Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Adevarul despre Autoritatea religioasa Martorii lui Iehova

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2333 replies to this topic

#1855
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
In sfarsit, ti-a deschis Dumnezeu ochii!!!!!

#1856
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 25 mai 2020 - 07:23, said:

In sfarsit, ti-a deschis Dumnezeu ochii!!!!!
io ii aveam deschisi de oarece vreme da nu-i vedeai tu din cauza ochelarilor de soare... Posted Image

da tu, recunosti ca ai de invatat de la toti cate ceva, mai mult sau mai putin? :)

Edited by Dude_2nd, 25 May 2020 - 07:28.


#1857
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDude_2nd, on 25 mai 2020 - 07:27, said:

io ii aveam deschisi de oarece vreme da nu-i vedeai tu din cauza ochelarilor de soare... Posted Image
Nu te mai duce la adunari si nu mai comenta. Asteapta sa iti dea intelepciune, ca sa nu faci idolatrie.

#1858
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 25 mai 2020 - 07:28, said:

Nu te mai duce la adunari...
alooooo... SILIKA...Sfintiile voastre! la voi se aude?  Posted Image

Edited by Dude_2nd, 25 May 2020 - 07:35.


#1859
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDude_2nd, on 25 mai 2020 - 07:35, said:

alooooo... SILIKA...Sfintiile voastre! la voi se aude?  Posted Image
Tu zici ca e de gluma. Stai dreq in banca ta, pune intrebari, nu mai emite postulate de la toti prostii.

#1860
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
okPosted Image

#1861
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Postzexelica, on 25 mai 2020 - 07:23, said:

In sfarsit, ti-a deschis Dumnezeu ochii!!!!!

Ce nu stii maestre, e ca Dude se duce la adunatura, numa ca e una "a nimanui", fara nume si prenume.

Deci e bisericos, da' nu cu acte in regula.

In al doilea rand, scriptura ne invata sa nu parasim adunarea noastra, cum au unii obiceiul. Tu ce parere ai de aceasta invatatura, o aruncam pe geam?

#1862
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostSilika, on 25 mai 2020 - 10:53, said:

Ce nu stii maestre, e ca Dude se duce la adunatura, numa ca e una "a nimanui", fara nume si prenume.

Deci e bisericos, da' nu cu acte in regula.

In al doilea rand, scriptura ne invata sa nu parasim adunarea noastra, cum au unii obiceiul. Tu ce parere ai de aceasta invatatura, o aruncam pe geam?
Daca la tine synagoghi e acelasi lucru cu episynagoghi, e clar. Poate imi spui si mie cand este evanghelizarea simbolizata de sarbatoarea Corturilor. Care este DUPA era bisericilor simbolizata de sarbatoarea Cinzecimii. Si regula este ca atunci cand incepe alta perioada de evanghelizare, fosta institutie nu mai are binecuvantarea propovaduirii. Asta la misto, asa, ca n-are cum sa fie adevarat. Sau, ai vazut tu evreu sa recunoasca ca nu mai au binecuvantarea propovaduirii in Templu?

#1863
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 24 mai 2020 - 06:30, said:

hai, uimește-ma: ce-a zis preasfintitu cu tupeu? Posted Image




https://stirileprotv...-impartasi.html

#1864
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDude_2nd, on 25 mai 2020 - 07:21, said:

deci NU exista Secta, Biserica, Organizatiune religioasa care sa fie 100% in Adevar. Toti au cate ceva bun, de la toti ai ceva de invatat... dar este eronat sa te casatoresti cu vreuna si s-o urmezi "oriunde merge ea"... :naughty:

Deci ar avea sens, dacă Babilonul cel Mare ar reprezenta totalitatea religiilor (false)... dacă nici una dintre ele nu deține adevărul 100%! :)


"Am auzit un alt glas din cer, zicând: „Ieși afară din ea, poporul Meu, ca să nu fii părtaș păcatelor ei și să nu primești din urgiile ei,  pentru că păcatele ei s‑au îngrămădit până la cer, iar Dumnezeu Și‑a adus aminte de nelegiuirile ei!"
Apocalipsa 18:4-5 NTR

https://bible.com/bi.../rev.18.4-5.NTR

Edited by heart_of_ice, 25 May 2020 - 13:49.


#1865
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostSilika, on 25 mai 2020 - 10:53, said:

scriptura ne invata sa nu parasim adunarea noastra, cum au unii obiceiul.

Asta era valabil în primul secol, atunci când învățătura lui Isus și a apostolului Pavel nu au fost alterate de sincretisme religioase! :)

#1866
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postheart_of_ice, on 25 mai 2020 - 13:44, said:

Deci ar avea sens, dacă Babilonul cel Mare ar reprezenta totalitatea religiilor (false)... dacă nici una dintre ele nu deține adevărul 100%! Posted Image


"Am auzit un alt glas din cer, zicând: „Ieși afară din ea, poporul Meu, ca să nu fii părtaș păcatelor ei și să nu primești din urgiile ei,  pentru că păcatele ei s‑au îngrămădit până la cer, iar Dumnezeu Și‑a adus aminte de nelegiuirile ei!"
Apocalipsa 18:4-5 NTR

https://bible.com/bi.../rev.18.4-5.NTR
vavilonu e in primu rand un sistem politic. imperiu.
ca are si idoli, preoti falsi... e drept
dar, ca baza, vavilonu e un imperiu bazat pe politica. :)

View PostSilika, on 25 mai 2020 - 10:53, said:

Ce nu stii maestre, e ca Dude se duce la adunatura, numa ca e una "a nimanui", fara nume si prenume.

ce-ai sa te faci cand vei constata pe cine ai facut tu neicanimeni? nimanui? :)

pt ca adunatura mea nu impartaseste atrocitatile vavilonice ale sectelor voastre mainstream, nu inseamna cae de la Dracu. aigrije la hule, SILIKA. :)

View PostDorel666, on 25 mai 2020 - 12:09, said:

intr-adevar, un lider spiritual.
pacat ca n-are cu cine... Posted Image

#1867
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 25 mai 2020 - 16:07, said:

intr-adevar, un lider spiritual.
pacat ca n-are cu cine... Posted Image

Este mai mult decat un lider, este un OM! Am avut cinstea de a-l cunoaste personal, nu vorbesc doar din auzite. Unul dintre copiii mei il are ca profesor. Il apreciam si pana acum, dar acum a demonstrat si mai mult ce fel de om este. Dumnezeu sa-i ajute sa reuseasca in tot ce si-a propus!

Edited by Dorel666, 25 May 2020 - 16:41.


#1868
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDorel666, on 25 mai 2020 - 16:40, said:

Este mai mult decat un lider, este un OM! Am avut cinstea de a-l cunoaste personal, nu vorbesc doar din auzite. Unul dintre copiii mei il are ca profesor. Il apreciam si pana acum, dar acum a demonstrat si mai mult ce fel de om este. Dumnezeu sa-i ajute sa reuseasca in tot ce si-a propus!

Degeaba, dacă se închină la Baal-Shalisha, zeul treimii...

#1869
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postheart_of_ice, on 25 mai 2020 - 16:45, said:

Degeaba, dacă se închină la Baal-Shalisha, zeul treimii...

A te inchina sau nu la idoli, este nimica. Pentru ca idolul este nimica. Asa ca, daca te inchini unui idol, nu-ti foloseste, daca nu te inchini, iarasi nu-ti este de nici un folos. A urma poruncile lui Dumnezeu iti este de folos si este intelepciune! De aceea noi, care ne inchinam la ”idoli”, urmand poruncile lui Dumnezeu, suntem intelepti si pe placul Lui, iar voi, care nu va inchinati la idoli, dar ati ajuns la aceasta neinchinare prin razvratire impotriva Bisericii si neascultare de Dumnezeu, sunteti o uriciune!

1 Corinteni 10:19 Deci ce zic eu? Că un lucru jertfit idolilor este ceva? Sau că un idol este ceva?

View PostDude_2nd, on 25 mai 2020 - 16:07, said:



intr-adevar, un lider spiritual.
pacat ca n-are cu cine... Posted Image

https://stirileprotv...tutti-capi.html

#1870
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDorel666, on 25 mai 2020 - 16:56, said:

A te inchina sau nu la idoli, este nimica. Pentru ca idolul este nimica. Asa ca, daca te inchini unui idol, nu-ti foloseste, daca nu te inchini, iarasi nu-ti este de nici un folos. A urma poruncile lui Dumnezeu iti este de folos si este intelepciune! De aceea noi, care ne inchinam la ”idoli”, urmand poruncile lui Dumnezeu, suntem intelepti si pe placul Lui, iar voi, care nu va inchinati la idoli, dar ati ajuns la aceasta neinchinare prin razvratire impotriva Bisericii si neascultare de Dumnezeu, sunteti o uriciune!

1 Corinteni 10:19 Deci ce zic eu? Că un lucru jertfit idolilor este ceva? Sau că un idol este ceva?

Cum ai reușit Dorele, adică noi ăștia care respectăm voința divină și nu ne închinăm la icoane, suntem niște urâciuni, însă voi, adevăratele urâciuni în ochii Domnului care vă închinați la icoane... sunteți înțelepți?!

Băi să-mi bag picioarele... :D

Edited by heart_of_ice, 25 May 2020 - 18:09.


#1871
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postheart_of_ice, on 25 mai 2020 - 18:08, said:

Cum ai reușit Dorele, adică noi ăștia care respectăm voința divină și nu ne închinăm la icoane, suntem niște urâciuni, însă voi, adevăratele urâciuni în ochii Domnului care vă închinați la icoane... sunteți înțelepți?!

Băi să-mi bag picioarele... Posted Image

Pai, ma bucur sa recunosti ca am reusit. Dar nu eu, ci Duhul lui Dumnezeu, care se odihneste in mine!

Pentru ca ”voi”, care ziceti ca ”respectati vointa divina”, nu va bazati pe vreo porunca primita de la Dumnezeu, ci va bazati pe mintea voastra si pe propria voastra intelepciune. Noi nu ne bazam pe mintea si intelepciunea noastra, ci ne bazam pe poruncile primite de la insusi Hristos, cand a intemeiat Biserica. Porunci pe care nu le-a dat tuturor, nu le-a dat lumii, ci le-a dat ucenicilor, IN ASCUNS!
Da, in timp ce  lumii dadea Scriptura in parabole, ucenicilor le talcuia parabolele si le dadea porunci in secret. De aceea acum lumea s-a intors impotriva ucenicilor si ii numeste ”idolatri”. Pentru ca sa se poticneasca lumea in propria ei ”intelepciune”!
Sau nu te bazezi pe intelepciunea dumitale si nu prin intelepciunea dumitale stii ca ”respecti vointa divina”!? Dar voi insiva marturisiti ca intelepcinea voastra v-a adus la adevar, cand spuneti ”Sola Scriptura”!!!

Edited by Dorel666, 25 May 2020 - 18:21.


#1872
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostDorel666, on 25 mai 2020 - 16:56, said:

te rog io, nu mai pune linkuri catre cel mai abominabil canal de indobitocire/dezinformare a romanilor prosti. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate