Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 

Intrebare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
pikkollo

pikkollo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 30.11.2011
Merge asa ceva http://car-audio.anu...0-12055095.html pe laptop?

#2
-catalin

-catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 03.07.2007
Da, cu transformator, dar nu stiu exact de cat. Eu aveam unul ceva mai voluminos la care puteam regla cat sa 'scoata'. Si tineam un casetofon auto cu el ca pe vremea aia nu aveam altceva :)).

#3
dj_yonut

dj_yonut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 29.11.2009
Cu un transformator de la 220v la 12v.

#4
pikkollo

pikkollo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 30.11.2011
Un link cu un transformat imi puteti da? :)

#5
-catalin

-catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 03.07.2007
Te duci la magazin de feronerie, electrice sau unde stii tu ca au cabluri, fire, boxe auto posibil chiar si la cele cu componente pc (desigu de cartier, nu specializate) si ceri acolo "transformator 220 -> 12 voltzi". Sau cauti chiar asa pe google transformator. Apoi cred ca tot ce trebuie sa faci e sa conectezi +u si -la firele respective. Posibil sa fie nevoie sa tai mufele sau ceva. Oricum, am reusit eu sa fac asta la 8-9-10 ani (azi avand tot 0 cunostiinte de electrica/electronica) deci n-ar trebui sa iti fie nici tie greu.

Uite eu ca asta din poza aveam. A fost tare bun, il foloseam si pt. consola fake pe tv :))

Daca totusi nu te descurci sau ai dubii mai faci un thread in electrica/electronica eventual in care pui poze cu mufele de la amp si firu de la transformator si te va ajuta cineva. Succes.

Attached Files



#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Mey copii, terminati cu sfaturile tampite! Cum draq sa alimentezi un amplif ce scoate (cica) 300W, cu-n alimentator de 5-10w? Iti trebuie o sursa de minim 500w, la 12-14v, daca vrei sa scoti maximum dn acel amplif. Apoi, cum il conectezi la laptop? Majoritatea n-au iesire 2.1, doar stereo, mai trebuie fie o placa audio externa, pe usb, fie construit un montaj electronic (fltru activ).

#7
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,497
  • Înscris: 08.12.2006

View Postpikkollo, on 15 aprilie 2013 - 00:12, said:

Merge asa ceva http://car-audio.anu...0-12055095.html pe laptop?

Teoretic ar putea să meargă, practic nu merită să încerci.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate