Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

recomandare led tv 32 inch

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009
Va rog sa-mi recomandati un led tv de 32 ". Nu ma intereseaza sa fie smart TV / 3D. Precizez ca o sa-l folosesc si ca monitor la PC.
Am avut un lcd tv tot de 32 de inch, dar l-am vandut. M-am gandit si la urmatoarea varianta. Sa-mi iau un monitor de 27 inch doar pc navigare net, si un lcd tv ( nu neaparat led ) mai mare de 32 inch ( 40 sau 42 inch ) doar pt gaming.Ambele sa fie full hd.
Placa video e gtx 660. Editari foto / video fac destul de rar, la nivel de amator.
Cum m-ati sfatui sa procedez ? Monitor + tv, sau doar tv ? M-as putea orienta si sper ceva second hand, pt a putea alege monitor + tv.
Multumesc.

Edited by eduard_w, 21 March 2013 - 08:28.


#2
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010

View Posteduard_w, on 21 martie 2013 - 08:27, said:

Va rog sa-mi recomandati un led tv de 32 ". Nu ma intereseaza sa fie smart TV / 3D. Precizez ca o sa-l folosesc si ca monitor la PC.
Am avut un lcd tv tot de 32 de inch, dar l-am vandut. M-am gandit si la urmatoarea varianta. Sa-mi iau un monitor de 27 inch doar pc navigare net, si un lcd tv ( nu neaparat led ) mai mare de 32 inch ( 40 sau 42 inch ) doar pt gaming.Ambele sa fie full hd.
Placa video e gtx 660. Editari foto / video fac destul de rar, la nivel de amator.
Cum m-ati sfatui sa procedez ? Monitor + tv, sau doar tv ? M-as putea orienta si sper ceva second hand, pt a putea alege monitor + tv.
Multumesc.

De ce nu optezi pentru un monitor + tuner tv de 27 inch cu panou IPS de la LG,care după mine ar fi o soluție să împaci capra și varza,adică vei avea niște unghiuri de vizualizare excelente datorită tehnologiei IPS,dar și un monitor de ultimă generație cu un preț pe care dacă l-ar fi scos Sony precis ar fi costat mai mult decât dublu. Posted Image

http://www.emag.ro/m...u/pd/EHFZKBBBM/

#3
eduard_w

eduard_w

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 24.03.2009
Exista diferente de claritate culori, brightness, sharpness si cam tot ce tine de calitate imagine, intre un led monitor cu tv tuner si unul fara tv tuner ( ambele de 27 inch ) ?

Edited by eduard_w, 27 March 2013 - 14:57.


#4
_blue

_blue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 14.09.2010
Nu vreau sa mai deschid alt thread.
Doresc sa cumpar un led tv, full hd, maxim 32 inch, care va fi folosit ca monitor la calculator.
3D sau smart sau chestii de genul iasa din discutie
Ce-mi recomandati pana in 1200 ron ? Daca are sau nu player intern "bun" nu ma prea intereseaza
Astept sugestiile voastre, multumesc

#5
avoided

avoided

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 22.08.2013
La 32" strict ca monitor de PC si in buget cam asta aproape s-ar incadra:
Televizor LED LG 81 cm (32") 32LN5400, Full HD, MCI 100, Triple XD Engine, MHL, Simplink, Clear Voice 2.0, Picture Wizard 2.0

Dar asta strict ca monitor de PC ca poti beneficia de avantajele IPS-ului (dintre care cel mai important este unghiul larg de vizualizare).
Dezavantajul IPS-ului este ca nu este capabil de contrast prea convingator - deci in filme negrul nu va cobora sub un gri inchis.

___________________
Disclaimer / Semnatura:
Link-urile postate de mine catre magazinele online romanesti contin un redirect printr-o platforma de afiliere ce poate introduce tracking cookies.


#6
_blue

_blue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 14.09.2010
Dar fonturile / literele / negrul / cum se va vedea cand navighez pe internet ?
Nu o sa ma uit la filme pe acest TV. Eventual ffff rar. Doar internet si jocuri. Si bineinteles, il voi folosi uneori si ca televizor.

Edited by _blue, 19 December 2013 - 19:35.


#7
rrogue

rrogue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 29.05.2006
Vezi ca gasesti mai ieftin si cu cadou suport de perete la PC Garage:
http://www.pcgarage....ent=price-promo

Foloseste codul PN77HUYN cand dai comanda si ai un discount suplimentar de 1%.

#8
avoided

avoided

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 22.08.2013

View Post_blue, on 19 decembrie 2013 - 19:33, said:

Dar fonturile / literele / negrul / cum se va vedea cand navighez pe internet ?
Nu o sa ma uit la filme pe acest TV. Eventual ffff rar. Doar internet si jocuri. Si bineinteles, il voi folosi uneori si ca televizor.

Se vad ok astea, nu este deloc un TV rau doar ca nu prea este el facut pentru scene intunecate (ca toate IPS-urile) de altfel.

#9
_blue

_blue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 14.09.2010
Asta cum ti se pare ?
http://www.itmix.ro/..._campaign=price

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate