Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Aplicatii Android - Cereri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6179 replies to this topic

#55
kaboom13

kaboom13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 11.03.2012

View Postrazvanviper, on 16 aprilie 2013 - 15:04, said:

@kaboom13 : daca ti-au fost utile, poate lasi un scurt feedback pentru cea care a fost cea mai complexa, ca poate mai sunt doritori si sa stie si ei ce vor folosi (inclusiv eu).
Vreau sa fac o data un test de mers pe jos si sa vad ce distanta parcurc si cati pasi fac.

Merci pentru ajutor, dar am ramas la  My Tracks de la Google. Are cam tot ce am nevoie, afisare pe harti, net mult nu mananca deloc (aveam background data dezactivat ) si nu mi-a luat in 20 min in came am mers cu bicicleta mult mai mult de 700kb, pe 3g, sau poat nu mi-a luat deloc, nu sunt sigur daca foloseste netul. Merge bine, nu da crash. Telefon: Huawei u8180 (orange stockholm)

Apropo, as vrea si eu niste aplicatii de genul dictionar, roman-engleza (si invers) si roman-francez (si invers de asemenea). Daca se poate, sa descarc dictionarul din market si data (cuvintele, etc) sa le pun prin usb. Ar fi preferabil sa nu foloseasca net, sa am data in SD

#56
kim1

kim1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 15.05.2012
https://blog.lookout...re-google-play/

#57
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002

Quote

Make sure the Android system setting ‘Unknown sources’ is unchecked to prevent dropped or drive-by-download app installs.

Să ţii aia activată mereu înseamnă s-o cauţi cu lumânarea. Este utilă ocazional dar trebuie să ştii ce faci ca s-o foloseşti, şi o dezactivezi imediat după.

#58
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
In Google Play au fost si vor fi mereu aplicatii infectate din pacate. Cel mai recent exemplu este virusul BadNews. Cautati pe Google si va veti documenta.

Avast! are o detectie foarte buna, insa nu va detecta amenintarile de tip Adware. Nu are suport pt ele momentan.
Il recomand si ca alternative ar fi Dr. Web si COMODO.
Niciuna nu are alarme false si nici nu consuma bateria.

#59
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
Uite unul foarte bun si complex: - https://play.google....nNlY3VyaXR5Il0.

#60
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
@pykko: BadNews nu e virus şi nici nu există în Google Play deci n-are Google ce detecta. Este vorba de biblioteci care conţin cod care trage după instalare de pe net aplicaţii malware şi le instalează. Aplicaţia în sine care conţine biblioteca este inofensivă. În unele cazuri autorul era chiar nevinovat, el doar folosea respectivele biblioteci.

Principala apărare împotriva acestei tehnici este ce spuneam mai sus:

Quote

Make sure the Android system setting ‘Unknown sources’ is unchecked to prevent dropped or drive-by-download app installs.

Nu e rău să ai şi un antivirus, dar trebuie să fii conştient că antiviruşii depind de semnături şi de comportamente cunoscute, deci vor fi luaţi întotdeauna prin surprindere de un nou malware în perioada de timp de când devine cunoscut acel malware şi până ajunge semnătura nouă la tine. Timp în care mai mult ca sigur carcalacul şi-a făcut deja treaba. După care prinde orbul, scoate-i ochii.

#61
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012

View Postkaboom13, on 16 aprilie 2013 - 15:17, said:

Apropo, as vrea si eu niste aplicatii de genul dictionar, roman-engleza (si invers) si roman-francez (si invers de asemenea). Daca se poate, sa descarc dictionarul din market si data (cuvintele, etc) sa le pun prin usb. Ar fi preferabil sa nu foloseasca net, sa am data in SD
Salut, asta mi s-a parut ok, cat despre descarcarea bazei de date, poti s-o faci prin wi-fi ....iar dupa, nu mai are nevoie de net.

#62
1Maus

1Maus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 10.08.2009
Caut si eu o aplicatie pe care am intalnit-o acum ceva timp. Mai exact, este vorba despre un joc, nu din cele avansate.
Este vorba despre un joculet in care trebuie sa ocupi bazele inamice cu niste avioane trimise de pe un fel de insulite (bazele tale). Fiecare insulita ocupata de tine produce numeric crescator forta ta de atac, iar rundele se sfaresc cand il lasi pe inamic fara baze. Jocul nu este foarte dezvoltat, dar este captivant. Am uitat cum se numeste :)

#63
inadki

inadki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.04.2007
Ocazional, as vrea sa folosesc tableta pe post de rama foto digitala.Mai concret sa ruleze niste poze la un timp prestabilit.
O exista o aplicatie ptr asa ceva?

#64
kaboom13

kaboom13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 11.03.2012
Mai demult am vazut o tema Go Launcher Samsung galaxy S2 sau S1, iar acum nu o mai gasesc. Ajutor?

#65
daviok

daviok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 04.11.2007
Salut.
Am facut niste foldere pe desktop in care am bagat mai multe aplicatii si am pus si niste shortcut-uri de pe card.
Cu ce aplicatie pot shimba icoanele la folderele respective?
Cu Icon Changer nu am reusit.
Am android 2.3.6

Edited by daviok, 12 May 2013 - 11:39.


#66
daviok

daviok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 04.11.2007
Am reusit cu Smart Shortcuts.

#67
vladiandvladi

vladiandvladi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 16.07.2008
caut o aplicatie  prin care sa pot folosi tastatura de la laptop (adica laptopul in sine) in loc de cea de pe telefon. nu ma refer sa scriu mesaje! de ex.: sa intru in notite si sa scriu direct pe telefon cu ajutorul tastaturii laptopului.. sau sa folosesc whatsapp cu tastatura.
apropo.. stiti cumva daca se poate folosi whatsapp si pe PC? stiu ca se poate folosi acel program de simulare android, dar nu se poate folosi acelasi cont.
Idei?

#68
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
La voi cum arata noul play store 4.1.6? Tot vad poze pe net cu o alta interfata mult mai misto decat ce am chiar daca am aceeasi ver. La mine arata ca in prima si pe net vad ca in a doua poza.

Attached Files



#69
kaboom13

kaboom13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 11.03.2012
In Romania nu avem Google Music, Books, Movies, Magazines, TV, deci acele categorii ar fi degeaba, asa ca nu mai sunt deloc.

#70
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Pai normal, in romania nici iarba nu creste...

#71
sebastyan-adryan

sebastyan-adryan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 10.11.2012
Caut 2 aplicatii compatibile cu smartphone si anume.
1. O aplicatie care sa creeze o conexiune intre telefon si pc prin wifi cu posibilitatea de a transfera si fisiere de dimensiuni mari.
2. O aplicatie pe care ati folosit-o si "stie" ceva pentru editare foto.

#72
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006
1. Snappea: http://www.snappea.com/ si iti da si posibilitatea de a instala aplicatii printr-un dublu click pe .APK

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate