Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat
 sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad
 Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K
 Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...
 

Galaxy S4 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
30104 replies to this topic

#4555
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Mi-a venit Samsung-ul din service, iau schimbat placa de baza, cred ca mai bine il schimbau de tot, deocamdata merge bine l-am forjat un pic ca a trebuit sa instalez inapoi toate aplicatiile pe care le aveam plus navigatia, nu sunt deocamdata problem. In alta ordine de idei, mi-a venit cu o noua varianta de android 4.2.2, cea in care pot muta aplicatiile pe card, dar nu stiu cum se face asta, ma poate lamuri cineva?

#4556
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

 daemon666, on 09 august 2013 - 21:30, said:

PS: Cum vin unii pe aici cu nasul foarte pe sus , dispusi sa ne dea si noua din prea-plinul intelepciunii si experientei lor, si cum pleaca cu coada intre picioare sa caute niste baieti creduli pe la coltu blocului sa mai faca o bisnita mica...
Poate se simt, poate nu...
Zici tu asa dar te cam roade invidia :D ai vrea sa fi si tu in cercul lui de clienti sa fi si tu in zona aia selecta
Posted Image

#4557
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,937
  • Înscris: 23.05.2010
Eu zic sa face-ti un alt topic in care sa va certati.

 daemon666, on 09 august 2013 - 21:30, said:

Cu placere, am descoperit-o si eu pe alt forum.
Merita incercata si NOLED , desi cam papa bacteria.
Nu-i vad rostu la NoLed pt. S4

Edited by cipri_m78, 09 August 2013 - 22:21.


#4558
gbrl

gbrl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 29.09.2003

 scoty, on 09 august 2013 - 21:34, said:

Mi-a venit Samsung-ul din service, iau schimbat placa de baza, cred ca mai bine il schimbau de tot, deocamdata merge bine l-am forjat un pic ca a trebuit sa instalez inapoi toate aplicatiile pe care le aveam plus navigatia, nu sunt deocamdata problem. In alta ordine de idei, mi-a venit cu o noua varianta de android 4.2.2, cea in care pot muta aplicatiile pe card, dar nu stiu cum se face asta, ma poate lamuri cineva?
Seting/manager aplicatii  si apoi in Tabul - Pe cartela SD -  o sa iti apara toate aplicatiile care POT fi mutate ca SD.

#4559
baros88

baros88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 02.12.2009
ce folie imi recomandati si mie?...am cumparat ieri o tampenie mata si groasa, nici nu se lipea si se vedea ca naiba, ziceai ca-i ud display-ul...pacat de culorile lui...bani aruncati, au mai fost si 2 in pachet. cele din orange store or fi bune?


inca o intrebare, i-am facut ult update si vreau sa-i dau un wipe cache si toate cele...se misca cam aiurea...cum intru in recovery?...:)...ms

Edited by baros88, 10 August 2013 - 08:31.


#4560
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,858
  • Înscris: 31.10.2010

 baros88, on 10 august 2013 - 08:20, said:

ce folie imi recomandati si mie?...am cumparat ieri o tampenie mata si groasa, nici nu se lipea si se vedea ca naiba, ziceai ca-i ud display-ul...pacat de culorile lui...bani aruncati, au mai fost si 2 in pachet. cele din orange store or fi bune?


inca o intrebare, i-am facut ult update si vreau sa-i dau un wipe cache si toate cele...se misca cam aiurea...cum intru in recovery?...Posted Image...ms

opresti telefonul. Dupa ce se opreste tii apasat pe butoanele Tasta Volum Up + Home button  + Butonul de lock screen.  Vezi ca e foarte important sa apesi pe volum UP. pe volume down e download mode.

#4561
razvanviper

razvanviper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,428
  • Înscris: 31.12.2006

 baros88, on 10 august 2013 - 08:20, said:

ce folie imi recomandati si mie?...am cumparat ieri o tampenie mata si groasa, nici nu se lipea si se vedea ca naiba, ziceai ca-i ud display-ul...pacat de culorile lui...bani aruncati, au mai fost si 2 in pachet. cele din orange store or fi bune?


inca o intrebare, i-am facut ult update si vreau sa-i dau un wipe cache si toate cele...se misca cam aiurea...cum intru in recovery?...Posted Image...ms

Daca mai urmareai 2-3 pagini in urma vedeai ca am recomandat Spigen Ultra Oleophobic ca folie.

#4562
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,265
  • Înscris: 12.04.2006

 dorurad, on 10 august 2013 - 08:59, said:



opresti telefonul. Dupa ce se opreste tii apasat pe butoanele Tasta Volum Up + Home button  + Butonul de lock screen.  Vezi ca e foarte important sa apesi pe volum UP. pe volume down e download mode.
La S4 pentru recovery merge si numai volume up cu power button.

#4563
floricacio

floricacio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.07.2010
Salut tuturor ,am si eu o intrebare am s2 si as vrea sa fac pasu catre s4 i9505 se merita pina la urma sau nu ca am auzit atitea ca se incalzeste foarte rau,ca se sparge foarte repede, ca se bug, ca intra prafu in ele ca nu rezista mult bateria ca se inchide intruna.Daca imi puteti da un raspuns cat mai clar da sau nu

#4564
emilul

emilul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 08.11.2004

 floricacio, on 10 august 2013 - 12:57, said:

Salut tuturor ,am si eu o intrebare am s2 si as vrea sa fac pasu catre s4 i9505 se merita pina la urma sau nu ca am auzit atitea ca se incalzeste foarte rau,ca se sparge foarte repede, ca se bug, ca intra prafu in ele ca nu rezista mult bateria ca se inchide intruna.Daca imi puteti da un raspuns cat mai clar da sau nu


Ai citit si tu numa relele, bunele le-ai cam sarit, normal ca "se merita"  daca ai fondurile mergi pe s4 fara regrete!

#4565
-qwerty-

-qwerty-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 26.07.2013

 floricacio, on 10 august 2013 - 12:57, said:

ca se bug
Posted Image

bugiuieste?

#4566
baros88

baros88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 02.12.2009

 razvanviper, on 10 august 2013 - 09:17, said:

Daca mai urmareai 2-3 pagini in urma vedeai ca am recomandat Spigen Ultra Oleophobic ca folie.

m-am grabit cand v-am intrebat, ma enervasem cu aia...


multumesc dorurad

Edited by baros88, 10 August 2013 - 13:28.


#4567
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,937
  • Înscris: 23.05.2010

 floricacio, on 10 august 2013 - 12:57, said:

Salut tuturor ,am si eu o intrebare am s2 si as vrea sa fac pasu catre s4 i9505 se merita pina la urma sau nu ca am auzit atitea ca se incalzeste foarte rau,ca se sparge foarte repede, ca se bug, ca intra prafu in ele ca nu rezista mult bateria ca se inchide intruna.Daca imi puteti da un raspuns cat mai clar da sau nu
nu se incalzeste mai tare decat S2, de spart ecranul se sparge la orice telefon, depinde cum cade, bateria tine mai bine ca la S2, nu are lag deloc, nu se inchide intruna, plus camera mai buna si cu mult mai multe functii, displayul mai bun ca la s2, aplicatii mai multe, sunet mai bun si mai puternic in difuzoare si casti, acum depinde daca ai nevoie de toate astea.
Atentie de unde il cumperi sa nu te frigi :)

Edited by cipri_m78, 10 August 2013 - 13:43.


#4568
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Avand in vedere ca sau imultit inamicii pe Android, mai ales printere aplicatiile de pe google play free, ce solutiii eficiente antivirus ati gasit. Eu am pus lookout si bitdefender dar parca tot nu ma anunta despre toate amenintarile abia cand citesc revewi-uri depre unele aplicatii imi dau seama la cate ma expun permitand accesul acelor aplicatii. Deci care ar fi cea mai buna solutie antivirus free sau platita, caci am dat atatia bani pe acest device incat cred ca nu trebui sa ecomomisim la protectia lui?

Edited by scoty, 10 August 2013 - 17:16.


#4569
gabirizescu

gabirizescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 22.11.2011
Parerea mea este ca daca nu faci tranzactii bancare, daca nu ai fisiere importante pe telefon..etc, stai fara. Eu nu am auzit sa strice telefonul hardware, daca este nevoie, o resetare este suficienta sa-l ai ca nou. Eu nici pe laptop nu mai folosesc si-l am neinstalat de un an. Fiecare cu parerea lui...

#4570
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,154
  • Înscris: 10.04.2006
Virusii de pe Android nu afecteaza nici macar 1% din piata, comparativ cu Windowsul. Asa ca e doar daca esti ultra-ghinionist si faci intentionat sa downloadezi Guta - banii mei.mp3.exe.apk.

#4571
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,136
  • Înscris: 04.08.2007

 scoty, on 10 august 2013 - 17:16, said:

Avand in vedere ca sau imultit inamicii pe Android, mai ales printere aplicatiile de pe google play free, ce solutiii eficiente antivirus ati gasit. Eu am pus lookout si bitdefender dar parca tot nu ma anunta despre toate amenintarile abia cand citesc revewi-uri depre unele aplicatii imi dau seama la cate ma expun permitand accesul acelor aplicatii. Deci care ar fi cea mai buna solutie antivirus free sau platita, caci am dat atatia bani pe acest device incat cred ca nu trebui sa ecomomisim la protectia lui?
in primul rand antivirusii pe android sunt degeaba, nu ca nu-si fac treaba ci nu prea au ce sa gaseasca.
In al doilea rand, permisiunile aplicatiilor nu au absolut nicio treaba cu virusii si antivirusii.
singura chestie pe care trebuie sa o faci, si doar in cazul in care accesezi conturi bancare de pe tel, este sa fii atent ce aplicatii instalezi si mai ales de unde, exact cum a spus si @neneazap.

Edited by remvirg, 10 August 2013 - 19:20.


#4572
floricacio

floricacio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.07.2010

 cipri_m78, on 10 august 2013 - 13:37, said:

nu se incalzeste mai tare decat S2, de spart ecranul se sparge la orice telefon, depinde cum cade, bateria tine mai bine ca la S2, nu are lag deloc, nu se inchide intruna, plus camera mai buna si cu mult mai multe functii, displayul mai bun ca la s2, aplicatii mai multe, sunet mai bun si mai puternic in difuzoare si casti, acum depinde daca ai nevoie de toate astea.
Atentie de unde il cumperi sa nu te frigi Posted Image
Ma gindeam Showroom Telefonu tau  sau ceva in jur de 2300

 floricacio, on 10 august 2013 - 23:10, said:

Ma gindeam Showroom Telefonu tau  sau ceva in jur de 2300
Te rog daca ai putea sa ma ajuti cu citeva imformati de unde as utea sa-l iau

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate