Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Povestiri iudaice.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
241 replies to this topic

#235
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postabbulafia, on 10 aprilie 2013 - 17:50, said:

Daca intr-o casatorie mixta,moare sotul evreu,celalat poate fi impachetat si trimis in tara de unde a venit.
Daca moare, deci nici macar daca e divortat. Se tine cont, conform traditiei... daca e femeia sau barbatul ?

View PostEdgaroropsitul, on 10 aprilie 2013 - 17:57, said:


Lucifere, acei evrei care le-a fost retrasa cetatenia romana in trecut,sa stii ca au fost mai romani decat tine si multi alti romani.
Si eu cel mai mult apreciez la tine ca vorbesti limba romana foarte bine si dupa cate am inteles si copiii tai o vorbesc.

#236
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View PostEdgaroropsitul, on 10 aprilie 2013 - 16:40, said:


Luciferul pune Romania si Israelul pe acelas raft.  Nimic nu se aseamana intre aceste doua state. Fiecare are istoria sa,greselile sale si succesele sale dar ele nu se aseamana chiar daca sunt controlate cu microscopul.
Fapt este ca azi cine invata de la altul este Romania de la Israel si nu invers.


Ei,romanii au ramas cumsecade...Primesc pe oricine pe raftul lor
Israelul cam greu sa invete de la Romania...Israelul nu invata nici din propriile greseli, de ce ar invata de la altul  ?

#237
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostEdgaroropsitul, on 10 aprilie 2013 - 17:57, said:

Lucifere, acei evrei care le-a fost retrasa cetatenia romana in trecut,sa stii ca au fost mai romani decat tine si multi alti romani.
Delir.

View Postabbulafia, on 10 aprilie 2013 - 18:03, said:

Ei,romanii au ramas cumsecade...Primesc pe oricine pe raftul lor
Abuu, pai ziceai ca romanii sunt xenofobi, antisemiti, etc. Bullshit. Pe langa evrei, sunt modele de toleranta.

#238
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View Postabbulafia, on 10 aprilie 2013 - 17:50, said:

Aici minti.
Daca intr-o casatorie mixta,moare sotul evreu,celalat poate fi impachetat si trimis in tara de unde a venit.
Sa-ti dau exemple?
Sau le arati tu,de buna voie si nesilit de nimeni ???

Eu mint?  Cand este o casatorie mixta, strainul/straina primesc drept de sejur pentru trei ani.In acesti trei ani se controleaza daca traiesc impreuna ca sot si sotie si nu este o casatorie  "de facto". Dupa acesti trei ani se primeste cetatenia deplina daca totul este in regula. Daca  perechea se desparte in cursul primilor trei ani fara copii  Strainulul/a primesc o alungire de sejur ca sa rezolve probleme materiale. Daca sunt copii,acestia primesc la nastere cetatenia israeliana si parintii straini,drept de sejur incontinu.
Tu nu ai avut asa probleme ca ai venit pachet cu domnul si fara copii ca ei au ramas cu dentistul egiptean la Bucuresti.

Cand cineva scrie ca tu minti asta este cea mai buna indicatie ca la acel cineva  minciuna este parte nedespartita din caracterul lui.

View PostCr1spy, on 10 aprilie 2013 - 17:58, said:

Daca moare, deci nici macar daca e divortat. Se tine cont, conform traditiei... daca e femeia sau barbatul ?


Si eu cel mai mult apreciez la tine ca vorbesti limba romana foarte bine si dupa cate am inteles si copiii tai o vorbesc.

Ai gresala. Copii mei nu stiu romaneste afara de "pisicuta pis pis pis"  si cateva injuraturi. Cu toate astea te asigur ca asta nu i-a impiedicat la carierele lor

Ce a scris doamna despre divort si expulzare este nu numai gresit ci si lipsit de logica.  Cand un cuplu au copii israelieni asta le "castiga" dreptul de sejur incontinu.
Cetatenia se retrage numai la cine a primit-o prin prezentarea de acte false.  Poti sa fii criminal,spion tradator sau terorist  ,nimeni nu are dreptul sa-ti retraga cetatenia.

View Postlucifer76, on 10 aprilie 2013 - 18:05, said:


Abuu, pai ziceai ca romanii sunt xenofobi, antisemiti, etc. Bullshit. Pe langa evrei, sunt modele de toleranta.

Asta a fost ieri. Azi este azi.

#239
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostEdgaroropsitul, on 10 aprilie 2013 - 18:45, said:

Poti sa fii spion tradator sau terorist  ,nimeni nu are dreptul sa-ti retraga cetatenia.
Mai Edgar, mai... te tii de glume.

View PostEdgaroropsitul, on 10 aprilie 2013 - 18:45, said:

Ai gresala. Copii mei nu stiu romaneste afara de "pisicuta pis pis pis"  si cateva injuraturi. Cu toate astea te asigur ca asta nu i-a impiedicat la carierele lor

Normal ca n-are nicio legatura cu cariera. Nici macar engleza nu mai este foarte necesara. Traducerea este obligatorie.
Dar pis pis asta la ce ajuta ?

Edited by Cr1spy, 10 April 2013 - 19:30.


#240
linar70

linar70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 22.05.2011

View Postnazdaq, on 15 februarie 2013 - 10:25, said:

inteleg ca va certati pe materia prima a chivotului?
avand in vedere proprietatile si utilizarea sa eu m-as certa mai degraba pe calitatea asfaltului asternut pe jos la despartirea marii in doua.
sau, pe un topic separat...despre buchetul vinului facut din apa in canaa si detergentul care-a scos petele fetei de masa de la nunta.

nazdaq..aici am ras 2 minute de unul singur...

#241
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
edit

#242
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013
Am avut o data o prietena care se numea Edit, nu era frumoasa dar de prima calitate in altele...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate