Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Itab 1012 3G dualcore

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
http://www.itab.ro/i...12-3g-dual-core

Quote

InfoTouch iTab 1012 3G este o Tableta PC de 10.1" inch ecran IPS-PRO, capacitiv multitouch ( 10 puncte) cu o rezolutie de 1280x800 ce dispune de o capacitate de stocare standard de 16 Gb interna, extensibila cu ajutorul portului SDcard cu inca 32 Gb.
InfoTouch iTab 1012 3G Dual Core bazata pe Android 4.1, avand un design deosebit, superslim, dispune de un processor dual core Cortex A9,  la 1.6 Ghz, placa grafica quad core GPU Mali400, 2GB ROM, 1 GB RAM, port microUSB2.0/OTG, slot microSD, port miniHDMI, WiFi+Bluetooth ce permite conecatarea de periferice pentru o mbilitate totala.( casti audio bluetooth, tastatura bluetooth, boxe audio bluetooth, gps bluetooth, game-pad-uri bluetooth), cat si 3G HSDPA integrat.
Hai sa deschidem subiect nou si pentru tableta asta. Momentan nu sunt prea multe de zis, inca e in stadiul de precomanda, dupa informatiile lor cam in 30 ianuarie incep livrarea primelor tablete. Eu am dat precomanda pentru una, sper sa fi facut ceva bine. Ba bucura ca are si 3G integrat, nu mai trebuie sa stai cu cablul OTG si cu stickul atarnat in aer. Desemenea se pare ca are difuzoare stereo frontale, spre deosebire de 1011 care nu are, baterie de 7000mAh, ceea ce e mai bine decat concurenta, camere de 2M fata si 5M spate. Despre calitate.. cand o veni. Poze nu este, ca sa zic asa :D

#2
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 22.09.2012
Daca ma intind deja spre 1200 de lei pentru o tableta, atunci renunt la 3G si cumpar Asus Eepad Transformer, chiar daca e similara ca performante. Daca e vorba despre ceva produs in china maxim 1000 de lei as da. Desi in reducere e un pret ok pentru specificatiile acelea, dar astept sa fie cumparata de altii ca sa vad cum se comporta, daca nu la 971 probabil o sa raman dupa februarie.

#3
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
@MihatTS, tu ești fan Taiwan să înțeleg.

#4
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 22.09.2012
Sa stii, am si un telefon HTC. Nu poti compara produsele ASUS cu ceva gen Evolio, Allview, Ainol, Itab, sa fim seriosi acum. Chiar daca probabil mana de lucru e tot chineza, au propriile fabrici, nu comanda loturi branduite doar, isi fac propriile design-uri si plus ca suportul este mai mare, iar o tableta Asus nu o sa aiba tot felul de scartaieturi si alte prostii.

@ iTAB mi se par foarte ok, daca as cumpara ceva in afara de Asus, Samsung, cu siguranta ar fi iTAB.

Acum sa fim seriosi, Taiwan nu e tot aia cu China din punctul asta de vedere. HTC si Asus sunt firme ca Ainol ? Aceiasi calitate crezi tu :| ?

#5
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostMihaiTS, on 20 ianuarie 2013 - 12:35, said:

iar o tableta Asus nu o sa aiba tot felul de scartaieturi si alte prostii.

Probabil c[ la Nexus-ul meu au uitat să-i puna vaselină, pentru că scârțâie în vreo 3 puncte. Diferența dintre tabletele brand și non-brand este facută de controlul calității. Din ce observ pe forumuri, producatorii iTab au găsit un producător care-și testează produsele ]nainte de a le vinde. Normal, sunt diferențe de materiale, prototyping și alte chestii pe care producatorii mici nu și le permit, dar numărul de produse cu probleme este invers proporțional cu strictețea conrolului calității, control care e destul de costisitor. Probabil de aceea iTab-urile nu intră în categoria "tablete foarte ieftine".

Edited by filip.serban, 20 January 2013 - 12:47.


#6
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 22.09.2012
E adevarat, dar nu cred ca la Asus si marile companii se intampla sa se rupa mufele, sa nu intre decat fortat, sa cada display-urile inauntru, sa se auda urat in casti, sa aiba boxele de tot rahatul. iTAB si mie mi se par cei care au cele mai putine retururi,s-au axat pe branduirea unor modele mai ok, dar la Asus cand cumperi nu spui, "Sa am noroc sa nimeresc una buna" de aici si pretul normal, cum spui tu "Controlul calitatii" dar sunt si mai de calitate, ca materiale si ca suport. Parca esti mai in siguranta cand cumperi o tableta care are numele altor producatori, dar de multe ori sunt prea scumpe si nu merita banii.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Din pacate am aflat azi ca mai dureaza vreo 2-3 saptamani livrarea tabletei... mai stau un pic sa ma gandesc si cred ca schimb optiunea...

#8
KapitaK

KapitaK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 03.03.2010
Cum poti sa te gandesti sa cumperi o tableta pe care nici "producatorul" (daca putem sa-l numim asa), nu a testat-o?
Pe site-ul Itab nu exista ca si la celelalte modele, o prezentare, nici foto, nici video, etc
Defapt nu exista nici macar o poza reala a acestui model!!!

Eu sunt foarte multumit de iTab 1011 dual core, inclusiv de suportul acordat de infotouch ... dar sa nu sarim calu'...

Edited by KapitaK, 12 February 2013 - 17:43.


#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai pot :) E drept, vorbeste nebunia din mine, speram sa apara deja informatii de la producator, dar tinand cont ca nu a aparut nici macar o filmare, niste poze, ceva concret, cred ca ma reorientez catre 1011.

#10
MarianS2012

MarianS2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.11.2012
Se pare ca au ajuns in stoc tabletele iTab1012 3G. Astept ceva informatii, pareri, review-uri de la cei care au achizitionat-o.

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pana la urma am rezistat si am facut cadou sotiei un Itab 1012. Azi am luat-o , dar momentan nu am apucat sa o butonez prea mult, ce am vazut asa rapid e ca are spatele de aluminiu, ceea ce imi place si pare solida ca si constructie. Am ca si comparatie un iPad mini deci pot sa vad bune si rele intre ele, dar cand oi avea timp, azi nu am cum. Tot mai tarziu pot pune si poze daca sunteti curiosi

#12
meseriasu2

meseriasu2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 08.01.2007

View PostMembruAnonim, on 08 martie 2013 - 17:41, said:

Pana la urma am rezistat si am facut cadou sotiei un Itab 1012. Azi am luat-o , dar momentan nu am apucat sa o butonez prea mult, ce am vazut asa rapid e ca are spatele de aluminiu, ceea ce imi place si pare solida ca si constructie. Am ca si comparatie un iPad mini deci pot sa vad bune si rele intre ele, dar cand oi avea timp, azi nu am cum. Tot mai tarziu pot pune si poze daca sunteti curiosi
Multumim pt. informatii. Asteptam noi poze, date despre ea.
Cum se comporta in functionare, cat tine bateria, etc.

Edited by meseriasu2, 08 March 2013 - 17:44.


#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A, am uitat. Prima veste relativ proasta e ca inca nu au huse de "piele" la ea, doar pouch, care e cadou. Cea de piele e estimata sa apara in aprilie.

#14
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,829
  • Înscris: 30.08.2006
Tableta este rebranduita dupa PIPO M3 ver 3G. Aveti aici o prezentare video.E o tableta noua scoasa pe piata spre farsitul lunii ianuarie inainte de inceputul anului nou chinezesc.Asta e si motivul pentru care Itab a intarziat cu livrarea lor.Pipo e o firma chinezeasca care produce tablete reusite.In privinta sunetului bate sigur Itab 1011.Ramane de vazut cat de fiabila va fi.

Edited by Leo2006, 08 March 2013 - 22:11.


#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Bun, am apucat sa butonez tableta ceva mai mult, dupa cateva ore am scapat de ambele folii ca era enervant, iar feelingul pe ecran nu imi placea, e cu totul altceva acum, cu ecranul ei. Constructia mi se pare solida, daca apesi tare pe partea cu plastic scartaie un pic dar atat, difuzoarele se aud bine, un pic mai incet ca la ipad si fara basul pe care il are acesta. Ecranul este luminos, dar nu se ridica la nivelul ipad, ala parca are culori mai vii si lumina mai mare. Nu inseamna ca e rau, se vede f bine dar exista diferente. Am bagat cartela de digi si dupa un restart a simtit-o imediat si a aparut semnalul cu 3G. L-am testat, merge, totul e ok. Stickul USB a mers din prima, card sd nu am, dar presupun ca merge foarte bine. WiFi deasemenea bine, nu mai slab ca ipadul.

Initial nu eram incantat de cum se misca, dar dupa ce i-am dat jos foliile raspunde f bine la atingere, nu am probleme. Nu are lag in miscare, e fluid, dar parca nu chiar de tot, daca tin ipad si itab una langa alta, miscarea pe ipad e o virgula mai fluida decat pe itab.  Oricum, chiar daca am postat multe negative ca sa scap de ele la inceput, sunt f incantat de ce poate tableta, are niste chestii pe care ipadul nu le va face niciodata, adica transfer bt, card, 3g, flash si or mai fi cateva mai mititele. Cred ca am facut cea mai buna alegere vizavi de ce aveam eu nevoie, adica sotia de fapt. Adica de 3g, ecran mare, rezolutie buna, card, difuzoare care se aud rezonabil de tare (acolo poate se putea mai mult, dar inteleg si eu ca am dat doar 1150 pe ea). Despre baterie nu pot zice prea multe, am scos-o de la incarcat dimineata si acum are inca 45% baterie, dar e drept ca nu am omorat-o prea tare. Vom vedea saptamana asta cum se comporta, dar e clar la nivel cu ipadul pana acum.

O singura chestie are iPadul care imi lispeste pe android.  In browser cand vreau sa ajung in varful paginii apas pe banda neagra de deasupra si se duce instantaneu sus, un fel de tasta "home" de pe PC. In android nu am gasit echivalentul daca exista. Sau ce alt shortcuturi valabile are android, daca le stiti sau puteti sa ma indrumati catre ele... Multumesc

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu are relevanta, dar la cum foloseste nevasta-mea tableta, e beton. Aseara m-am chinuit sa ii scad bateria sub 10% ca sa o bag la incarcat full si nu am reusit intr-o ora de butonat pana m-am plictisit (era la 23%). Ideea e ca m-am uitat si de la ultima incarcare a tinut o zi si 12 ore:)))) si inca mai avea. Bine, ea nu e poweruser, o foloseste vreo 4 ore pe zi, fara jocuri, doar web, filme youtube, cantece cu boxele la maxim, deastea. Oricum, super tare.

#17
cristi_Spike

cristi_Spike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 17.12.2008
de ceva timp ma macina intrebarea tableta aceasta itab 1012 3g sau un ipad mini wifi?cei drept ipad e apple dar are si dezavantaje.. nu are 3g,sunt limitat de memoria interna care ramane doar 13,5 gb la variatanta care mi-o permit de 16 gb,la amandoua ar fi argumente pro si contra pe care nu le mai enumar .Ma atrage mult ca la itab are 3g si pot extinde memoria si nu mai sunt asa limitat, dar totusi ipad e apple si itab e itab .Amandoua sunt facute in china cei drept,dar itab-ul 1012 nu e asa cunoscut  nu sunt prea multi care lau incercat, nu stiu exact ce poate.. pe langa un ipad care poate rula orice aplicatie de pe store din cate am inteles.. itab-ul pe de alta parte nu are prea multi utilizatori ca sa aflu ce ma intereseaza.Dar nu stiu ce sa fac, o parere/ un sfat miar mi de ajutor enorm.Multumesc

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai eu le am pe amandoua.  Depinde ce nevoi ai tu de la o tableta, dar la ce fac eu, mie imi ajung cei 16 Gb la ambele tablete. Intr-adevar, la iTab e ok pentru ca daca ai nevoie de extindere un card iti mareste instant memoria, ai 3g-ul care te scoate din cacat oriunde. Bine, ma descurc cu iPadul facand tethering cu telefonul, si asa am net si cand merg, dar atunci evit sa intru pe siteuri unde se consuma multi mb, adica videouri...  IPadul imi place la constructie,  la difuzor, la  cum se misca si cam atat. Nu poti face sa mearga un flash si asta e destul de incomod cand dai peste siteuri care functioneaza cu flash. Daca ar fi fost sa dau eu banii mei pe iPad mini, nu i-as fi dat. La banii aia gasesti androide cu care faci mai multe.. Parerea mea. Bine, nici iTab nu e perfecta, se misca un pic mai greu pe siteuri fata de iPad. Nu stiu jocuri pentru ca nu joc 3d, am calculatorul mare pentru asa ceva, insa la browsing iPad este peste iTab cu minusul de flash care pe una functioneaza si pe alta nu.

Mai e si chestia cu dimensiunea, eu nu mi-as cumpara tableta de 10 in, e prea mare, am luat-o pentru nevoile sotiei, eu daca as lua ca sa stau pe net sau sa fie portabil, pentru ochii mei o tableta de 7-8 inci e perfecta, 10 e prea mult. 7 mai incape intr-un buzunar, pentru 10 deja ai nevoie de gentuta.

Mi se pare si mie interesant ca nu prea Ice lumea nimic de iTab1012, probabil pretul pare mare, insa la banii aia nu gasesti nimic care sa o egaleze la performante si dotari.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate