Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Proprietar cretin, deschid ferma de caini

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
E o problema nationala asta cu catelusii pe strazi. Si marea problema este ca babutele ii accepta si ii vor in jurul blocului si apoi se plang ca le musca altii, de pe la alte blocuri .

#56
tarantula21

tarantula21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 03.09.2009

View Postxperia_ray, on 24 ianuarie 2013 - 08:29, said:

off topic ai o foarte grava problema cu memoria daca uiti timp de 2 ani chestia asta
on topic si Craiova este plina de caini din orice colt ai strabate o
deci asta e,sunt animale care traiesc pe langa casa omului cu sau voia lui

off: Si ce?! Esti doctorul meu?
Nu vreau sa insinuez ca tu esti nepasator, dar daca altii prefera sa umble prin haite de caini si sa vada la tot pasul cacati de caini, e strict problema lor.
Si-asa am o gramada de timp liber. Voi incerca sa fac ceva util si in favoarea mea Posted Image

Edited by tarantula21, 24 January 2013 - 16:18.


#57
XZY

XZY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 02.09.2007

View Postemyboy, on 22 ianuarie 2013 - 01:10, said:

Paine inmuiata in antigel .


Chiftelute cu Digoxin. Mai rapide.

#58
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011

View PostDigix, on 24 ianuarie 2013 - 08:24, said:

Ești convins că va fi și mai agresiv  la următoarele întâlniri, după l-ai pus la respect de câteva ori și te știe de frică? E împotriva instinctelor lui de supraviețuire!

Da. Pana se strang mai multi si se razbuna pe tine de nu iti mai trebuie .

#59
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

View Postjeffy86able, on 22 ianuarie 2013 - 01:00, said:

Pistol cu bile de cauciuc ar fi o idee presupunand ca nu te intelegi cu tiganii sa-si tina javrele in curte .
intri pe net, inveti turca sau ukrainiana, si cauti stricnina, cianura, sau furadan. Comanzi pe net, si speris a nu-ti iei teapa.

In ceea ce priveste militienii, patrula pe strazi, cum prinzi unu la inghesuiala, cutitu la gat si pla la fund, sa nu il ierti! Zilele trecute, multumita lu Oprescu, mergeam pe mare bulevard, negura bezna.
2 caralii tinerei, unu ii povestea altuia, ca nu mai e ca acolo, ca de cand l-a mutat e foarte rau, acolo facea 2-300 pe zi! prea prinsi in discutie sa observe o bruta la 1 metru in spatele lor.
Cand au intrat in zonca crepusculara, mare sunet de telescopica ce-au auzit, atat!

View Posttarantula21, on 23 ianuarie 2013 - 23:08, said:

RCG, n-ai drum prin Barlad?

Facusem un topic mai de mult  ( asta  )

Ei bine, azi iar am vazut cainele ce sarise atunci pe mine si pe chow.  Tot liber, poarta deschisa, el pe strada.
Cam asa arata
De ce n-ai intrat in el pana acum? Pe stapani nu stii sa ii iei in colimator? Vrei sa pun pe youtube film cum se prinde javra de ceafa, se ridica in aer, si se despica pe burta? Dureaza o secunda! Atat dureaza si in cazul stapanilor, daca stii cand sa le sufli in ceafa, daca ma intelegi ce vreau sa zic. Fa-ti antrenamentul pe porci, ca nu e diferenta!

Edited by Josef_Mengele, 24 January 2013 - 20:59.


#60
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
JM tu esti un fenomen . Sau mai bine zis o raritate . Putini sunt ca tine ;) .

#61
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Posttom_1133, on 22 ianuarie 2013 - 01:05, said:

Sfatul meu, cumparati un aparat anti caini (http://www.roinsect....ini-pisici/5/15) sau cumparati un baston telescopic legal (http://www.atlantic-...scopice,21.html) Posted Image
prima chestie nu functioneaza, a doua e ilegala...

View Posttarantula21, on 22 ianuarie 2013 - 01:06, said:

E legal? De inteles cu ei, nici gand. de fapt, poate ei nici nu i-ar lasa pe strada, da' lipsesc garduri, porti, s.a.m.d. Poti intra lejer cu un matiz prin curtea lor, dai o tura in jurul casei si pleci mai departe..
teoretic e legal, practic daca-ti face cineva reclamatie s-aru putea sa ai de dat declaratii pe la militie si sa demonstrezi ca te-au atacat cainii...

View Posttarantula21, on 22 ianuarie 2013 - 01:08, said:

Nu cred sa dea randament...
spray-urile cu piper dau "randament" (atentie, cu piper adica "pepper" nu CS sau altceva), doar ca o sa cheltui 15-20 de ron per incident... iar daca incidentele-s dese, o sa te cam usture la buzunar...

cainii aia trebuie "aranjati" cumva...

#62
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,832
  • Înscris: 03.02.2007

View Postemyboy, on 24 ianuarie 2013 - 18:21, said:

Pana se strang mai multi si se razbuna pe tine de nu iti mai trebuie .

Omule, fii serios!  Cum fac, se anunță unul pe altul? Fac un flash mob?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GGlsYeraIrM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#63
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Nu se anunta . Dar poate ai bafta sa fie mai multi in alta zi cand treci pe acolo . Si ai pus-o . Cainii nu uita . Si de cele mai multe ori se razbuna .

#64
The0nly0ne

The0nly0ne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 16.11.2010

View PostDigix, on 26 ianuarie 2013 - 14:30, said:


Omule, fii serios!  Cum fac, se anunță unul pe altul? Fac un flash mob?


Bai Digix prespunem ca iti iau frica tie. Da' or sti cainii aia ca cei doi copii care trec pe acolo sunt copiii tai si ca trebuie sa le stie de frica ca doar sunt ai tai. Sau poate femeia care trece pe acolo e sotia,mama sau sora ta.

#65
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,754
  • Înscris: 06.10.2012

View PostXZY, on 24 ianuarie 2013 - 16:22, said:



Chiftelute cu Digoxin. Mai rapide.

Asta la topicul „ ce am gatit azi?„ Posted Image

Am si eu 3 caini la bloc, nenea cu ferma de caini, sa vii sa ii iei si pe astia :P

#66
tarantula21

tarantula21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 03.09.2009

View Post-Diana-, on 26 ianuarie 2013 - 16:31, said:


Asta la topicul „ ce am gatit azi?„ Posted Image

Am si eu 3 caini la bloc, nenea cu ferma de caini, sa vii sa ii iei si pe astia Posted Image

Ar trebui sa imi iau chitantier si sa ma pun pe treaba, am gasit afacerea secolului :D

@emyboy
Prospatura , in ton cu vremea :D
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/REYTr0MOKQc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#67
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Simpatic tare .
La cat de pufos  e nu are nici o treaba cu zapada . Eu daca o las pe a mea sa faca asa ceva o tin dupa numai in tratament .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate