Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#7363
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Pentru cei cu XP sp1 sau sp2 eu am urmat pasii de aici :http://ackratte.blog...ows-xp-sp1.html si acum imi vede telefonul.

#7364
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Mai aveți XP cu SP sub 3? Minune dom'le, și cică e prost telefonul.

#7365
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Pe lângă faptul că e o prostie fără margini să mai stai acum cu Win XP, fără niciun fel de suport (excludem căile guvernamentale), mai îl ții și fără sărăciile alea de pack-uri la zi. Aici nu există justificare și nu e de mirare că nu răspunde nimeni la astfel de întrebări/cereri.

-Andrei- parcă mai era un băiat p-aici cu aceeași problemă. Nu știu dacă a rezolvat-o între timp. La erorile de genul ăla, dacă sunt urmați pașii de recovery întocmai, trebuie văzut/testat/migălit la fața locului. Poate să fie un click uitat, un USB cu fițe, multe variabile.

Edited by 5had3, 31 August 2014 - 21:48.


#7366
-Andrei-

-Andrei-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 17.07.2009
Cand am scos cardul din telefon am miscat cartela..imi instala pana la 37% apoi ramanea blocat. Am crezut ca e de la antivirus sau firewall asa ca le-am dezactivat si imi facea la fel..am miscat cartela si s-a clintit si instalarea. Merci pt. raspuns,5had3! Posted Image

Edited by -Andrei-, 31 August 2014 - 22:11.


#7367
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Păi vezi că la downgrade și la schimbare de soft/regiune (debranding) e recomandabil să scoți SIM-ul și cardul de memorie.

#7368
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Cred ca la mine te referi.
Avem probleme diferite, coduri de eroare diferite. Nu este problema de la utilizator, ci (sper) de la windows ( nu, nu folosesc win xp).
Am cumparat si cablu usb original, Nokia, dar tot degeaba.
Am placa baza noua (ca fabricatie, ca model si ca platforma) si nu suspectez erori hw la pc.
Cand voi reinstala windows-ul (cand va fi necesar), voi incerca din nou. Daca nici atunci nu vrea (va reamintesc: sunt "blocat" la wp 8.0. Nu pot face nici update la wp 8.1 nici nu pot schimba softul/resofta) o sa-l duc la un service gsm, sa-i faca ei upgrade la wp 8.1 (daca reusesc si daca-mi va convine pretul). Si toate astea pentru here drive plus.

PS: am o rugaminte: incercati sa nu mai fiti aroganti si ignoranti.

Edited by Lolopoco, 31 August 2014 - 22:25.


#7369
vlad_first

vlad_first

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 02.11.2007
" Numai " suntem. :) Adevarul ca nici mie nu-mi plac. Posted Image

#7370
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Da, la tine mă refeream. Îți dai seama că nu ți-am memorat și codul de eroare ce-l primești doar problema în sine. N-am zis că orice problemă întâlnită se aplică și la tine dar când te loveși de fel și fel de situații...”comice” altfel privești ”îmi dă o eroare nu merge”.
Ceea ce pâțești tu nu e un caz clasic. Nu-ți poate spune cineva punctual dă 3 click-uri fix acolo și-un tap fix acolo și gata, va merge. Dacă ai posibilitatea încearcă și pe un alt PC. Un laptop, un prieten, ceva. Pt. că problema acolo e. Pe telefon nu ai cum să nu poți da reset din butoane decât dacă acestea sunt stricate fizic (caz depistabil imediat).

Iar rugăminți nu mai avea că n-a fost nimeni arogant sau ignorant. Altfel n-ai mai fi văzut măcar încercările de soluționare/ajutorare ale celor ce postează p-aici.

#7371
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012

View Postvlad_first, on 31 august 2014 - 22:34, said:

" Numai " suntem. :) Adevarul ca nici mie nu-mi plac. Posted Image
Apropo de quote-ul tau: am schimbat, pana acum, de doua ori ecranul/touchul la telefon. Am spus care este diferenta fata de "primul" touch si situatia se repeta: telefonul raspunde greu la atingeri. De multe ori, cand dai scrol, da si tap aiurea pe ceva nedorit. Mai ales cand ai degetele reci si/sau uscate. La fel se intampla si cand ai treaba cu tastatura. Daca scrii repede, cara sa te uiti daca "ti-a batut",atunci vei manca multe caractere.
Oricum, ti-am vazut corectarea acum, dupa de dadusem edit. Asta asa, ca tot vorbeam de aroganta voastra. Trollpedistii marunti, cu scop (probabil uunicul) de post hunting (apropo. "comunitatea SP s-ar schimba in bine daca s-ar renunta la afisarea nr de mesaje postate. Macar sa nu mai fie public)

Nu este vb de defect la butoanele laterale. Cand am luat telefonu, i-am dat un hard reset si a mers din prima.

#7372
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View PostLolopoco, on 01 septembrie 2014 - 00:58, said:

Apropo de quote-ul tau: am schimbat, pana acum, de doua ori ecranul/touchul la telefon. Am spus care este diferenta fata de "primul" touch si situatia se repeta: telefonul raspunde greu la atingeri.
Lasă dracului scuzele că de ce tastăm prost. Se întâmplă.

Faza nașpa la tine e că după ce ți-ai schimbat touch-ul nu mai mere cum tre'be. Ori 520-ul meu donat în familie n-are pe dracu'. E beton (deși să nu uit că i-am lipit în service butonul on-off al vieții).

Mno, bine măcar că n-ai schimbat touch-ul la vreun telefon care făcea cât 1-2 salarii de român. :) Acolo chiar că s-ar fi ofticat oricine știe ce e munca.

#7373
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Lolopoco cred că târziu în noapte nu mai citești cu atenție mesajele și nu mai înțelegi.
Exact asta ți-am spus, dacă ar fi butoanele defecte fizic s-ar cunoaște imediat. Nu aia e cauza de te blochezi la pasul ăla. Vina e undeva la utilitare/drivere/PC aka software.

#7374
noname01

noname01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 11.08.2013
Lamuriti-ma si pe mine va rog....ce e cu acest Cyan update? E o alta denumire a windowsului 8.1? Sau e ceva separat de windows 8.1?

#7375
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005

View Postnoname01, on 01 septembrie 2014 - 07:02, said:

Lamuriti-ma si pe mine va rog....ce e cu acest Cyan update? E o alta denumire a windowsului 8.1? Sau e ceva separat de windows 8.1?

este un update cu multe imbunatatiri mai ales la baterie.
uite aicisunt toate noutatile.

#7376
subsemnatul01

subsemnatul01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.11.2013
Poate cineva sa mă lămurească  ce anume este "Flipora". Am primit un mail, am urmat niste pasi crezând că este vb de o noua retea de socillizare, dar căutând pe Google îmi apar mai multe despre flipora, gen elimina virusul.....

Scze pt off topic, nu sunt acs in fata pc-ului sa mă documentez mai bne...

#7377
vlad_first

vlad_first

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 02.11.2007

View Postnoname01, on 01 septembrie 2014 - 07:02, said:

Lamuriti-ma si pe mine va rog....ce e cu acest Cyan update? E o alta denumire a windowsului 8.1? Sau e ceva separat de windows 8.1?

E update-ul celor de la Nokia care aduce in principal firmware-ul ce face compatibile anumite aplicatii pentru nokia. E un update de la microsoft in principal si apoi vine cel de la nokia, de regula. Asa vor fi si urmatoarele.

#7378
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014
Am un buget redus de aproxmativ 400- 450 sa cumpar acest telefon sau Nokia 530?
L.E
Update la 8.1 se face lafel de usor ca la androide?

Edited by sirius208, 01 September 2014 - 14:50.


#7379
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
update se face mai usor decat la androide, as recomanda 530 are deja 8.1.

#7380
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
eu ti-as recomanda 625 in banii aia daca e vorba de second

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate