Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

Ce mai astepti, Orange? Cand ne oferi nelimitat?

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#19
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
E nelimitat national si international fix pe cand international mobil ai 100 respctiv 250 minute dupa care se aplica tariful standard.

#20
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,560
  • Înscris: 15.05.2010

View Postandreic, on 13 aprilie 2013 - 23:37, said:

Poate nelimitat limitat Posted Image

"La sectiunea BINE DE STIUT a ofertei scrie negru pe alb: "Minutele internaționale mobile incluse în Vodafone RED 45 și Vodafone RED 65 se consumă pentru apeluri în rețele mobile din Europa. După consumarea minutelor incluse se aplică tariful standard, în funcție de destinația apelată"
Plus ca la optiunea ROAMING IN FIECARE ZI "Pachetele Vodafone RED includ 250 minute, 250 SMS-uri și 250 MB disponibili lunar în roaming, în 45 de țări, cu opțiunea Roaming pe zi (3,99 EUR/zi) - detalii." adica NELIMITAT LIMITAT"

Deci care e treaba cu nelimitatul limitat... ca mie-mi pare o teapa de marketing ?

nelimitat national, ce vorbesti tu e alta mancare de guvizi....national e una roaming e alta

#21
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012

View Postandreic, on 13 aprilie 2013 - 23:37, said:


Poate nelimitat limitat Posted Image

"La sectiunea BINE DE STIUT a ofertei scrie negru pe alb: "Minutele internaționale mobile incluse în Vodafone RED 45 și Vodafone RED 65 se consumă pentru apeluri în rețele mobile din Europa. După consumarea minutelor incluse se aplică tariful standard, în funcție de destinația apelată"
Plus ca la optiunea ROAMING IN FIECARE ZI "Pachetele Vodafone RED includ 250 minute, 250 SMS-uri și 250 MB disponibili lunar în roaming, în 45 de țări, cu opțiunea Roaming pe zi (3,99 EUR/zi) - detalii." adica NELIMITAT LIMITAT"


Deci care e treaba cu nelimitatul limitat... ca mie-mi pare o teapa de marketing ?


Tu ori faci pe prostul... ori lucrezi la Orange...



#22
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Băi oameni buni, nu vă supărați pe mine, dar lăsați-i pe ceilalți! Să vedem ce face portocala. Nu  de alta, dar parcă așa era topicul. Ce au făcut ceilalți e foarte bine, dar să-i vedem pe zgârciții ăștia ordinari ce fac! Ei au ajuns acum șefii zgârciților și se țin tari pe poziții, adică tac precum porcul în porumb și se fac liniștiți că plouă. Să vedem ce au de gând!Posted Image

Edited by vio73, 14 April 2013 - 08:52.


#23
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Pe mine special nu ma intereseaza chestia asta cu nelimitat este praf in ochi sa cumperi abonamente extrem de scumpe!
Eu vreau asaceva ce are orange in Austria
https://www.orange.a...nt.Node/tarife/
Adica minutele se dau pentru orce etea ce suni national!

#24
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
daca s-ar da 500-700 kbps nelimitat ar fi excelent....
dar de, la noi in romania vrea omul sa se laude cu vitezele pe forum.
in ziua de azi, traficul se consuna foarte repede.

Attached Files



#25
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,733
  • Înscris: 07.02.2003

View PostBlender33, on 14 aprilie 2013 - 08:44, said:

Tu ori faci pe prostul... ori lucrezi la Orange...
Ce penibilitati debitezi, te crezi probabil pe stadion Posted Image

View Postpupama, on 14 aprilie 2013 - 08:15, said:

national e una roaming e alta
Nelimitat e una, nelimitat limitat e alta Posted Image Ideea e ca nelimitat inseamna ceva care nu presupune conditii la punerea in practica pe cand noi vedem conditii deci e o simpla treaba de marketing folosirea acestui termen pentru a vinde scump minute care normal le iei la abonamente mici si nu apuci oricum sa le termini deci ca e limitat sau nu il lasa rece pe un utilizator normal, platesti in plus pe o senzatie, aceea ca esti cu adevarat nelimitat. Numai ca treaba asta a devenit asa o chestie la noi, daca o face unu trebuei sa o faca si altul... dar nu se uita nimeni ca cei care au facut-o primii oricum au scazut in preferintele clientilor iar arpu e tot mic... cu toata nelimitarea lor, pe aceleasi urme calca si rosii conform ultimelor date, probabil de aia arunca cu preturi dinalea cu 2 cifre in euro.

Mai amuzant e alta ca de unde am preluat eu acel pasaj ce atrage atentia la fine print (conditii) mai vine si altul sa explice ca domne s-ar putea sa vina free.fr in Romania... asta e chiar tare de tot, o sa avem servicii de la 12-13 euro in sus pe retele inchiriate, evident cel e mai slabe cu preturile cele mai mici Posted Image

Concret si fara menajamente (pot sa se crizeze cat vor fanboy-ii) ultimele masuri incep sa arate disperarea financiara generala (nu numai la ei) care imping la regandirea ofertelor astfel incat sa dea impresia clientului ca este avantajat, ca e ceva super... de fapt e praf.

View PostHeavyd, on 14 aprilie 2013 - 08:59, said:

Pe mine special nu ma intereseaza chestia asta cu nelimitat este praf in ochi sa cumperi abonamente extrem de scumpe!
Corect, n+1 metode de a vinde ceva scump bazandu-te pe senzatiile receptate de clienti facanbdu-i sa plateasca ceva mai scump si sa creada ca detin un lucru valoros, vezi la cursurile de marketing Posted Image

#26
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004

View PostHeavyd, on 14 aprilie 2013 - 08:59, said:

Pe mine special nu ma intereseaza chestia asta cu nelimitat este praf in ochi sa cumperi abonamente extrem de scumpe!
Eu vreau asaceva ce are orange in Austria
https://www.orange.a...nt.Node/tarife/
Adica minutele se dau pentru orce etea ce suni national!

Daca facem un exercitiu de imaginatie, si ne imaginam ca am prins pestisorul auriu al telefoniei mobile, eu mi-as dori asa ceva:
https://www.comviq.s...ntkort/fastpris - Incarci 23 de euro si ai nelimitat in orice retea, 1,5 GB de net si iti ramane si creditul.
Dar, cum pestisorul auriu e o inventie, probabil n-o sa avem niciodata asa ceva in Romania. Am postat aia sa vedeti ca se poate. Aia au si salarii bune, si oferte excelente.

#27
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
In romania o sa avem asa ceva cand ar aparea vreo 4 MVNO-uri si ca sa se stabileasca plimbarea clientilor din stinga in dreapta.
Ca momentan operatori cam au "monopol" pe regiuni

#28
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Nici măcar nu se sinchisesc să ne spună ceva cei de la Orange. Pur și simplu nesimțirea și tupeul sunt la ele acasă. Helpării ăștia, spre deosebire de cei de la Vodafone, nu își au obiectul muncii pe aici. Știu că s-a mai spus, dar oricum este inutil pentru că sunt surzi, muți și orbi. Rușine Orange!!!Posted Image

#29
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Cata vreme are 12 milioane de utilizatori numai  in Romania nu stiu la ce ar apleca urechia la un topic pe un forum oarecare. Cand o ajunge pe la 5 milioane poate aveti ceva sanse. Zapp a avut ani de zile doar 200 de utilizatori asa ca....

#30
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
De unde 12 mil?Are un pic peste 10 mil cu sanse mari de a trece sub acest prag.

#31
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Suficient ca sa-si permita. Urmatorii sunt la ceva distanta.

Cand o scadea brusc pe la 3 milioane vor face si valabilitate 3 luni la cartele la o reincarcare si mai multe optiuni cu minute si trafic si la abonament.

#32
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,805
  • Înscris: 10.10.2011
vio73, incearca sa te calmezi. Te stiam om serios. Doar nu crezi ca o sa vina cineva de la orange sa-ti spuna aici pe forum care le sunt planurile. Cand si daca vor lansa ceva, vom vedea cu totii. Pana atunci... Daca nu ne convine, ne mutam la concurenta. Simplu ca buna ziua!

#33
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Era o constatare la modul general. Dar ai dreptate, poate că m-am inflamat inutil pentru că dacă au de gând să facă ceva nu-i va interesa ce spunem noi pe forum.Posted Image

#34
onyxsolutions

onyxsolutions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 07.10.2012
Si la Orange exista abonamentul nelimitat dar nu oficial, se da la fidelizare la 31 de euro.

#35
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
N-are si net nelimitat. Cum ar putea altfel să vândă Pantera 39 cu 300 de minute și Pantera de 49 cu 450 de minute?

O să ies de sub perioada contractuală cât de curând și, pentru prima dată în 12 ani, parcă nu mă prea încântă nimic de la portocală, prea-s hapsâni.

#36
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
minute nelimitat si sms nelimitat nu e greu de oferit.
sa ofere internet nelimitat si atunci vor fi number one.
cine va face asta va lua toata piata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate