Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#9163
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014
E problema butonul power la modelul asta,eu folosesc double tap,si la închis o aplicatie care îl blochează direct de pe ecran ca sa-l menajez,de reparat la service se poate,acasa nu ma pricep.La rezistenta..eu am crapata sticla dar functioneaza,si e a 2-a oara prima data l-am facut bucati si i-am schimbat-o la service..dar bun telefon

#9164
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
ce soft?

#9165
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Sunt aplicatii care iti pun un tile /o tigla?(romana) pe ecran si se inchude ecranul cu ea

#9166
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001
Eu folosesc aplicatia "screen off" dar vad ca nu mai este publicata pe site-ul oficial. La mine totusi merge fara probleme
De ce oare au retras-o?
Attached File  screen.png   6.03K   27 downloads

#9167
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006

View Postxkos, on 25 septembrie 2015 - 14:34, said:

ce soft?

De exemplu asta
Are mai multe scurtaturi ajutatoare, merita incercat.

#9168
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
prostovanii au retras mai multe aplicatii, am vrut sa bag azi yahoo mail si here drive, nu se mai gasesc in store, am fost nevoit sa dau share de pe alt lumia la aplicatii pe facebook si de acolo sa le preiau pe lumia astalalt al meu. O porcarie, cred ca o sa renunt de tot la wp, ptr here drive cam luasem lumia insa acum e si pe android bine mersi.

#9169
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001
Si nu se pot salva undeva ca la o eventuala reinstalare sa nu le pierdem?
Se pot shara undeva pe toate deodata? (FB dar sa fie ascunse)

#9170
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Nu înțeleg, de ce sa scoată suita here!!!

#9171
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
nu stiu atat de bine dar spun ce am vazut eu. Am incercat backup online, am intrat pe alt lumia functional complet( fostul lumia al prietenei) si mi-am bagat contul pe ala in speranta ca pe langa contacte sincronizate cu contul baga si back-upul de pe onedrive. Fals, n-a bagat nimic. De dimineata cautam here drive...nimic. Disperasem. M-am dus pe lumia 520 ala busit cu butoanele, am tinut apasat pe aplicatie si apare share, share pe facebook, messenger, onenote, outlook etc. si acolo lasa adresa aplicatiei daca mai e fizic pe server la prostovani. Ideal ar fi daca s-ar putea extrage din telefon app, cum e apk la android si tinut bine deoparte.

de ce le scot? nu stiu, imi placea maxim yahoo mail 2014, acum am ymail, 80% la fel dar ala mi se parea perfect ptr mine. Asta e mai ciuntit. Oricum, e un pas gresit facut de microsoft. Stiu ca era gratuit, probabil il baga cu banet de acu incolo. Sunt si alte softulete dar here drive imi place ca il pot folosi offline. Asa ca grija sa nu-l dezintalati din greseala, ca dus e.
Nu am incercat back-up cu softul lor pe pc, la android salveaza tot iar  aplicatiile le face back-up ca apk, f bun acest lucru.

Edited by xkos, 25 September 2015 - 17:37.


#9172
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Si din aplicatiile care fac parte din "Lumia Collection", multe au dispărut.

#9173
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
n-are nimic, isi semneaza singuri falimentul ca nici asa stabil nu prea e. Geme piata de androide la 400 ron cu 1 gb ram, sa nu creada ca sunt buric si fac ce vor.

#9174
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001
Am dat si eu share la Here Drive + dar apare ca indisponibil acum  cu toate ca pe telefon functioneaza ok.
Deci nu mai exista nicio solutie la aplicatiile vechi?
Attached File  here.png   94.59K   30 downloads

#9175
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
de dimineata la 10 a mers. incearca un back-up cu softul in pc, s-ar putea ca asa sa salveze. cred.

#9176
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001

View Postxkos, on 25 septembrie 2015 - 17:49, said:

incearca un back-up cu softul in pc
??? detalii?
Cum adica back-up cu softul in pc?

#9177
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
cu zune( scuze) instalat in pc, se cupleaza telefonul. Stiu ca am facut acum 2 ani dar nu mai retin ce si cum lucra, ca eu salvam doar pozele+ filmarile, nu-mi puneam problema aplicatiilor.
http://www.hard-rese...d-reset-format/

Edited by xkos, 25 September 2015 - 18:03.


#9178
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,439
  • Înscris: 01.12.2001
Fotografiile si video se uploadeaza direct in contul OneDrive. Niciodata nu am conectat vreun telefon cu cablu la PC. Doar via WiFi am facut conectarea.

Edited by dorin_2k, 25 September 2015 - 18:07.


#9179
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
eu imi fac arhiva cu ele si le pun pe hdd extern, nu stau cu chestii cloud. Contactele da, dar ce-i personal nu:)

#9180
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 29.06.2011
Eu tocmai ce sunt in cautare de WP(al meu 520 a decedat) iar lipsa Here ma face sa astept. Daca nu apare in Magazin o sa ma orientez spre Android.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate