Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Smart Point Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008
Smart Point Bucuresti este o firma de consultanta in comunicare si relatii publice care sub aspectul unei colaborari de durata conving persoanele sa le lucreze, din pacate la negru, pentru perioade de 2-3 saptamani (in cazul cunoscut de mine) iar apoi cand vine vorba de plata si contract de munca se eschiveaza in a da un raspuns sincer in prima faza, ca mai apoi sa respinga apelurile telefonice.

Situatia aceasta nu este prima caci la o cautare pe Google mai sunt persoane care au mentionat despre comportamentul acestei firme, respectiv prin 2009, sau 2011, cu siguranta nici ultima. Drept urmare daca nu sunteti din Bucuresti sa puteti comunica in direct cu firma si respectiv pentru a le cere sa isi respecte colaboratorii nu se merita efortul.

http://creationn.web...ness.ro/?p=6198

#2
G3lu

G3lu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 19.04.2012
Prostia este strict a celui care accepta sa lucreze asa.... Prost nu e ala care ceva un pret enorm pe ceva... este acela care plateste acel pret!

#3
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008
Daca stia in ce se baga cu siguranta nu accepta, in zilele noastre timpul este pretios si nu trebuie irosit.

#4
za_raptor

za_raptor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.01.2013
Si eu am avut niste experiente nu tocmai placute cu ei. Acum vreo 2 ani am lucrat la ei si de la momentul efectiv al angajarii pana la semnarea contractului de munca au trecut in jur de 30 de zile . Faza tare este ca pentru semnarea contractului de munca au impus si semnarea demisiei in alb ( cererea de demisie cu semnatura, doar fara data) . Am mai stat o mica perioada la ei si vazand cum se comporta cu agajatii mi-am luat zborul. Au o atitudine tipica pentru vanzatorul okazii, iti mai dau o teapa, ei intotdeauna au dreptate si atunci cand iti ceri drepturile se eschiveaza sau nu raspund la telefon.

#5
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
si nu reclama nimeni la ITM? daca toti cei care au avut experiente neplacute ar fi depus cate o cerere..

#6
Grady

Grady

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 25.03.2014
Am lucrat si eu pentru ei, au fost foarte ok o perioada, atata timp cat au avut nevoie de mine am fost cautat, sunat, si se tinea cont de cele spuse de mine dar lucrurile s-au schimbat in momentul cand nu am mai prezentat interes. Am lucrat ca promoterita pt una din micutele lor firme BrandLInk si acolo am dat de unul din cei mai incapabili oameni din lume, domnul Mihai Tigler care in opinia mea nu isi are loc in nici o firma deoarece isi trateaza subordonatii (promoterii) ca pe ultimii oameni. Sfatul meu, feriti-va de ei, sunt niste neseriosi, mai ales acel "domn stimat!"

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate