Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii
 Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 

Secta simbol peste

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#19
D_FENS

D_FENS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,387
  • Înscris: 18.09.2007
Am fost de cateva ori la adunari de-ale lor.Mai devreme sau mai tarziu te invita,dar nu insista.La adunari citesc din Biblie,canta cantari si predica.Nu au icoane sau cruci in incinta si nu-si fac cruce.Ei sunt mai stricti in ce priveste imbracamintea.

#20
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Sunt stricti in multe privinte: bautura fumat tv filme muzica prieteni limbaj. De obicei ies intre ei si chiar respecta regulile. N-ai sa-i vezi nici macar intr-o cafenea normala daca acolo se fumeaza sau se asculta muzica care nu e prea pasnica. Le place la Mcdonald's mult si prin mall. Dar sunt pasnici isi vad de treaba nu se uita urat nu vorbesc urat, chiar daca nu esti de-al lor, macar asta apreciez la ei.

#21
D_FENS

D_FENS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,387
  • Înscris: 18.09.2007
Am uitat de bautura si tigari...:)

#22
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postgerbil, on 07 ianuarie 2013 - 12:15, said:

Va salut ! Un amic de al meu a fost zilele trecute la o colega de servici in vizita. Aici l-a cunoscut pe barbatul acesteia, omul pare destul de serios, nu vorbeste despre secte sau altceva. Se ocupa cu realizare de site-uri, programare. Amicul meu i-a vb despre mine daca ar avea nevoie de un ajutor pt creare site-uri ( eu am o problema de sanatate, stau numai in casa, job nu am avut niciodata ) si respectivul a zis ca e ok ca ar vrea o colaborare. Totusi nu stiu ce sa fac, sa fiu sincer mie mi-e cam frica de secte si alte prostii din astea, mi-e sa nu ma bag in rahat. Mai bine sarac si curat. Amicul meu mi-a zis ca respectivul ar face parte parte dintr-o secta sau ceva ( nici el nu stie sigur dar a mai vazut acest simbol prin oras pe alte masini ), are pe masina un simbol cu un peste. Ce stiti despre aceasta secta ?
Este simbolul folosit de primii crestini. De obicei baptistii si neo-protestantii il folosesc pentru a se delimita de crestinismul traditional ce foloseste crucea ca simbol. Atata tot.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate