Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Adevarul despre Autoritatea religioasa Martorii lui Iehova

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2333 replies to this topic

#1963
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Stai să vezi când vei ieși cu totul din creștinism, ce persecutat vei fi! :huh: [de către foștii tăi colegi penticostali]
Sau, până atunci, ca să simți adevărata persecuție, ia 20 de reviste Turnu de veghe și alege-ți o scară de bloc dintr-un cartier mai central, cu scopul de a oferi contra donații acele reviste, dar totodată să le ții locatarilor și mici predici, din Biblie, acesta fiind de fapt scopul, nu doar să dai revistele. De asemenea, la persoanele mai receptive, să le propui un studiu biblic și neapărat să-ți programezi o vizită ulterioară.
Să vezi atunci ce înseamnă să fii, cu adevărat, creștin [persecutat]!Posted Image

#1964
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://martoriimincinosi.files.wordpress.com/2015/04/4_pf3_evidence.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Isus al martorilor lui Iehova, între cei doi tâlhari.
Dacă întorci puțin poza, parcă ar sta la plajă pe litoral....[ https://yoursmiles.org/msmile/fun/m0170.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dark, 15 June 2022 - 13:10.


#1965
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Jake și Pacco, când v-ați hotărât pentru studiu, la Sala Regatului, colegi de bancă? Să-mi spuneți, vă fac poză pentru Anuarul Internațional al Martorilor lui Iehova, ca să vadă și alte persoane interesate exemplul vostru atât de frumos și demn de urmat! 😁

#1966
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007
Da, mie mi-ar plăcea să fiu coleg cu Pacco la un Congres Regional JW.
Fă-ne rost de niște bilete sau ce-o trebui p'acolo!

#1967
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Intrarea este liberă, dar veți prinde niște locuri în plin soare. Posted Image Dacă rezistați la soare, cu umbreluțe, ochelari Rayban sau multă hidratare, veniți, frații mei vă așteaptă cu drag, există și oameni de ordine, dar dacă nu, mai bine stați acasă...

#1968
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
https://d34ji3l0qn3w..._M_11_r720P.mp4

ai aici un link către un material ce arată, promoțional, ce va fi la congresul de anul acesta!

#1969
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Jake și Pacco, ce ați pierdut anul trecut!....


https://www.ziuacons...tei-751183.html

[ https://www.ziuaconstanta.ro/images/stories/2017/11/11/congres.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://assetsnffrgf-a.akamaihd.net/assets/a/ca-copgm22/M/wpub/CA-copgm22_M_md.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pentru Ion Cristinel Vlădescu, în vârstă de 36 de ani, care locuiește în
  Tulcea, congresul va fi un eveniment deosebit.


El a spus: „Pentru a face față vremurilor în care trăim avem nevoie de multă putere. Congresul ne va întări credința în promisiunile lui Dumnezeu și, cu siguranță, vom fi mai puternici și mai bucuroși știind că Dumnezeu ne poartă de grijă!”

George Marin, un tânăr de 12 ani din Constanța, s-a exprimat astfel: „Mi-ar plăcea mult să putem merge fizic la congres pentru a lega noi prietenii și a cunoaște frați din alte orașe sau culturi. Totuși, chiar dacă acest lucru nu este posibil anul acesta, aștept congresul cu nerăbdare”.



#1970
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
George Marin, un tânăr de 12 ani din Constanța,

declarație fake

la 12 ani nu te interesează și nici nu știi ce-s alea ”schimburi culturale”, la un congres care nu are caracter internațional ci doar unul regional, fiind vorba de doar 2 județe: Tulcea și Constanța. El fiind din Constanța, de ce s-ar interesa de alte persoane din orașe mai mici, din zona Dobrogei? Ce alte ”culturi”? că doar nu vin negri, asiatici, schimburile culturale se fac în cadrul marilor congrese ale martorilor lui Iehova, congrese internaționale.

https://download-a.a...cnt_1_r480P.mp4

#1971
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007
Darkule, tu ai fost la vreun congres iehovicel?

#1972
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Da, desigur, cu legitimație, cazare, am primit literatură etc. Posted Image

#1973
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007
În acest caz trebuie să vii cu noi, Pacco și cu mine, să ne slujești drept ghid.
Noi nu vom merge așa, de capul nostru p'acolo.

Te bagi sau să ne luăm gândul?

Fără tine, care știi bine toate lucrurile pe acolo, nu ne calcă piciorul la niciun congres iehovicel nici anul ăsta și nici în vecii vecilor!

#1974
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Eu nu pot să vin, fiindcă m-am dezasociat de acest cult religios acum mult timp, și ei nu au voie să vorbească cu mine, conform Bibliei:

2 Ioan 1:  10 Dacă vine la voi cineva care nu acceptă această învăţătură, să nu îl primiţi în casa voastră şi să nu îi spuneţi „Bine ai venit!”.


Eu am făcut o cerere în care am prezentat anumite puncte doctrinare în care nu mai credeam, la acel moment, acum sunt mai multe, cu privire la Duhul sfânt, la anul 1914, la cei 144.000, la natura lui Christos, și mi-am cerut dezasocierea. S-a anunțat în congregație că domnul... X, nu mai este martor al lui Iehova, prin urmare, nu mai pot face nimic! Sunt ”apostat” outsider.

#1975
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
O domniță, fostă martoră a lui Iehova, invitată pe canalul de youtube care oferă cele mai bune producții ”jmt”:

#MythVision

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/N-KWNYDW2vE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1976
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://i.ibb.co/y5LBLGH/Animation17.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1977
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Chiar acum urmăresc un filmuleț în care o familie de creștini, adică de Martori ai lui Iehova, discută cu fiica lor despre blugii tăiați pe care aceasta și-i cumpărase recent. După câteva discuții desfășurate într-o atmosferă plăcută, calmă, relaxantă, fata înțelege în cele din urmă și blugii ajung la tomberon, unde le este locul!Posted Image
Vă dați seama câtă diferență de moralitate dintre creștini, adică Martorii lui Iehova și cei din culte, precum baptiștii fumători de țigări electronice și consumatori de filme nepotrivite, sau penticostalii care cred că Numele lui Dumnezeu este „Domnul”, neînțelegând că ”domnul” este un apelativ, nu un nume propriu.Posted Image
Iar domnișoarele adventiste cărora li se servește alcool în adunare, ca să fie tentate să mai revină (după cum a experimentat Cristina, care ar fi băut cognac chiar în plină desfășurare a slujbei la biserica adventistă, fiindcă pastorii acolo așa procedează! :huh:), așa, deci aceste domnișoare sunt la ani lumină depărtare de adolescenta creștină, adică Martoră a lui Iehova, care a înțeles că blugii tăiați la fete întristează pe Iehova....

Edited by dark, 16 August 2022 - 10:09.


#1978
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Deci cine dorește să fie creștin ---->>> MARTORII LUI IEHOVA. Atât. 😐Altă variantă, pur și simplu nu există!!!: sunt  netrinitari, anihilaționiști,  cesaționiști, evanghelizatori ai întregului Pământ. Mai mult de atât, cine ce să facă... omenește vorbind!😐


Puteți uita de: penticostali, baftiști, adventiști...și alți păcătoși...😐

Ați văzut: fete adventiste americane sunt servite cu coniac, mă rog, "cognac", în plină adunare religioasă, iar bactiști viitori preoți se uită la filme păcătoase, cum ar fi "Cuties", cu 4 fetițe scăpate de la orfelinat, care ajunseseră să facă "twerking" pe stradă!
Așa ceva, la Martorii lui Iehova, nici măcar nu se pomenește!😐

Edited by dark, 16 August 2022 - 11:04.


#1979
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Efeseni 5:3

"...nici sa nu fie pomenite intre voi, asa cum se cuvine unor sfinti"



Remember: Doar Martorii lui Iehova!
💎🥇🏅🎖️🏆

Edited by dark, 16 August 2022 - 11:16.


#1980
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007

 dark, on 16 august 2022 - 10:50, said:

MARTORII LUI IEHOVA sunt  netrinitari, anihilaționiști,  cesaționiști
Grave acuzații le mai aduci.
Coroborate cu celelalte aduse mai înainte (că-s escroci, bețivi, vicleni), concluzia ar fi de plâns în pumni.

Baftă că nu-s creștini tipii. Că ne-ar fi făcut de râsul întregii lumi! :no:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate