Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad
 Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K
 Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...
 Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...
 

4 tone in Bucatarie! Se poate?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
bagerajungle

bagerajungle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 25.03.2011

 Steauaboss, on 29 ianuarie 2013 - 12:55, said:

In primul rand, am intrebat daca tine, ca nu aveam de unde sa stiu la cat erau proiectate astea! Podeaua pare sigura, juram ca tine ca popa mai bine de o tona

Acum am cerut avizul unui structurist, urmeaza sa obtin proiectul pt hidroizolarea baii, si nivelul pana la care am voie sa o umplu, unde bag un preaplin, si gata!
Totul legal, oficial, ca nu am de gand sa cad cu blocul.

Daca inaltimea rezultata e prea mica, renunt la idee!

Ce vi se pare minciuna o piscina gonflabila de nici 1000 de euro, habar n-am cat am dat pe ea, sau hidroizolarea baii, de 2*2*1m inaltime, in total 10mp de hidroizolatie!
Sau sunt singurul nemultumit de baile mici?
Mie imi place apa, toata ziua as sta in ea!
Din piscina ai dat o in jacuzzi,miine ne spui ca faci balta de pescuit...sau vreun ocean miniatural...

#38
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
scuze ca intervin, dar mi-am facut eu balta de pescuit in apartament cu 4 camere, la etajul 7. an populat balta cu crap, pescuitul 20 lei pe zi pentru prieteni si/sau vecinii de la blocul meu/blocurile invecinate, ba chiar e permis sa faci si baie. singura conditie pe care o impun: pestilor prinsi li se da drumul!!!!

strang deja bani pentru a achizitiona si alte apartamente din bloc pentru a face si un minidig, plus construirea unui minibar cu terasa si foisoare, pentru a putea oferi conditii deosebite pescarilor.

m-am batut cu o gramada de multe probleme pana sa-mi stabilizez balta (chiar asa mica cum e ea)...... principala problema a fost cu bolile, de aceea nu pun nimic in balta fara sa dezinfectez. o alta problema este iarna, cand au nevoie de copca permanenta.

ce imi place fata de alte balti e apa limpede, vad pestii si la 80 de cm sub apa ce fac acolo...........

#39
bagerajungle

bagerajungle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 25.03.2011

 Mihai1971, on 02 februarie 2013 - 21:41, said:

scuze ca intervin, dar mi-am facut eu balta de pescuit in apartament cu 4 camere, la etajul 7. an populat balta cu crap, pescuitul 20 lei pe zi pentru prieteni si/sau vecinii de la blocul meu/blocurile invecinate, ba chiar e permis sa faci si baie. singura conditie pe care o impun: pestilor prinsi li se da drumul!!!!

strang deja bani pentru a achizitiona si alte apartamente din bloc pentru a face si un minidig, plus construirea unui minibar cu terasa si foisoare, pentru a putea oferi conditii deosebite pescarilor.

m-am batut cu o gramada de multe probleme pana sa-mi stabilizez balta (chiar asa mica cum e ea)...... principala problema a fost cu bolile, de aceea nu pun nimic in balta fara sa dezinfectez. o alta problema este iarna, cand au nevoie de copca permanenta.

ce imi place fata de alte balti e apa limpede, vad pestii si la 80 de cm sub apa ce fac acolo...........
Super tare :::)))!Eu la mine,miam facut si cascada gen "niagara-victoria",cu virtej directionat catre putul de alimentare cu apa,si am facut o piscina la etajul 1 al casei,cascada ajunge direct in caminul putului aflat la 4 ml de casa!:::)))Asta e la rubrica :idei si inovatii tip romanica !

#40
unckle

unckle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 26.04.2007
in vremurile alea se proiecta la 150kg/mp incarcare utila (plus coeficienti .. mici pe atunci)

Felicitari moderatorului care a prins aproape total schimbarea de tactica a autorului topicului  ... axfisierea nu lasa urme de sange ;) iar apoi poate fi "mascata" intr-un accident/sinucidere.

#41
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Dupa numele userului, se pare ca Jiji B. si-a vandut vila din Pipera si tocmai a cumparat un apartament cu 5 camere pe Dacia :)

#42
Eftinca

Eftinca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.02.2013
FA o expertizatehica la apartament.
VEzi ce zice expertul!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate