Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Daca aveți chef, descrieți locuin...

Smecheri vs populime
 La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 

Hai sa va spun o poveste

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
558 replies to this topic

#55
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011

 Enigel, on 24 martie 2013 - 15:55, said:

Eu nu contest existenta evenimentului ci, sunt convinsa ca acel eveniment NU a avut de-a face nici cu blestemul lui Elisei, nici cu Dumnezeu. Pur si simplu s-a intamplat ca 2 ursi sa atace niste copii, iar mintile primitive de atunci (si de acum Posted Image ) sa puna asta in carca lui Dumnezeu. E mai clar acum?

nu cred ca te contrazice cineva aici. dar OP probabil vrea sa scoata in evidenta mintea bolnava a inventatorului lui dumnezeu, adica omul primitiv (in comparatie cu moralitatea de azi), si prostia generalizata a contemporanilor cred ca aceste povesti sunt reale, si inventeaza tot felul de scuze (acele metafore, interpretari) pt a spala imaginea zeului inventat de primitivi..

Edited by Nemesis-, 24 March 2013 - 16:03.


#56
thomas3333

thomas3333

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,537
  • Înscris: 28.08.2012

 Serpone, on 24 martie 2013 - 16:01, said:

Mai tu nu ai ce sa explici. Pentru ca nu ai destule informatii. Tu ai aflat de tabla inmultiri si ai pretentii sa predai matematici superioare la facultate. NU merge asa.
Da, e cam firg afara si mi-am umflat putin penele sa ma incalzesc o leaca...

din nou ai zis nimic
eu macar am avut decenta sa incerc sa argumentez cele zise

#57
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
Nemesis, cine e OP?

#58
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
runejaguar cred. (initiatorul)

#59
panteahoria22

panteahoria22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,960
  • Înscris: 01.02.2013

 Serpone, on 24 martie 2013 - 16:01, said:

Mai tu nu ai ce sa explici. Pentru ca nu ai destule informatii. Tu ai aflat de tabla inmultiri si ai pretentii sa predai matematici superioare la facultate. NU merge asa.
Da, e cam firg afara si mi-am umflat putin penele sa ma incalzesc o leaca...

Bai ingamfare mica ce esti tu , last time , ai ceva de spus sau insisti doar sa fii si tu macar la fel de crestin ca marius acuma?

#60
Serpone

Serpone

    malus dacus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,892
  • Înscris: 21.06.2006

 panteahoria22, on 24 martie 2013 - 16:00, said:


ai ceva de spus bai? Nu incerca sa o dai in metafore ca esti pe langa subiect, zii ce ai de zis sau treci napoi in banca ta
hahaa inca mai ai cosmaruri cu bancile scolii ?! Posted Image
Horica tu esti pe langa subiect pe toata aria asta. Trancani aceasi placa stricata ai pretentii de mare cunoscator  , dar cunostiintele tale intr-ale religiei tind vertiginos spre 0.

#61
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
Nu va mai certati, o sa vina emas si o sa ne lumineze pe toti :D.

#62
thomas3333

thomas3333

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,537
  • Înscris: 28.08.2012

 Enigel, on 24 martie 2013 - 16:03, said:

Nemesis, cine e OP?

original poster

 Serpone, on 24 martie 2013 - 16:05, said:

hahaa inca mai ai cosmaruri cu bancile scolii ?! Posted Image
Horica tu esti pe langa subiect pe toata aria asta. Trancani aceasi placa stricata ai pretentii de mare cunoscator  , dar cunostiintele tale intr-ale religiei tind vertiginos spre 0.

te trezesti ca tu esti un mare invatat intr-ale prietenilor imaginari (religiei )

#63
marius512

marius512

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 11.03.2009
Cred ca cine crede Biblia trebuie sa fie de acord cu tot ce scrie acolo. Nu poate s-o dea la intors si sa zica de cutare lucru ca nu-i de-acolo.
Problema pe care  doresc sa o discut este moralitatea bibliei si moralitatea contemprana.

#64
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

 marius512, on 24 martie 2013 - 16:10, said:

Problema pe care  doresc sa o discut este moralitatea bibliei si moralitatea contemprana.

Deschide alt subiect, asta e subiect despre Elisei si copiii ucisi de ursi.

Edited by Enigel, 24 March 2013 - 16:12.


#65
panteahoria22

panteahoria22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,960
  • Înscris: 01.02.2013

 Serpone, on 24 martie 2013 - 16:05, said:

hahaa inca mai ai cosmaruri cu bancile scolii ?! Posted Image
Horica tu esti pe langa subiect pe toata aria asta. Trancani aceasi placa stricata ai pretentii de mare cunoscator  , dar cunostiintele tale intr-ale religiei tind vertiginos spre 0.

Pai ilumineaza-ma tu. E sau nu justificabila uciderea copiilor?
Nu ma intereseaza detaliile versiunii tale proprii de deluzie religioasa , e problema ta , e boala ta , nu am nicii cea mai vaga intentie sa stiu prea multe despre ea
ma intereseaza in ce fel se manifesta
deci , ai ceva de spus ingamfatule , sau vrei doar sa incerci sa te dai smecher pe aici cu vastele tale cunostiinte in teologie?

#66
Serpone

Serpone

    malus dacus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,892
  • Înscris: 21.06.2006

 panteahoria22, on 24 martie 2013 - 16:04, said:


Bai ingamfare mica ce esti tu , last time , ai ceva de spus sau insisti doar sa fii si tu macar la fel de crestin ca marius acuma?
Pai evident ca nu am ce sa spun unuia care pune animatii de doi lei facute de niste semicretini si habarnisti totali.
Marius a zis ceva ce suna cam dubios, ce-i drept, Dar tu si cu minte creata celalat v-ati gasit sa il faceti direct mosntru, barbar , nebun  psihopat sau mai stiu eu cum. Asta denota minte de copil rebel care nu judeca prea mult si se lanseaza direct in acuze si verdicte, capisci?

 thomas3333, on 24 martie 2013 - 16:02, said:

din nou ai zis nimic
eu macar am avut decenta sa incerc sa argumentez cele zise
Iar eu ti-am argumentat de ce argumnetul tau nu este de incredere. Daca nu poti pricepe e treaba ta...

#67
thomas3333

thomas3333

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,537
  • Înscris: 28.08.2012

 marius512, on 24 martie 2013 - 16:10, said:

Cred ca cine crede Biblia trebuie sa fie de acord cu tot ce scrie acolo. Nu poate s-o dea la intors si sa zica de cutare lucru ca nu-i de-acolo.

perfect de acord cu tine Posted Image
Nici nu realizezi ce adevar ai zis

 Serpone, on 24 martie 2013 - 16:15, said:

Pai evident ca nu am ce sa spun unuia care pune animatii de doi lei facute de niste semicretini si habarnisti totali.
Marius a zis ceva ce suna cam dubios, ce-i drept, Dar tu si cu minte creata celalat v-ati gasit sa il faceti direct mosntru, barbar , nebun  psihopat sau mai stiu eu cum. Asta denota minte de copil rebel care nu judeca prea mult si se lanseaza direct in acuze si verdicte, capisci?


Iar eu ti-am argumentat de ce argumnetul tau nu este de incredere. Daca nu poti pricepe e treaba ta...

apelul la autoritate nu e argument,e falacitate
Also,CE MA,faptul ca e de acord cu uciderea a 42 de copii E DOAR CEVA DUBIOS ? Ba frate voi vedeti ce face rahatu ala de carte din voi ?

Edited by thomas3333, 24 March 2013 - 16:17.


#68
Serpone

Serpone

    malus dacus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,892
  • Înscris: 21.06.2006

 thomas3333, on 24 martie 2013 - 16:10, said:



te trezesti ca tu esti un mare invatat intr-ale prietenilor imaginari (religiei )
Nu sunt mare, dar nici habarnist nu sunt.

#69
thomas3333

thomas3333

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,537
  • Înscris: 28.08.2012

 Serpone, on 24 martie 2013 - 16:17, said:

Nu sunt mare, dar nici habarnist nu sunt.

sincer pari a fi tinand cont ca visezi macar ca e justificata crima a 42 de copii cumva (chestia cu ala a spus ceva suspect si nu ceva groaznic,horror,monstruos )

#70
panteahoria22

panteahoria22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,960
  • Înscris: 01.02.2013

 Serpone, on 24 martie 2013 - 16:15, said:

Pai evident ca nu am ce sa spun unuia care pune animatii de doi lei facute de niste semicretini si habarnisti totali.
Marius a zis ceva ce suna cam dubios, ce-i drept, Dar tu si cu minte creata celalat v-ati gasit sa il faceti direct mosntru, barbar , nebun  psihopat sau mai stiu eu cum. Asta denota minte de copil rebel care nu judeca prea mult si se lanseaza direct in acuze si verdicte, capisci?


Iar eu ti-am argumentat de ce argumnetul tau nu este de incredere. Daca nu poti pricepe e treaba ta...

Bai omule. Daca ii gasesti scuze unuia car afirma ca exista situatii in care copii merita ucisi , iti spun si tie ca esti un psihopat
Nu mai fii tu ofensat pentru altii apropo, ai tu ceva de spus sau doar te bagi degeaba aici ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PK7P7uZFf5o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

relevant la treaba cu ursii , watch

#71
Serpone

Serpone

    malus dacus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,892
  • Înscris: 21.06.2006

 panteahoria22, on 24 martie 2013 - 16:12, said:


Pai ilumineaza-ma tu. E sau nu justificabila uciderea copiilor?


Din perspectiva umana nu este justificabila. Din alte perspective nu stiu...

#72
panteahoria22

panteahoria22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,960
  • Înscris: 01.02.2013

 Serpone, on 24 martie 2013 - 16:21, said:

Din perspectiva umana nu este justificabila. Din alte perspective nu stiu...



Deci exista actiuni nejustificabile si absolut imorale ale dumnezeului tau atunci? recunosti asta?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate