Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Itab 1012 3G dualcore

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Ca să ajungi în susul paginii dai rapid cu degetul în jos.

#38
cristi_Spike

cristi_Spike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 17.12.2008

View PostMembruAnonim, on 30 martie 2013 - 22:42, said:

E in clasa lui 1011, pentru ca nu are 3G. Ca plus e procesorul quad. Sunt un pic necrezator in 1,8GHz ala...
si spui ca nu sar merita? fata de 1012?

#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu am zis ca nu s-ar merita, doar ca are unele chestii mai bune si altele mi rele. Daca vrei 3G intern, fara sa atarne modemul de un cablu, atunci nu ai ce face cu aia. Daca iti trebuie neaparat quadcore, atunci e alegerea pentru tine.

#40
misulica70

misulica70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 24.07.2007
Am si eu o curiozitate:

se incalzeste tableta cu 3g activat ? (la mine stick-ul de la digi se incalzeste bine de tot)

cam cum scade bateria comparativ cu wi-fi ?

Intreb pentru ca eu cu1011 pe stick am consum mare de curent comparativ cu wi.fi unde ma plictisesc pina se termina bateria.Probabil e normal sa consume asa dar sa vad daca trebuie sa-mi para rau ca nu am luat modelul 1012.dar am considerat ca folosesc rar 3g-ul.

#41
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 04.03.2013

View Postmisulica70, on 31 martie 2013 - 14:16, said:

Am si eu o curiozitate:

se incalzeste tableta cu 3g activat ? (la mine stick-ul de la digi se incalzeste bine de tot)

cam cum scade bateria comparativ cu wi-fi ?

Intreb pentru ca eu cu1011 pe stick am consum mare de curent comparativ cu wi.fi unde ma plictisesc pina se termina bateria.Probabil e normal sa consume asa dar sa vad daca trebuie sa-mi para rau ca nu am luat modelul 1012.dar am considerat ca folosesc rar 3g-ul.

Orice 3g se incalzeste si consuma de rupe. Asa patesc  pe telefon sau pe tableta cand conectez USB modem, sincer nu vad cum ar putea fi exceptii.
3G integrat e mai comod/elegant. Si mie imi consuma bateria foarte rapid, cand conectez stickul USB (la speedstar s) asa ca am ales sa-mi cumpar un hot-spot mobil (cu baterie )

Edited by OvidiuDunhill, 31 March 2013 - 16:33.


#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
http://playtech.ro/2013/infotouch-itab-1012-3g-conectat-oriunde-si-oricat-review/

#43
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Singurul producator/distribuitor roman cum vreti sa ii ziceti care vinde tablete de calitate.

Edited by Papillon_, 23 May 2013 - 10:19.


#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Tocmai am o experienta destul de naspa cu Androidul. Mi s-a terminat bateria la iPad si am trecut pe Itab 2012 al sotiei. Mda. Nu stiu ce procesor are iPad mini in el, dar iOS se misca in browsing de 2 ori mai bine, iar ecranul raspunde la tastare mult mai bine decat cel de pe iTab. Adica nu exista comparatie intre ele. Am stat destul de mult pe iPad in ultima perioada si exceptand problemele standard ale iOS, nu avea probleme de fluiditate. In schimb, asta la tastare pierde litere, nu pot scrie rapid pe ea pentru ca ma trezesc ca am cuvintele scrise prost, sau ca paginile se deschid greu indiferent de browser, dar asta poate tine si de 3G. Insa  derularea in jos s sus, nu e deloc fluid, exista intreruperi. Deci da, pot spune ca in materie de browsing, iPad mini bate la fund iTab. Cel mai dezamagit sunt de tastatura, care e indeajuns de proasta incat sa ma deranjeze.

#45
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,061
  • Înscris: 19.07.2005
Aveti probleme in a va conecta la retele wireless ascunse cu asceasta tableta?
Cand ascund SSID tableta nu mai vede reteau si imi apare network not in range sau ceva de genu.

#46
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
cum se vede displayul in soare?
poate fi folosita in masina?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate