Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

iTV Romania - TV pe Android

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Salut,
Am lansat astazi in Play Store o aplicatie destul de simpla dar care, cred eu, poate fi destul de folostioare pentru multi dintre utilizatorii de smartphone-uri/tablete cu Android.
Se numeste iTV Romania si poate fi downloadata din Play Store, accesand urmatorul link : https://play.google.....imm.itvromania .
Cu ajutorul acesteia puteti urmari cateva posturi TV din Romania direct pe device-ul vostru, cu o simpla conexiune la internet.
Aveti nevoie de o singura aplicatie instalata, si anume MX Player, care dupa cum unii stiti este un player foarte bun!
Aplicatia este gratuita, iar daca sunteti multumiti un rating pentru aplicatie m-ar putea ajuta foarte mult.

#2
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
protv-ul de ce nu e?
n-ar fi rau sa faci siglele posturilor tv mai mici, sa incapa mai multe intr-un ecran, mi se par foarte mari asa cum sunt acum, abia incape cate un post...

Attached Files


Edited by jericho, 03 January 2013 - 19:46.


#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Asta merge bine la sonor ? Am Online Tv instalat si sonorul este pe langa, decalat calumea.

Merge foarte greoi din pacate, de abia incarca. Mai bun este Online tv, prinzi orice post chiar si hbo gratis. Pacat insa ca are decalaj mare.

Edited by gerbil, 03 January 2013 - 19:48.


#4
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Multumesc pentru sfaturi.
Siglele le voi modifica, vor fi mai multe intr-un ecran. Este singura metoda pe care am gasit-o momentan de a implementa intr-un template mobile HTML5. In viitoarele update-uri, va avea un design diferit.
Nu sunt probleme cu sunetul deoarece nu foloseste Sopcast. De aceea unele posturi gen ProTV nu sunt in program.
Daca merge greoi poate fi din cauza conexiunii tale la internet, pe HSDPA functioneaza bine, cel putin mie.

Edited by ionutzm05, 03 January 2013 - 19:54.


#5
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
Felicitari!  Merge bine la mine.  Daca s-ar mari si grila de programe ar fi OK.

#6
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Felicitari IonutzPosted Image
Am instalat si eu aplicatia,imi place cum merge pe telefonul meu.Asteptam cat mai multe canale tv asociate cu aceasta aplicatie.

#7
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
E super-ok, probabil si o lista de bookmarkuri ar face la fel de bine treaba, dar ar trebui actualizata manual, etc. Nici nu stiam ca unele dintre televiziunile din lista au stream-uri oficiale. Oricum presupun ca multe/majoritatea nu merg cu ip non-romanesc.

Nu necesita permisiuni extra (de fapt doar internet, lucru evident necesar) si are ceva reclame dar repet absolut super-ok, o sa dau cinci stele.

#8
dany07rap

dany07rap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.12.2007
Felicitari! Merg bine posturile TV, am incercat pe tableta Allview ALLDRO3 Speed Duo, grila cu posturile arata bine pe tableta, cate 3 pe rand. Astept cu nerabdare actualizarea grilei de programe cu noi posturi TV.
PS: Prietena mea te roaga sa pui in grila si postul TV TLC.
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#9
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
daca intru pe un post pe care am mai intrat acum o ora, indiferent ca dau Redare de la inceput sau Continuare, transmisia incepe de uned am ramas eu, nu e transmisia in timp real... sper ca m-am facut inteles ... adica pe antena 1 e acum un film la tv iar eu pe telefon ma uit la stirile de la ora 19 :)

#10
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Multumesc pentru opinii si sfaturi. Voi tine cont pentru viitoarele update-uri.
@jericho : Inteleg, dar in momentul in care apesi redare de la inceput se updateaza in timp real, nu imi dau seama unde ar putea fi problema. Pe device-urile de test functioneaza perfect..

L.E: Un update cu inca cateva canale TV importante va veni intr-un timp foarte scurt. Ideea este sa pastrez stream-uri stabile si de calitate, de aceea nu m-am grabit sa introduc multe canale TV, care posibil nu functionau tot timpul sau aveau probleme.

Edited by ionutzm05, 03 January 2013 - 22:13.


#11
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Foarte faina aplicatia. Maxim de stele. Pe Tvr hd e in reluare concertul de Anul Nou de la Viena :)

#12
darkside71

darkside71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 01.06.2011
E OK aplicatia, desi mai lipsesc cateva canale, ai 5 stele de la mine :)

#13
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
azi de dimineata era un delay de fix 30 de minute pe antena1, era ora 8:27 si aplicatia imi reda programul de la 7:57...
si aseara tot cu antena 1 am avut probleme, celelalte par a merge ok...

#14
ticodriver

ticodriver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 02.09.2005
Super. Merge cel mai bine din cate programe am testat.

#15
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005
Posturile nou introduse ieri nu merg, am doar sunet

#16
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Postul hbo o sa l introduci in grila?

#17
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
@jericho : Iti garantez ca functioneaza :). Pe Android 4.2 este o mica problema de la MX Player ce va fi rezolvata.
@silviu03 : Nu garantez, incerc sa gasesc un stream stabil.

#18
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Se pare ca unii stiu doar sa fure, inclusiv logourile facute de mine. Ma refer la : https://play.google....advlp.tvromania .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate