Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

(andrei saioc) Casa P+1 Chitila

- - - - -
  • Please log in to reply
1174 replies to this topic

#37
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
da stiu ca dureaza, dar incercam cu niste relatii ceva, si oricum mie imi pare ca in chitila lucrurile merg mai bine si mai repede decat in alte orase/comune din ilfov

#38
MihaiG81

MihaiG81

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 19.06.2012
Acum depinde ce-ti cer de la Primarie.
Si eu eram super optimist la inceput, apoi m-am lamurit cum merge treaba. De exemplu la Sanatatea populatiei au avut nevoie de 7 zile lucratoare doar pentru repartizarea dosarului.
Spor la treaba oricum.

#39
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
multumesc la fel, sper sa rezolv cat mai repede, ca se scumpesc materialele, si as vrea sa termin anul asta.

#40
MihaiG81

MihaiG81

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 19.06.2012
Da, si eu cred ca o sa fie o usoara crestere a preturilor..
Ideal e sa te apuci la inceputul anului cand cererea e mica atat la materiale cat si la echipele de constructori.

#41
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
da stiu, dar d-abea acum am reusit sa luam terenul, si am vrea sa terminam cat de cat pana la sfarsitul anului.

#42
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
Am mai avansat timid la teren. Am sapat pentru gardul de delimitarea proprietatilor , am taiat salcia de la poarta si am construit buda pentru muncitori.

Poze de azi

Poze2

Edited by andrei_saioc, 06 April 2013 - 23:17.


#43
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
mai multe detalii: azi am luat urbanismul, dupa o saptamana si 2 zile, ceea ce mi se pare super repede comparand cu ce experiente proaste au avut colegii de forum.
De maine ma duc sa iau avize. O sa am nevoie de 4 avize:

-apa si canal
-electrica
-salubritate
-mediu

surprinzator nu mi-au cerut aviz de la distrigaz
eu sper ca in maximum 2 saptamani sa am toate avizele si sa depun pentru AC

#44
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
Andrei, cred ca le-a scapat sa iti spuna de avizul de la Distrigaz. Sunt aproape sigur ca atunci cind vei depune cererea de bransare etc. la gaz, vei avea nevoie de acest aviz. Pur si simplu nu sunt sigur, insa daca imi amintesc bine asa este. Ne poate confirma cineva acest lucru ?
Ai gasit materiale de constructie ? Sau se ocupa firma/echipa ?

#45
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
nu cred ca le-a scapat ca asa am crezut si eu, ca trebuie, si i-am sunat si doamna de acolo a zis ca nu trebuie.
O sa dam mailuri pe la depozite, nu cred ca vom face cu firma, o sa aducem mesteri prin recomandari, si banii la fiecare etapa, fara bani in avans.

plus ca eu tot nu inteleg rostul acestor avize, din moment ce poti construi, exista PUZ pe zona respectiva, si PUZul nu se da niciodata fara avizul distrigaz, electrica si celelalte... mi se pare o mare borocratie si pierdere de timp

#46
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,370
  • Înscris: 05.04.2006
Nu mai stiu, proiectul casei il ai ?

#47
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
da proiectul este aproape gata, va fi gata sapt asta la sfarsit. E un proiect de 255mp construiti
o sa incerc sa pun planul cu etajul si parterul

#48
MihaiG81

MihaiG81

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 19.06.2012
Problema o sa fie la avizul Enel, la mine a durat o luna jumate.
Cel de la Sanatatea pop aproape 3 saptamani.
Rebu il faci pe loc.

Oricum, mi-ai luat-o inainte cu constructia, ai executat deja WC-ul. Posted Image

Edited by MihaiG81, 09 April 2013 - 18:06.


#49
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
la electrica speram sa rezolvam cu o cunostinta, si posibil sa dureze max 2 sapt
la sanatatea populatiei, nu cred ca avem, dar avem nevoie de aviz de mediu

aici am proiectul

#50
MihaiG81

MihaiG81

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 19.06.2012
Si la tine vad aceasi pbl pe care mi-au semnalat-o si mie altii - CT nu este langa bucatarie si teava de gaze o sa treaca prin hol sau ocoleste casa. Garajul mi se pare f mare, bucataria as fi facut-o un pic mai mare. Sus imi place, as fi facut baia matrimoniala un pic mai mica.

#51
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
da la asta ma gandeam si eu, o sa treaca prin hol nu e problema. garajul da, asa am vrut eu sa fie.
iar la bucatarie, ne gandeam sa o facem mai mare, dar si asa este bine, acum suntem la bloc si ni se va parea mare, oricum va fi un dining langa living unde vom lua masa
iar baile de sus, sunt mari pentru ca asa a vrut sotia. :D

#52
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
Update: azi am luat aviz de la salubritate. Mai avem de luat de la enel de la mediu si de la apa si terminam cu avizele.

#53
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
Salutare, astazi am luat ultimul aviz, de la electrica, si maine voi depune pentru autorizatie, sper sa ma apuc intr-o sapt maxim 2

#54
andrei_saioc

andrei_saioc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 04.01.2013
am depus pentru autorizatie, ei zic ca va iesi in max 10 zile, si ma voi apuca pe 1 iunie cel mai tarziu :) Doamne ajuta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate