Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Camera radar-fix din Bulgaria!

- - - - -
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#109
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Mai e o problema in ziua de azi cu roamingul? Daca nu vrei wazele te poți îndrepta către iGO cu cea mai recentă baza de date pentru speedcam-uri!

#110
mariuss_red

mariuss_red

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 22.11.2017
Te referi la IGO Navigation ?


#111
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
iGo Primo / nextgen..vezi pe aria dedicata aici pe forum.

#112
mariuss_red

mariuss_red

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 22.11.2017
Mulțumesc, am sa caut.

#113
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
Multumesc frumos pentru pasi mariuss_red, am urmat pasii si am facut si eu plata astazi by telekombanking. Urmeaza sa le trimit si confirmarea

#114
mariuss_red

mariuss_red

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 22.11.2017
@zugry
Cu placere. Sper ca toți să rezolve această problemă. Pentru că a devenit deja o problema Națională...
Cred că asta este doar începutul, de acum încolo vor fi din ce în ce mai multi romani care vor primi aceste plicuri. Prea putini au trecut sau au mers în Bulgaria regulamentar. Dar asta este pacatele se plătesc.
O zi buna tuturor.
Nu am avut încă timp să caut la secțiunea dedicată ptr GPS dar sper sa rezolv azi.

#115
patraulea100

patraulea100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 21.01.2008
REvenind la amenzi, si eu am primit una zilele trecute, pentru o depasire de viteza din iunie 2016. Am platit o, dar n am stiut metoda descrisa mai sus, prin Telekom. Prin CEC, am platit un comision de 20+10 euro,adica 30 euro.Cea mai mare teapa, pt. o amenda de 51 euro (achitat 70% - 37 euro).M am gandit ca ajung in Grecia in iunie, si sa nu ma puna sa platesc la vama.O sa am la mine copii,etc...Am fost la circa financiara sa intreb de ea si nu exista in baza lor de date.:)Bucuresti.Concluziile le trageti singuri.

Edited by patraulea100, 30 April 2018 - 17:10.


#116
mariuss_red

mariuss_red

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 22.11.2017
@patraulea100
E prea devreme să întrebi la secția financiară. Aveai termen de plată 60 zile, după aceea cred că demarează treaba cu poprirea sau sechestru cum zic ei în adresa. Oricum ar fi ele există în baza de date de la Politia Rutiera din Pipera. Eu așa am citit pe net. Acum nu mai ai ce sa faci dar pe viitor dacă mai primești ceva fa-ti cont pe telekombanking ca să nu plătești niciun comision. Ai toate datele pe forum. P.S. Sper să nu mai primești nimic de acum încolo.

#117
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

View Postprotecties, on 26 aprilie 2018 - 09:33, said:

Mai e o problema in ziua de azi cu roamingul? Daca nu vrei wazele te poți îndrepta către iGO cu cea mai recentă baza de date pentru speedcam-uri!

Cine? Nesimtitii aia hoti de la Igo care la cativa ani retrag softul din app store inlocuindu-l cu alta "sanchi" versiune mai performanta pentru care trebuie sa platesti din nou 80 de euro? Sau care abandoneaza versiunile pe 32 de biti si trec la versiuni de 64 de biti, pentru care evident, trebuie sa platesti alti bani?

Nu mersi. Sa nu mai aud de cocalarii astia vreodata.

Pentru Offline merg pe mana slovacilor de la Sygic. Pana acum mi se pare cea mai tare aplicatie de navigatie platita din offline. Plus ca are optiunea aia absolut fenomenala -> Navigate to Photo.

Edited by izometric, 01 May 2018 - 09:54.


#118
mariuss_red

mariuss_red

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 22.11.2017
Apropo, eu am ajuns în Grecia pe 27.04 si vreau sa va spun ca pana la Vama la Kulata au fost o grămadă de camere radar fixe. Mai rău este că sunt puse peste tot și în și afară din localitate. La greci măcar ai indicator de radar si peste 500 m dai peste stâlpul cu camera de filmat. Atenție mare la greci la ieșire din tuneluri sunt camere chiar la ieșire. Mai toți grecii merg regulamentar în tuneluri. În rest ce sa va mai spun... atenție mărită pentru că nu mai este de gluma cu viteza.

#119
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Ești tu 100% sigur că acele multe camere aflate chiar în camp sunt radare? Eu zic sa mai citești ce s-au mai scris pe aici pe forum...bulgarii vor să treacă cat mai curând la vigneta ELECTRONICA, posibil in 2019..iar acele camere sunt pentru a verifica mașinile daca au vigneta că sa nu aibă nimeni scăpare cum este la noi. Vrei să folosești infrastructura lor, plătești.

#120
Skiuc

Skiuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 20.07.2006
Toate camerele alea sunt pentru vigneta electronica si sunt semnalizate.

#121
mariuss_red

mariuss_red

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 22.11.2017
@protecties
Nu stiu pentru ce sunt dar faptul că sunt e destul pentru mine. Am plecat la drum cu gps igo speeds camera si in here WeGo. Uneori eram avertizat " camera de supraveghere" deci mai multe nu pot spune. Cert este că sunt. Eu nu am luat vigneta la bg niciodată. Voi vedea pe viitor ce plicuri vor mai veni. Doar am avertizat de acest lucru. În rest, să aveți drumuri bune.

#122
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,190
  • Înscris: 06.11.2008
Adică tu niciodată nu ți-ai luat vigneta când ai traversat Bulgaria?

#123
mariuss_red

mariuss_red

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 22.11.2017
Acum pe 27.04 e prima dată când am luat vigneta.

#124
patraulea100

patraulea100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 21.01.2008
Exista totusi un inceput.....Posted Image Ai avut noroc ca nu te a  oprit nimeni pt ca altfel....daca mai era si in weekend....Posted Image In ultimii ani nu am fost oprit decat daca am gresit.REspecti legea, n-ai treaba cu politia bulgara...restul e gargara...

Edited by patraulea100, 02 May 2018 - 21:43.


#125
adi_fox07

adi_fox07

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.01.2015
Salut,
Ieri am primit si eu o notificare pentru o amenda de circulatie din Bulgaria. Pe data de 05.10.2017, am depasit viteza regulamentara cu 44 km/h. Undeva langa Stara Zagora, este o limita de 60 km/h si exact acolo m-a luat radarul cu 104 km/h.
Notificarea a fost emisa pe 26.03.2018, iar eu am primit-o abea pe 29.08.2018. Mi se pare exagerat de mult, timpul de primire al notificarii.
Cuantumul amenzii este de 206.19 EUR si pot plati 70% din acesta in termen de 14 zile.
Intrebarea mea este, ce se poate intampla in cazul in care amenda nu este platita? Teoretic se ajunge la executare, dar practic s-a intamplat acest lucru pana acum?

#126
Naqash

Naqash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 26.03.2009
Am primit si eu pe 11 Sept 2018 (lasata de postas in posta, probabil ridicata  pe semnatura lui ) o amenda de pe data de 8 Iulie 2017, din zona soseaua de centura Plevna. 115km in zona de 90, echivalent a 100 leva (51 euro). Daca platesc in 14 zile 70% din ei, adica 37 euro. Cred ca voi plati folosind Revolut. In felul acesta scap de comisioane. A mai folosit cineva Revolut pentru asta? De asemenea, legat de confirmarea platii, stie cineva cum e mai bine de procedat? Ma gandeam sa fac la fel ca si colegul mariuss_red, sa trimit email cu OP-ul. Incep sa imi fac griji, pentru ca am mai fost de 3 ori de atunci, si am mers la fel ...
Merg cu Waze, dar nu stau atent la el tot timpul.. sigur am mai ratat din cand in cand cate o camera ..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate