Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 

The Host (2013)

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 20.342
  • Înscris: 14.06.2006
The Host
Fișier atașat  the-Host.jpg   106,31K   1 download-uri
Bazat pe romanul cu acelaşi nume al celebrei scriitoare Stephenie Meyer (Saga Amurg), Gazda prezintă  o poveste de dragoste incredibilă ce depăseste graniţele imaginaţiei omeneşti. Într-un viitor extrem de sumbru, Pământul este ocupat de o specie de extratereştri paraziţi, care pune stăpanire pe corpul uman, inhibând toate emoţiile, personalitatea şi conştiinţa victimei sale.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uNeCnKKHGE4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



L-am vazut din greseala. Plecasem aseara sa vedem GI Joe dar drumul pana la Bacau a fost mai lung decat calculasem. Asa ca ne-am dus la Host. Deja ma gandeam ca n-am mai vazut de mult un SF de groaza (asa is invatat de filmele copilariei-unde-i o Gazda clar is ceva demoni sau alieni nervosi).
Cum nu citisem nimic despre filmul asta, ma uitam mirat cum e sala plina de gagici si pustoaice. WTF? S-a schimbat lumea. Ei bine nu s-a schimbat. Pe la mijlocul filmului cand am dat pe iMDB sa vad cat dureaza, am vazut ca-i facut de gagica ce-a facut Twilight-ul.
Una peste alta, am rezistat. Film de gagici sau de vazut cu gagica langa tine, sa o tii in brate in momentele cand totul pare pierdut pentru personajele principale.

Imi place descrierea de pe iMDB: Action | Adventure | Romance | Sci-Fi | Thriller.
Spoilerul asta-l cititi pe barba voastra:
Spoiler

Vizionare placuta!

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.420
  • Înscris: 15.12.2009
Bam bam bam, sci-fi bam bam bam, muah muah. Tot spoiler e si asta.

Django l-ai vazut?

#3
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 20.342
  • Înscris: 14.06.2006
Ofcors.

#4
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.821
  • Înscris: 07.03.2008
Actrita imi parea cunoscuta: http://www.imdb.com/title/tt0380510/, sper ca nu e un alt film lacrimogen si sper...sper ca e peste nivelul filmelor Twilight.

Editat de Ovidiu93, 31 martie 2013 - 20:28.


#5
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.181
  • Înscris: 16.10.2008
Regizorul Andrew Niccol a facut Gattaca si a fost scenarist la The Truman Show. Astea ar trebui sa fie referinte solide. Actrita Saoirse Ronan alaturi de surorile Fanning(Dakota si Elle) si de Chloe Grace Moretz e una dintre cele mai bune actrite-copil(adolescent) de la Hollywood. Vad ca joaca in film si William Hurt si Diane Kruger.
Din pacate alaturarea numelui Stephenie Meyer ma cam face sa-mi pierd tot interesul.

Editat de edigee, 31 martie 2013 - 20:49.


#6
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.181
  • Înscris: 16.10.2008
Din pacate asteptarile mele ,nu prea mari - si alea ,au fost total daramate. Saoirse Ronan  e total enervanta (ori ea ca e uratica si cu un glas imposibil - era mai simpatica cand era mai mica) , personajul ei e construit oribil. Se vede mana unui scenarist prost , care a avut ca material o carte si mai proasta( traiasca seria "toilet"). Singurul lucru pozitiv in film e Diane Kruger - la care nici macar nu ma intereseaza cum si ce joaca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate