Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Tutorial cu poze - flash cu TNT R4 pe Vonino Spirit S

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#163
adilau_n

adilau_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 30.12.2009
Pentru Vonino Orin HD nu cred ca pot urma acesti pasi pentru ca tableta nu are tasta fizica de volum,doar pe ecran.
Cum pot schimba,sau mai bine zis cum pot sa flash-uiesc si apoi root?

Edited by adilau_n, 18 October 2014 - 19:28.


#164
sorines16

sorines16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2009
mi-am uitat pinul tabletei si nu mai pot sa-i fac nimik . ma poate ajuta cineva?
cand incerc sa-i instalez firmware -ul imi apare culoare mov in loc de verde si mi-e frica sa n-o stric

#165
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Ce treaba ai cu pinul? Instaleaza cu ea inchisa.

#166
sorines16

sorines16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2009
am primit softul original de la vonino si dupa ce am rescris softul tableta imi afiseaza un ecran gri si atat .iar la rk batch tool imi da succes1 fail 0.ce naiba n-am facut bine?

#167
sorines16

sorines16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2009
cand incerc sa instalez PIPO tntR4 sau R6 imi da chip failure

#168
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Pentru ca nu ai driverele instalate corect si windows (win 7 / 32b), instalare cu usb 2.0 NU 3.0. Usb debugging activat. Dezinstaleaza toate driverele, sterge folderul din C:/vonino, descarca RKTool din tutorial nu de la vonino (are eroare). Refa totul pe curat.

#169
SpamH3eck

SpamH3eck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 02.09.2014
Eu mi-am brick-uit tableta,am rootat-o si am sters ceva fisiere din system,la un restart imi ramane pe logo-ul firmei si asa ramane.
Am incercat sa-i bag iar rom-ul,dar PC-ul n-o recunoaste(am folosit usb 2,0 din spatele Pc-ului,dar fara succes.
Am pus-o la incarcat,se aprinde beculetul de la portul de intrare,dar nu se aprinde deloc ecranul,ca inainte.
Mai am sanse s-o repar?
A, da,nu mai stiu daca am usb debugging,pot sa-l activez fara sa deschid tableta ?

Edited by SpamH3eck, 14 January 2015 - 21:53.


#170
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Daca cite-ai putin mai sus ce am scris eu, nu aveai atatea probleme, dar...prea multe intrebari pui fara sa citesti.

pe 15 noiembrie

#171
SpamH3eck

SpamH3eck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 02.09.2014

 nick5roo, on 18 ianuarie 2015 - 11:28, said:

Daca cite-ai putin mai sus ce am scris eu, nu aveai atatea probleme, dar...prea multe intrebari pui fara sa citesti.pe 15 noiembrie
Citeste conversatia dintre noi ca sa te conving ca am facut-o.,problema e alta,nu pot conecta un Stick E3131 de la rds prin OTG si ppp widget,am incercat si  cu ppp widget 2.

#172
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Si daca tu cauti prin topicul asta, sau flash vonino, ai sa vezi ca acest tip de modem NU merge. Te chinui degeaba, mergi si schimba cu unul compatibil. Iar la pppwidget introduci Digi.Mobil si internet, atat.

#173
SpamH3eck

SpamH3eck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 02.09.2014

 nick5roo, on 18 ianuarie 2015 - 11:35, said:

Si daca tu cauti prin topicul asta, sau flash vonino, ai sa vezi ca acest tip de modem NU merge. Te chinui degeaba, mergi si schimba cu unul compatibil. Iar la pppwidget introduci Digi.Mobil si internet, atat.
Am crezut ca prin root suporta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate