Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

HTC One vs SGS 4

- - - - -
  • Please log in to reply
675 replies to this topic

Poll: HTC One vs SGS 4? (210 member(s) have cast votes)

HTC One vs SGS 4?

  1. HTC One (130 votes [61.90%])

    Percentage of vote: 61.90%

  2. SGS 4 (80 votes [38.10%])

    Percentage of vote: 38.10%

Vote Guests cannot vote

#667
Mike666

Mike666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 30.05.2013

View PostNenea Zap, on 27 iunie 2013 - 20:27, said:

Sau Epic CItadel nu ar merge cu 60 fps.....
You're missing the point.

Real Racing 3 e chiar un joc real. Epic Citadel e practic un benchmark jucabil. Eu n-am zis ca S2-ul n-ar fi capabil, chiar din contra, sunt foarte de acord. De fapt, inainte sa-mi iau One-ul am avut un AllView P5 (dual Core A9 @ 1 Ghz, 512 MB ram) care in afara de ram care poate erau putini (nu strica sa fi fost 1 GB uneori) functiona foarte ok pentru marea majoritate a task-urilor. S2-ul inca e un telefon foarte bun (si pentru mine cel putin are un design mult superior S3-ului si S4-ului) dar exista si niste mici exceptii, gen Real Racing 3 la care se poate totusi observa o diferenta intre el si un S4 de exemplu.

Iar apropo de benchmark-uri, dupa parerea mea, nu prea au valoare. Exemplu cel mai bun fiind S4 vs HTC One. S4-ul are aproape peste tot scor-uri mai bune in benchmark-uri dar in utilizarea de zi cu zi avea mai mult lag decat HTC One (la care lag-ul e aproape inexistent).

Edited by Mike666, 27 June 2013 - 20:38.


#668
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 20.06.2005

View PostRoVal1972, on 17 iunie 2013 - 10:00, said:

Unde ai vazut tu telefoane/ laptopuri care sa tina 7 ani ??

View PostMembruAnonim, on 17 iunie 2013 - 14:46, said:

Am vazut eu. Am un Sony-Ericsson T610.

Confirm si eu cu sony-ericson T10 , avea vre-o 6 ani si tot tine bateria 5 zile (la inceput parca vreo 7). Ma rugam sa se stice sa scap de el , nu a vrut , pana la urma l-am dat alor mei, a mai mers vreo 2 ani dupa. Asa ca se poate.

Edited by wolfydRg, 27 June 2013 - 20:51.


#669
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Am mers pe HTC One in dauna Samsungului. As fi vrut Samsung S4 pentru ca e mult mai bun la camera foto/video, are slot miniSD ce m-ar fi ajutat enorm la uplodarea pozelor pe facebook realizate cu DSLR-ul meu, dar chiar si asa, am ales autonomia la baterie cea mai buna, a HTC-ului, am facut rabat ca n-are miniSD, am mers pe look-ul mult mai interesant si mai pe placul meu al telefonului. So ... sper ca o sa ma inteleg bine cu el, l-am comandat de la Orange si va veni cu garantie si toate cele ...

#670
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Singurul motiv pentru care am vandut HTC-ul si am luat SGS4 este ca nu era in stare sa filmeze noaptea la un FPS decent (25-30). Nu frate, el trebuia ca imediat ce cadea seara sa scada la 20 fps.
De asemenea, difuzoarele "cu amplificator dedicat" nu se aud foarte tare, ci doar foarte clar.

Edited by reventon, 10 August 2013 - 16:59.


#671
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Eu am avut ocazia sa fac un test intre HTC One și Note 2.
Ca sa fiu sincer singura diferență între cele două telefoane este la calitate ecran și claritate sunet în favoarea lui HTC.
În rest pot zice ca Note 2 încă face față cu brio la telefoanele noi lansate. Și ma refer doar la One și S4.

#672
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Sorry, acum eu știu că S4 e mișto pe sub capotă dar dacă le pui unul lângă celălalt totuși One arată mult mai bine, chit că are ecran mai mic. Iar la prețul pe care-l dai pe amândouă, ar trebui să conteze un pic și asta. One pe negru arată bestial. S4 pe albastru arată banal de tot, păcat de el. Textura aia de pe spate arată în realitate mai nasol decât în poze sau decât capacul lui S3.

Cum zicea nenea: plătești „top money pt top performance”. Numai că de la o anumită sumă te aștepți să arate și pe măsura banilor pe care-i dai.

Edited by tzotzolyno, 10 August 2013 - 22:24.


#673
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
S4 versus asta >>  http://forum.softped...6#entry13628266 se pune ??

#674
MarianDancus

MarianDancus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 15.05.2013
Si eu la randul meu am avut de ales intre S4 si One. Am mers pe HTC!

#675
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Pentru cine tot ii da cu calitatea extraordinara a lui htc one, am atasat o poza facuta unui telefon scos cu mana mea din cutia sigilata, sa vedeti si voi cu ce lufturi vine carcasa.

Mentionez ca eram "fan" htc.

Attached Files



#676
rotweilleronguard2000

rotweilleronguard2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 08.07.2010

View Postwalking^human, on 05 decembrie 2013 - 20:22, said:

Pentru cine tot ii da cu calitatea extraordinara a lui htc one, am atasat o poza facuta unui telefon scos cu mana mea din cutia sigilata, sa vedeti si voi cu ce lufturi vine carcasa.

Mentionez ca eram "fan" htc.
Subscriu la parerea lui alin62.
Nu cred ca are rost acum sa ne uitam la threadurile dedicate si sa vedem cate probleme cu diverse componente au avut ambele telefoane.... Sesizezi o problema cu telefonul fie nu il cumperi fie il trimiti in garantie daca s-a stricat ceva.. Punct! Asta cred ca as face indiferent de marca aleasa.
Dupa ce am butonat intensiv 2 zile un S4 cumparat de cineva din familie am ajuns la aceeasi concluzie ca inainte sa il cumpar si anume ca One-ul mi se potriveste cel mai bine si l-as alege de fiecare data in defavoarea lui S4. Numai bine!

Mentionez ca nu sunt fanul niciunei marci.

Edited by rotweilleronguard2000, 08 December 2013 - 12:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate