Serbia.
După ce am vizitat dimimeața devreme   Dubrovnik-ul, am ajuns la prâz în ultima destinație de la mare, la Neum. Cazare la vila Sentici, 71 euro fără nimic inclus, aproape de mare, se coborau câteva trepte până la plajă.  Stațiunea este pe terase, are cateva hoteluri mari și în rest vile și pensiuni. 10 euro perechea de șezlonguri, pietre în apă, trebuie obligatoriu papuci de plajă. Promenadă la malul mării, peste tot terase, o masa cu 2 feluri de bază, o apă și o bere în jur de 20 euro. Plin de pensionari și familiști cu copii mici. După 3 zile am plecat pe ruta Mostar-Sarajevo -Tuzla-vama Raca-Serbia, drumuri excelente dar virajate și cu multe restricții de 40-60 km la oră.

Attached Files



#56
Adi_tms

Adi_tms

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.01.2022
Salutare tuturor!

As dori sa va adresez o intrebare sincera, la care sper sa imi puteti raspunde, deoarece vad ca exista destui amatori de Bosnia si Hertegovina in acest topic:
Merita facut concediul la Neum?Intreb deoarece m-am uitat si peste zona de sud a litoralului muntenegrean (unde am mai fost de 2 ori, mai demult), dar si peste zona Neum (Diferenta intre cele doua locatii ar fi in principiu tipul de plaja, din ce am vazut).
Mentionez ca ar fi vorba de o vacanta de 7 zile, incluzand in program si vizite la obiective turistice (muzee, si tot tacamul).

Sper ca ma veti putea lamuri cu mai multe informatii despre Neum, deoarece sunt tare curios.

P.S. Legat de telefon, intra si semnalul de Croatia?

#57
Ntim

Ntim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 01.02.2008
Nu compara statiunea Neum cu oricare alta din Muntenegru ca nu merge,  Neum e singura statiune din Bosnia cu iesire la mare, e o bucata de litoral  fff mica  ( de ce e mica si nu mare e discutie care se poate continua la zona politica nu aici)
Am fost de mai multe ori in Muntenegru si in sud si in  celelalte zone, bineinteles am vrut sa vad si bucata asta mica de litoral din Bosnia si am ajuns si la Neum unde am avut si cazare.
La Neum nu gasesti muzee si alte obiective turistice trebuie sa iesi mult din zona, eu am iesit  din Neum sa merg spre interior dar tot a trebuit sa trec prin Croatia si sa intru din nou in Bosnia.
Ca idee stai trei maxim patru zile in Neum si vi spre casa cu oprire si cazare in Mostar sau imparti in doua jumate in Muntenegru (Petrovac)  si jumate in Neum si vi acasa pe la Mostar.
E si ceva avantaj cu statiunea asta Neum e mai ieftin ca si in Croatia.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate