Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Aplicatii Android - Cereri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6179 replies to this topic

#19
brainium

brainium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.07.2010
Nici una? Daca ai grija ce instalezi si folosesti doar android market nu ai nevoie :)

#20
johnandroid

johnandroid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 31.08.2012
sunt deacord cu tine,dar eu cred ca este necesar un firewall,anumitor aplicatii le poti restrictiona accesul la internet pentru a nu iti consuma traficul degeaba.dar pe mine nu doar asta ma intereseaza

#21
reico

reico

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 18.11.2005
Stiti vre-o aplicatie care afiseaza mesajele sau notificarile de pe Facebook de exemplu pe ecran, chiar daca e blocat, ca la iphone?

Mersi.

#22
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005
Eu folosesc Avast internet security.Daca ar fi telefonul rootat, alegerea ar fi de nota 10!

#23
alyn97

alyn97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 31.03.2013
reico cauta la setari la facebook mie imi arata in bara daca apare ceva nou pe facebook

#24
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Si eu tot avast foloseam , nu am avut probleme .

#25
johnandroid

johnandroid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 31.08.2012

 alionte, on 02 aprilie 2013 - 15:10, said:

Eu folosesc Avast internet security.Daca ar fi telefonul rootat, alegerea ar fi de nota 10!
am folosit si avast,dar sincer nu prea am fost multumit.momentan folosesc avg

#26
reico

reico

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 18.11.2005
@alyn97, stiu, apar in bara dar as vrea sa apara pe ecran, chiar si cand e blocat, ca la iphone.

#27
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

 reico, on 03 aprilie 2013 - 08:53, said:

@alyn97, stiu, apar in bara dar as vrea sa apara pe ecran, chiar si cand e blocat, ca la iphone.
Incearca cu asta:  https://play.google....2V0cy5jb3JlIl0.

Nu stiu daca o sa poti pune widget in lock-screen la telefonul tau, iti trebuie Android 4.2 pt asta. Totusi, sunt anumite aplicatii pt lock-screen care permit asta.

#28
reico

reico

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 18.11.2005
In lockscreen am widgetul care arata mesajele. Dar eu ma refer la o app care face si popup cand il primesc si il arata pe display, chiar daca telefonul este blocat.

#29
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 04.10.2007
Exista vreo aplicatie free care in care sa iti memorezi conturi si parole?
Am folosit Keeper(https://play.google....y5rZWVwZXIiXQ..) numai ca in caz ca iti formatezi telefonul le pierzi... pe mine ma interesa sa le memoreze undeva pe un server ceva.

Edited by mirel3003, 07 April 2013 - 18:20.


#30
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 19.02.2011
Mirel , poti sa incerci Pocket. Eu zic ca vei fii multumit.

https://play.google....XRjLndhbGxldCJd

#31
Daeso

Daeso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 01.02.2012
Caut o aplicatie pentru filmat,una care sa atenueze mai bine miscatu mainii decat aplicatia default a telefonului,am un galaxy s plus cu android 2.3.5  gingerbread

#32
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 04.10.2007

 pedro2767, on 07 aprilie 2013 - 20:02, said:

Mirel , poti sa incerci Pocket. Eu zic ca vei fii multumit.

https://play.google....XRjLndhbGxldCJd

Merci mult... aplicatia e super ok, numai ca in momentul de fata are un mic bug( cand incerci sa bagi contul de dropbox in da eroare [dropbox credentials not valid], dar probabil se va remedia la urmatorul update).

#33
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 19.02.2011
Eu nu am aceasta problema ,si folosesc aplicatia de aproape doi ani.Nu a facut figuri pe nici o versiune de rom,(stock sau custom)

#34
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 04.10.2007

 pedro2767, on 11 aprilie 2013 - 17:45, said:

Eu nu am aceasta problema ,si folosesc aplicatia de aproape doi ani.Nu a facut figuri pe nici o versiune de rom,(stock sau custom)

Probabil de la ultimu udate sau ceva ca vad ca foarte multi au problema asta..... astept ca poate isi revine... Merci inca o data

#35
stavreschi

stavreschi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 07.03.2006
Pe telefoanele pe care le foloseam cu ani în urmă, când apelam pe cineva si respectiva persoană în acel moment vorbea cu altcineva, îmi apărea un mesaj de genul:" persoana apelată se află într-o altă convorbire" sau " apelul dvs. așteaptă la interlocutor". Nu mai există treaba asta la android ???? Că m-am plictisit să sun pe câte cineva și după 3-4 apeluri să-mi între pe căsuța poștală....

#36
ervin8571

ervin8571

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 15.06.2007
am vazut pe ipad o aplicatie care facea urmatorul lucru: intr-un ecran scriai ceva (in engleza) si apoi putea sa traduca textul respectiv si sa il si vorbeasca, (un fel de text to speech), in limba aleasa. Exista ceva similar pentru android?
Mersi

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate