Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

CEHIA-AVETI MARE GRIJA

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
...e ca si cum ai merge pe o barna de lemn cu ochii inchisi...

#20
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
E incredibil ca exista atata puzderie de prostime care inca mai crede in basme cu feti frumosi si nu areusit sa inteleaga nici cel mai elementar lucru, acela ca o agentie serioasa nu percepe comision de la angajat caci nu lucreaza pentru acesta. Nu mai zic de restul.
Tragediile le traiesc totusi femeile. Ele ajung la prostitutie fortata. Cele care se duc de bunavoie stiu le ce se duc, dar proastele...

#21
0mblad0n_bacau

0mblad0n_bacau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 18.06.2009
Vesti noi : persoana de legatura(Dan Sabin Andrei) si-a anulat numarul de telefon anterior si momentan poate fi contactat la nr 0737696027 / 0770674312
  Dupa cele 2 nume(cel putin) Dan Sabin Andrei si Dan Ionescu,impostorul si-a luat o noua identitate(falsa) : Daniel Cristea si adresa de mail este [email protected]
  Voi continua sa postez urmatoarele date pe care le voi afla pentru informarea eventualilor recruti ai acestor nemernici.

#22
0mblad0n_bacau

0mblad0n_bacau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 18.06.2009
alt numar de telefon 0758094977
nume nou:tecuceanu.
daca intrebati cum se cheama firma va da un nume de firma ceh,sa nu puteti verifica.
oricum,nr de tel si numele le va schimba mereu.NU UITATI:PLECARILE LA MUNCA IN CEHIA SAMBATA CU FIRMA ORLAN SUNT TEPE

#23
Marian_VL

Marian_VL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.07.2013
salut..daca nu intram pe forum..sa ma uit..asa informativ..era sa fac o mare prostie..vinerea viitoare plecam in cehia la ambalat legume si fructe..prin intermediul doamnei Popescu Janina..
toata chestia a parut derioasa..ca a lasat nr de contact ceh si am sunat..a vb frumos..etc..se pleaca cu orlanul..din buc.de la autogara rahova lunea si vinerea..o sa va atasez si un fisier trimis de ea..uitativa cu atentie..pe unde are traseul autocarul..si biletul este 80 de euro nu 110 asa cum spune dansa..

Ofertele noastre de munca sunt valabile doar pentru muncitorii care aleg transportul din Romania spre Cehia iar la urcare in autocar achitarea sumei de 110,-Euro .In acesti 110 euro intra costul drumului si cheltuielele companiei(pu locul de munca). Depozite, tractoristi


   Rutele Atocarului:
Luni- Vineri
Bucuresti autogara Rahova-13:00
Pitesti gara de sud-15:00  
Rimnicu Vilcea – autogara 1 Mai- 16 :30

Sibiu autogara Turnisor 19 :30
Sebes autogara Voltrans 20:30
Deva autogara, parcare Mc Donalds 21:30
Arad autogara str.6 Vinatori 2 00:30



Sambata
Husi autogara 'Autobusul' 13:30
Birlad str.general Vasile Milea 15:00
Tecuci autogara str.Transilvaniei 16:00
Adjud autogara str.Tineretului 35 16:45
Onesti autogara str.Bul.Republicii 17:30
Brasov autogara Bartolomeu 19:30
Fagaras B-ul Unirii 13, 20:30
Sibiu autogara Turnisor 21:45
Sebes autogara'Voltrans' 22:45
Deva autogara,parcareMc Donalds 23:50
Arad autogara str.6 Vinatori 2, 02:45

  • numarul de tel din Romania, cu numele, prenumele dvs.
data plecarii si orasul din care va convine sa urcati, alegeti din lista cu rutele autocarului de mai sus
Rezervarea biletului se face la noi.
In ziua sosirii la autogara Florenc, Praga, va vom intalni.


#24
0mblad0n_bacau

0mblad0n_bacau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 18.06.2009
Update la topic:
Numele adevarat al lui Dan Sabin Andrei/Dan Ionescu este de fapt COMAN ANDREI,a fost seful casei de pensii Vrancea,condamnat la 3 ani cu suspendare pentru luare de mita de DNA.(http://www.ziaruldei...-de-mita~ni71s1)
Dan Sabin Andrei este de fapt fiul lui.
Numele il va schimba mereu dar singurul lucru care e constant e autocarul ORLAN si ruta acestuia(sambata dupa pranz Husi-Barlad-Tecuci-Adjud-Onesti-Brasov-Fagaras-Sibiu-Sebes-Deva-Arad)
II rog pe cei care au avut legaturi cu cei numiti sa lase mesaj

#25
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,893
  • Înscris: 21.04.2011
Ce-i gresit la autocarul ala? Am fost si eu cu ei acum niste ani, n-am avut probleme.

#26
0mblad0n_bacau

0mblad0n_bacau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 18.06.2009
Ce-i gresit?Duce o gramada de oameni spre sclavie.Daca ti se pare normal ai o problema.Depinde si in ce conditii ai fost."acum ceva ani"?fii mai explicita

#27
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,893
  • Înscris: 21.04.2011
Nu ma duceam la munca. Aveam nevoie sa car mai multe chestii si am zis sa ma duc cu autocarul, ca ieseam mai ieftin si eram cam saraca.
Am crezut ca ai ceva cu autocarele per se, ca prea ai insistat cu ele si cu rutele lor. De ce e atat de importanta ruta?

Edited by catalina1, 16 July 2013 - 13:23.


#28
0mblad0n_bacau

0mblad0n_bacau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 18.06.2009
ruta e importanta ca alte firme de transport ii refuza in urma plangerilor depuse impotriva lor.orlan e din cehia si e singura care ii accepta,stiind bineinteles ceea ce fac.si totodata e mana in mana cu ei,un bilet costa 150 euro(aproape dublu fata de eurolines care e 80) si nici macar nu da bilet,spune initial ca il da inainte de vama,dupa ca il da in praga si acolo iti dau doar o carte de vizita.practic e evaziune fiscala

#29
Daniel_Cristea

Daniel_Cristea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.07.2013

 0mblad0n_bacau, on 17 iunie 2013 - 14:10, said:

Vesti noi : persoana de legatura(Dan Sabin Andrei) si-a anulat numarul de telefon anterior si momentan poate fi contactat la nr 0737696027 / 0770674312
  Dupa cele 2 nume(cel putin) Dan Sabin Andrei si Dan Ionescu,impostorul si-a luat o noua identitate(falsa) : Daniel Cristea si adresa de mail este [email protected]
  Voi continua sa postez urmatoarele date pe care le voi afla pentru informarea eventualilor recruti ai acestor nemernici.


Buna ziua tuturor

Domnule "ombladon_bacau" , cu toata consideratia , inainte de a va da orice explicatie necesara tin sa va anunt (fara vreo intentie de jignire) ca va suspectez de a suferi de o avansata forma de retard. Mai jos veti primi argumente.


Numele meu este Cristea Daniel din anul 1979 , nu de cand suspectati dumneavoastra in accesele de delirium tremens ca mi`am "schimbat identitatea"

Ma ocup cu recrutare forta de munca de 3 luni. In viata mea nu a existat nici macar o singura persoana caruia sa ii fi cerut 1 RON inainte de a ajunge in locul convenit de comun acord. Cu absolut toti oamenii care au plecat prin intermediul MEU am semnat un contract notarial pentru a plati comisionul DIN PRIMUL SALARIU , abia DUPA ce au semnat un contract legal de munca.

Sa ma asociati cu nu stiu ce persoane  care au inselat oameni , doar pentru ca din pura coincidenta ma cheama Dan...e hilar si totodata trist. Persoana cu care ma asociati , conform "investigatiilor" dumneavoastra cibernetice a fost sef la casa de pensii deci are o varsta onorabila (peste 50 de ani). Nu inteleg cum puteti asocia un om de 35 de ani cu unul trecut de 50.

Persoanelor care au plecat prin intermediul meu li s-a sugerat (a nu se intelege "impus") sa plece din Cluj Napoca cu firma de transport Beta Tour (firma foarte mare care de altfel detine si singura autogara din Cluj Nalpoca , respectiv Autogara Beta) din urmatorul motiv: costul unui bilet de calatorie pe ruta Cluj Napoca - Praga este de 42 (PATRUZECI SI DOI) de euro..nu 80 ca la eurolines.

Va pot dovedi ca sunt persoane care au avut o situatie foarte dificila in Romania carora le`am platit inclusiv biletul de autocar , urmand ca acestia sa imi inapoieze banii din primul salariu impreuna cu comisionul.

Va solicit in cel mai serios mod cu putinta sa imi dati adresa unui site de profil (nu un forum unde oricine poate scrie orice) , pentru a va uploada buletinul meu de identitate si Cazierul Judiciar.


In incheiere tin in mod expres sa va reamintesc ca pana nu veti veni cu contra-argumente (de exemplu o singura persoana REALA care sa fi plecat prin intermediul meu si sa avut cea mai mica neplacere) , voi continua sa va consider un cretin irecuperabil

Va multumesc

Cu stima Daniel Cristea

Edited by Daniel_Cristea, 16 July 2013 - 17:07.


#30
0mblad0n_bacau

0mblad0n_bacau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 18.06.2009
Domnule Cristea Daniel,mai bine va gasiti un loc de munca onest,nu mai jefuiti lumea.Sunteti membru de ieri pe forum,fix dupa ce am pus postarea cu casa de pensii.Eu personal v-am sunat si ati spus fix detaliile cu Orlan si etc..toate nr de telefon si numele atasate au aceeasi poveste ca cei din Focsani.DECI,IN CONCLUZIE ESTI UNUL DIN CATEII LUI.
Decat sa imi faci mie analize medicale si sa imi pui un diagnostic sau altul mai bine ti-ai face o ocupatie reala.mai devreme sau mai tarziu vei da explicatii pentru ceea ce faci,FII SIGUR!

#31
e2liviu

e2liviu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.06.2008
din pacate cam asa e. in cehia ukrainienii controleaza locurile de munca. incerc sa imi dau seama dc nu ne nangajeaza cehii direct. eu sunt de de 3 luni aici. am lucrat 2 luni la padure pt un moldovean. dadea banii la timp si era oarecum serios. nu am avut probleme de nici un fel cu el. la sf iti poate ciupi un 20 poate 30 eur dar nu mai mult. pe urma am lucrat pt niste ukr-ni cica in constructii (dar faci mai mult mca de salahor) si a fost teapa. unii ziceau ca dau banii mai tz (astept si eu sa vad daca ii primesc mai tz - atat ei cat si eu) dar acum 4 zile (de la data postarii) au trimis 4 oameni acasa dupa ce le-a dat 2000 cr (adica bani de drum) asta dupa ce 3 aveau 3 luni lucrate si unul avea 2 luni lucrate. ei agata oamenii in autogara in praga. de obicei vine ivan (sau sinco - 608824910) cu ina (o ukr-ca ce stie romana - 608246367/ 776835607). mai vine uneori si misha care ar fi mai mare ca ei (775628196). ideea e sa fa veriti de ei daca vreti bani. eu si altii ampatit-o.
ombladon da si tu numele si nr ukr-lor de care sa ne ferim daca stii
bafta tuturor.

#32
mikipt

mikipt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.02.2013
intr-o lume in care omenia este aproape disparuta,datele s-au schimbat,se spune "nu e prost cine cere ci e prost cine da".
trist.

exista un individ care raspunde la numele "andrei".
pare destul de fin si binevoitor dar cere comision 200 ron "taxa procesare dosar" pentru munca (nedeterminata) in cehia.
plecarile se fac,cica,din oradea.
telefonul este 0725 296 846.

Edited by mikipt, 04 September 2013 - 22:16.


#33
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,893
  • Înscris: 21.04.2011

 0mblad0n_bacau, on 16 iulie 2013 - 13:32, said:

ruta e importanta ca alte firme de transport ii refuza in urma plangerilor depuse impotriva lor.orlan e din cehia si e singura care ii accepta,stiind bineinteles ceea ce fac.si totodata e mana in mana cu ei,un bilet costa 150 euro(aproape dublu fata de eurolines care e 80) si nici macar nu da bilet,spune initial ca il da inainte de vama,dupa ca il da in praga si acolo iti dau doar o carte de vizita.practic e evaziune fiscala
Mie mi-au dat bilet.
Si lasa Eurolines-ul, ca nici ei nu sunt usa de biserica. Am fost o data cu Orlan si o data cu Eurolines. La Orlan nu s-a facut cheta pentru spaga la vama, la Eurolines s-a facut. Cu Eurolines era sa fac pe mine, la propriu. Pentru ca dobitocul de sofer a refuzat sa opreasca. Am fost nevoita sa ma rog de oamenii din autocar sa-l roage si ei sa opreasca, aveam deja lacrimi in ochi ca nu mai rezistam. El timp de 5 ore nu a oprit deloc, ca cica era noapte. Si a ajuns in Praga in autogara aia basita (inainte sa o renoveze) la 3.30 dimineata, desi trebuia sa ajunga la 6. A plecat dupa 10 minute, sa ajunga mai repede in Germania. Nu stiam pe nimeni in Praga, nu aveam unde sa ma duc la ora aia.
Eu n-am nici o treaba cu unii sau cu altii, dar cei de la Orlan au fost super ok cu mine. Suprinzator de civilizati si de ok.

#34
lukas43

lukas43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 27.11.2012
Aplicati fratilor direct pe site-urile straine de joburi.Sanse de teapa sunt mult mai mici,aproape nule.Eu aplic de ceva timp pe site-uri germane si am avut succes.Am fost invitat la interviuri,dar din motive personale nu am putut sa le onorez.Deci,nu mai bagati botul la oferte fanteziste care umplu buzunarele la smecheri.Sunt multi care profita din disperarea oamenilor de a isi gasi un job....

#35
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
imi pare rau pentru ce a patit initiatorul topicului si altii in situatia lui dar alta varianta in afara de a posta si a face reclama negativa este sa ii rupi pur si simplu picioarele la persoana aia.indiferent cine o protejeaza pentru a desfasura afacerea, nu ii protejeaza integritatea.puneti mana de la mana si angajati niste baieti sa vorbeasca cu dansul.se rezolva tot

#36
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
...adica ceva de genu...te duci la vre-o 2 tuciurii si le spui: ba...il vedeti pe ala ? Are sa imi dea 500 de E ...eu nu mai vreau banii, dar bateti-l pana scoate toti banii, si banii raman la voi drept plata. Sunt sigur ca dupa vre-o cateva patanii de genul asta...o sa cam se lase de meserie domnii directorasi tepari de joburi. Pentru 500 de euroi eu sunt sigur ca se gasesc vre-o 2 care sa se bage sa il smotruiasca un pic.

Edited by tehnics, 05 September 2013 - 11:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate