Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Tutorial cu poze - flash cu TNT R4 pe Vonino Spirit S

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#37
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
@ Julia un pic de atentie!
(Nu imi pare rau decat de aplicatia mobilissimo.ro ca nu mai vat videoclipurile (inainte se vedeau).) Era vorba de aplicatia mobilissimo din playstore (https://play.google....2ZlZWRfbnUiXQ..) In browser le vad in aplicatie nu le vad.
UC browser nu este asa de special, nu are cine stie ce viteza, mi se pare mai jos decat opera si chrome, nu e sensibil la atingerea linkurilor, trebuie sa astepti sa incarce pagina intai, merge si vplay in ambele formate, merge si videotutorial dar incarca greu (uite aici un link http://www.videotutorial.ro/?p=10421 despre flash player pe jelly beam si spune in clip si de formatele lor video, interesant).
e week, ai vazut vreun episod?

#38
JULIAJR8

JULIAJR8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 01.12.2012
Posted Image Eee, ti-am zis eu ca nu stiu de mobilissimo prea multe.
Cu filmul da,da, e interesant Posted Image.  3 episoade am vizionat, abia l-am gasit pe primul.
Am ramas la omul negru care descopera pe ce Robin Hood apara.
Gata cu offtopicul, scuzati-maPosted Image

Edited by JULIAJR8, 11 February 2013 - 12:43.


#39
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Vreau sa va anunt ca am deschis un topic despre aceasta tableta, click pe link http://forum.softped...   multumesc, o zi buna

#40
JULIAJR8

JULIAJR8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 01.12.2012

View Postnick5roo, on 16 februarie 2013 - 13:45, said:

Vreau sa va anunt ca am deschis un topic despre aceasta tableta, click pe link http://forum.softped...k/ multumesc, o zi buna

Ooo ce bine! De cand trebuia, parca s-a mai cerut!
Dar nesansa! ce imi apare:

"Nu am putut găsi acest element!

Nu aveţi permisiunea de a vizualiza acest subiect.
Ai nevoie de ajutor?
Documentaţie
Contactează administratorul
"

Edited by JULIAJR8, 16 February 2013 - 16:57.


#41
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Off, am scris topicul, au aparut cativa cu pareri si a adus unul discutia de piratare, i-am raspuns si dupa cateva minute administratorul mi-a inchis topicul. am sa incerc sa il fac din nou curand

#42
deicide

deicide

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.12.2008
Salut,

Am instalat si eu Pipo pe Spirit S in loc de Vonino si totul este ok cu o singura exceptie: autonomia bateriei. Aceasta nu mai tine 8-9 ore ca pe firware-ul initial ci doar 4-5 ore.
Am incercat Battery Calibartion dara fara vreun rezultat. Daca aveti o alta solutie va rog sa mi-o pomeniti si mie.

Multumesc.

#43
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
http://forum.softped...curi-free-paid/ gata, am reusit sa deschid noul topic, va invit sa vedeti.
decide, poate ai probleme cu tableta! la mine e la fel si cu battery calibration!

#44
JULIAJR8

JULIAJR8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 01.12.2012
Nu cunosc de baterie, eu o tin langa o priza si e alimentata tot timpul. N-am luat-o la drum ca nu-mi incape prin lucruri.
Intr-o zi fac 2 teste cu autonomia dupa noul firmware, ca sa ma pot da cu parerea.
Dar in forumul de la TNT R4, parca ziceau ca tine mai mult, eu asa mai retin.

#45
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Julia, nu mai ține tableta in priză tot timpul căci cu timpul o sa cedeze bateria, sfatul meu, tine tableta pe timp de noapte în priză si folosește-o ziua fără să fie in priză (dar am uitat că tu folosești tableta noaptea Posted Image , fă invers...) bateria ține în jur de 7-8 ore pe net, fără net chiar și două trei zile pe jocuri ușoare. Așa am ținut eu telefonul Samsung galaxy pe usb 3.0 la laptop la încărcat tot timpul și acum în două ore e gata (îl foloseam rooter până să îl schimb pe cel vechi)

#46
deicide

deicide

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.12.2008
Salut,

Revin pe forum cu o constatare in ceea ce priveste autonomia bateriei pe noul firmware dupa o observatie si doua teste.
Ideea e ca autonomia bateriei nu este afectata de noul firmware ci de folosirea aplicatiei Quick Boot (pentru inchiderea mai usoara a tabletei). Mentionez doar ca aplicatia cu pricina a fost folosita in bune conditii pe vechiul firmware.

Am observat intr-o zi din saptamana trecuta ca, desi am folosit tableta pentru circa 30 de minute, la o noua deschidere Bateria tablei imi arata ca a fost folosita 0 minute ceea ce nu era ok.
Asa ca pe week-end am verificat-o tinand-o mereu deschisa. Sambata am tinut deschisa doar o carte (fara sa inchid deloc tableta si fara sa intre in standby) astfel ca bateria m-a tinut 11 ore si 45 de minute. Astazi am rulat 4 filme HD pe ea (cu si fara sonor) dupa care am inchis-o intamplator folosind aplicatia Quick Boot. Imediat ce s-a deschis tableta am observat ca la Baterie imi arata cu 20 de minute mai putin decat era inainte de a o inchide. Am realizat atunci ca eu folosesc Quick Boot pentru a inchide aplicatia si cu alte ocazii asa ca asta trebuie sa fie cauza dereglarii duratei Bateriei din Setarile Tabletei. Am urmarit descarcarea bateriei pana la 0% moment in care durata de folosire a bateriei din Setarile Tabletei imi arata 5h 00m cu toate ca tableta a functionat continuu timp de 8 ore intre 11:50 si 19:50. Diferenta de 3 ore vine din folosirea aplicatiei Quick Boot. Mentionez ca procentul de durata a bateriei nu a fost afectat de folosirea acestei aplicatii ci numai durata in ore si minute.

Sunt pe de o parte multumit ca am aflat care este cauza functionarii deficiente a afisarii duratei bateriei, pe de alta parte sunt mai putin multumit ca trebuie sa renunt la o aplicatie care imi usura lucrul cu tableta.

Sper ca rezolvarea 'problemei' mele sa fie de ajutor si altora.

Edited by deicide, 24 February 2013 - 20:00.


#47
deicide

deicide

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.12.2008
Revenire la revenire: fara sa mai folosesc Quick Boot constat aceeasi resetare de timp pe Baterie.
In concluzie: noul firmware mi-a dereglat bateria fara ca autonomia sa-i fie afectata. Posted Image Poate ca sunt un caz singular.
Noi sa fim sanatosi.

Edited by deicide, 25 February 2013 - 19:59.


#48
JULIAJR8

JULIAJR8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 01.12.2012
Nu-i singular.

Am mai pus si bateria la munca, eu v-am zis ca o tin langa o priza, in consecinta legata de ea mereu.
Cert e ca am observat si la mine o scadere a duratei bateriei, la doua consumuri de baterie. N-am cronometrat-o eu exact , dar ochiometric cred ca e corect daca as aprecia o scadere de 2- 3 ore fata de durata initiala. Am folosit tabletuta intensiv incluzand si wifi, plus cateva balarii prin fundal.

Insa, per ansamblu (si o sa explic imediat) nu mi s-a parut valabila acea scadere.
Ce mi-a aparut mai rapid au fost acele notificari ale demonului de la baterie: la 14% si parca la 7%.
Eu am tinut-o pana s-a oprit de tot. Si de la acele notificari pana la inchidere estimez inca 1,5-2 ore, deci pe undeva imi pare asemanatoare durata de viata a bateriei fata de firmwarerul original, sa zic cu 1 ora mai mica.

Nu mi-am batut capul, dar cred ca ar fi necesara o recalibrare a bateriei cu acel program pomenit pe aici.

Edited by JULIAJR8, 25 February 2013 - 20:32.


#49
Franco1108

Franco1108

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.02.2013
Am si eu o intrebare, nu exista un custom rom mai recent, vad ca tutorialul Juliei este de pe 9 ianuarie, iar acum mai sunt 2 zile pana in 04 deci cred ca e vreo versiune mai buna de custom rom  care este mai buna si mai optimizata, astept comentarii in privinta aceasta, oricum multumesc pentru tutorialul de root tableta vonino spirit si pentru acesta deasemenea, nu sunt eu un specilist dar imi place sa fiu cat mai la curent cu ultimul software. Multumesc anticipat!

#50
JULIAJR8

JULIAJR8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 01.12.2012
Ultimul custom-rom pentru PIPO M1 de la TNT (cauta la http://www.topnotchtablets.com/) este la versiunea a 4-a, cea pe care am folosit-o eu aici.
:)

#51
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,311
  • Înscris: 11.11.2004
Daca aveti rom-ul stock de la vonino, se poate face un custom pe baza lui :)

#52
Franco1108

Franco1108

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.02.2013
Julia, iti multumesc foarte mult pentru raspunsul tau rapid, am urmat pasii tai si am instatalat pipo m1 de la tnt exact cum ai aratat in tutorialul postat de tine. Acum am si eu o problema: am instalat asphalt 7 si nu merge sa dau tilt, adica inclin tableta stanga dreapta si nu merge, nu mai merge sa "cotesc masina" deci nu am umblat la nimic in joc si acesta la inceput "te invata sa conduci" adica te pune sa inclini stanga, dreapta, etc. Ce as putea sa fac? Multumesc!

#53
andreiutzu000

andreiutzu000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 03.01.2013

View PostFranco1108, on 31 martie 2013 - 13:20, said:

Julia, iti multumesc foarte mult pentru raspunsul tau rapid, am urmat pasii tai si am instatalat pipo m1 de la tnt exact cum ai aratat in tutorialul postat de tine. Acum am si eu o problema: am instalat asphalt 7 si nu merge sa dau tilt, adica inclin tableta stanga dreapta si nu merge, nu mai merge sa "cotesc masina" deci nu am umblat la nimic in joc si acesta la inceput "te invata sa conduci" adica te pune sa inclini stanga, dreapta, etc. Ce as putea sa fac? Multumesc!
Incearca sa calibrezi tableta.

#54
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

View PostJULIAJR8, on 31 martie 2013 - 11:19, said:

Ultimul custom-rom pentru PIPO M1 de la TNT (cauta la http://www.topnotchtablets.com/) este la versiunea a 4-a, cea pe care am folosit-o eu aici.
:)
http://www.flashmyan...ROM-Development ce sunt astea Julia?  Romuri customizabile? Par mai noi de la Pipo max 1. Infected,  decontaminated metro...


View Postandreiutzu000, on 31 martie 2013 - 13:34, said:


Incearca sa calibrezi tableta.

În setările jocului ai mai multe variante de condus,  atenție

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate