Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

ce faceti cu copiii ?

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#55
Dandundandu

Dandundandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 17.06.2013
Da, intr-adevar 10 km sunt ceva 40 c totul altceva............eu una nu mai ma despart de Buc (nici 5 km).

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
pai 10km calculati din centru, inseamna inca in Bucuresti, dar mai la margine :D

#57
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostMembruAnonim, on 30 aprilie 2013 - 19:59, said:

intrebarea e alta: ce faceti cu cateii? Posted Image
pe bune, pentru cei cu curte copii sunt o problema mai mica decat cateii... copii ii pui in spate la masina si pleci cu ei la mare... mai greu cu cateii si daca ai 2, ca mine,a vezi atunci problema! Posted Image
Ehe.... de cele mai multe ori cateii sunt muuulllt.....mmuuullt mai importanti decat copiii.

#58
Dandundandu

Dandundandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 17.06.2013
Nu cred ca , cateii sunt mai importanti decat copii (asta in cazul in care nu ai copii , desigur), insa pt.un bucurestean este greu sa se lipseasca de Buc, iar ca sa fii dependent de masina nu este tocmai ok.

#59
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Parerea mea este ca oricare va fi locatia fiecaruia pe viitor, sa ne obisnuim cu ideea de a ne implica mai mult in educatia copiilor, inclusiv cea scolara. Educatia din sistemul centralizat devine din ce in ce mai slaba, si nu poate oferi cantitatea de informatie necesara pentru o buna crestere si dezvoltare mintala a copiilor, asta in cele mai multe cazuri.

View PostClovis, on 27 august 2013 - 16:24, said:

Ehe.... de cele mai multe ori cateii sunt muuulllt.....mmuuullt mai importanti decat copiii.

Da sigur, dupa mine cainii ar trebui interzisi in orase, cel putin pe drumurile publice, in casa n-ai decat, desi si acolo latra de trebuie sa stie toti vecinii de el.

Edited by tavktm, 29 August 2013 - 11:45.


#60
Dandundandu

Dandundandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 17.06.2013
De acord cu tavktm !!!!!!!!!!!!

#61
cunostinta

cunostinta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.05.2013
Cine face scoala acasa?

Cateva ganduri aici...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yEPYoZx7liQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#62
panoramic66

panoramic66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 14.02.2011
Stiai ca prima gradinita din lume a fost infiintata in Germania în anul 1840, iar in Romania cu 57 de ani mai tarziu ?
Ei, cum iti explici ca in toti acesti ani cea mai mare parte a copiilor merg cu drag la gradinita, se dezvolta armonios, se socializeaza mai ushor intre straini, sunt mai inteligenti, mai isteti, iar mai tarziu pot sa se descurce in viata fara ajutorul parintilor.
Ce te faci cu parinti care nu au timp datorita serviciului? Ii lasa la buni" !
.

View Postcunostinta, on 07 septembrie 2013 - 23:38, said:

Cine face scoala acasa?
...
.
Poate asa se explica de ce noi romanii suntem cu ceva ani in urma comparativ cu alte tari mai dezvoltate.

Edited by panoramic66, 28 September 2013 - 19:40.


#63
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDandundandu, on 28 august 2013 - 19:52, said:

Nu cred ca , cateii sunt mai importanti decat copii (asta in cazul in care nu ai copii , desigur), insa pt.un bucurestean este greu sa se lipseasca de Buc, iar ca sa fii dependent de masina nu este tocmai ok.

n-ai avut un caine in viata ta vad :D

pt un bucurestean get beget masina nu mai e de mult o nevoie, ci o necesitate. si cand stai in militari si muncesti in aviatiei iti garantez eu ca masina e singurul mod de a ajunge cat de cat onorabil la munca. imi aduc aminte ca am luat 1 sapt metroul si trebuia sa-l schimb de 3 ori ; cu metroul facem 50 min, cu masina 45... si era vorba de doar 8 km de mers

#64
panoramic66

panoramic66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 14.02.2011
http://www.parinti.m...iri--eID21.html

#65
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostMembruAnonim, on 06 octombrie 2013 - 13:47, said:


n-ai avut un caine in viata ta vad Posted Image

pt un bucurestean get beget masina nu mai e de mult o nevoie, ci o necesitate. si cand stai in militari si muncesti in aviatiei iti garantez eu ca masina e singurul mod de a ajunge cat de cat onorabil la munca. imi aduc aminte ca am luat 1 sapt metroul si trebuia sa-l schimb de 3 ori ; cu metroul facem 50 min, cu masina 45... si era vorba de doar 8 km de mers
Ehe... Eu fac 20 minute cu masina personala pana la munca si 1,5 ore cu RATB-ul......

#66
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

View PostMembruAnonim, on 06 octombrie 2013 - 13:47, said:

am luat 1 sapt metroul si trebuia sa-l schimb de 3 ori ; cu metroul facem 50 min, cu masina 45... si era vorba de doar 8 km de mers
Nu ai bicicleta?

#67
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
sincer? nu! si nici daca as avea nu as lua-o
am masina de pe la 20 ani, sun f comod si in plus e putin cam naspa sa ma duc la costum si pantofi de costum cu bicicleta...

avem colegi care vin cu bicicleta, de altfel la subsol avem loc aranjat pt biciclete, dar ... nu e de mine Posted Image si mai ales ca dimineata pe drum imi sun toti prieteni, discutam de toate... ascult stiri, muzica, etc
iar cum stam intr-o zona temperata bicla poate fi folosita 6 luni pe an

Edited by MembruAnonim, 19 October 2013 - 08:24.


#68
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

View PostMembruAnonim, on 19 octombrie 2013 - 08:21, said:

iar cum stam intr-o zona temperata bicla poate fi folosita 6 luni pe an
Aici, intr-o clima mai aspra, se folosesc bicicletele chiar si mai mult, evident pe timp de iarna fiind dotate cu anvelope cu tinte metalice.
Eu o folosesc doar uneori, vara, unii colegi o folosesc insa mai tot timpul, la serviciu se poate face dus si se pot schimba hainele.
Ma rog, la Bucuresti nici eu nu foloseam bicicleta, in primul rand pt ca acum 7-8 ani nici nu prea existau piste dedicate.

#69
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Citesc pe aici si ma minunez...

Din ce sunt facuti copiii vostri? Voi cum ati fost crescuti? In laborator steril?

#70
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostKarhu, on 19 octombrie 2013 - 10:25, said:

Aici, intr-o clima mai aspra, se folosesc bicicletele chiar si mai mult, evident pe timp de iarna fiind dotate cu anvelope cu tinte metalice.
Eu o folosesc doar uneori, vara, unii colegi o folosesc insa mai tot timpul, la serviciu se poate face dus si se pot schimba hainele.
Ma rog, la Bucuresti nici eu nu foloseam bicicleta, in primul rand pt ca acum 7-8 ani nici nu prea existau piste dedicate.

mai sa stii ca am si eu dush special facut la munca! nu glumesc... am si facut odata dush acolo odata! e f curat, e la subsol, unde-mi parchez masina
e o cladire d-asta eco si au prevazut si asta

da cum pana faci cu camasile? si pantofii? eu port pe zilnic alta camasa, alti pantofi si alt costum. daca port 2 zile acelasi pantofi incep sa mi se imputa picioarele de la transpiratie (asta e daca sunt gras). tre sa-i las cate 48 ore sa se "usuce"

si apoi as ajunge la munca obosit... :) asa cu masina firmei e belea. cand se mai murdareste o las la spalat (avem contract langa munca) si rog un coleg sa mi-o aduca la pranz, platesc spaga in avans sa mi-o faca luna !

ref copii: problema apare cand esti la 4-5 km de bucuresti si vrei ca copilul tau sa invete la o scoala buna. e o problema reala... ca si cu cateii :D

#71
elefantt

elefantt

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.09.2017
Buna, ce parere aveti despre gradinita Maria Natalia din Popesti Leordeni?

#72
tmvali

tmvali

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.09.2008
Eu nu am nicio parere

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate