Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Ce parere aveti de Siemens C75?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#37
mombutu

mombutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 01.06.2004
primele impresii:
ma incanta ecranul color mare; este foarte luminos, nu stiu dc se poate regla contrastul(cel putin la samsungul vechi mergea).

camera foto e aceptabila(nu am cumparat acest telefon pt camera).
calitatea dupa zoom 5x e ok. problema e ca nu am cablu de date inca sa vad cum ies pe monitorul pcului. rezolutia maxima 640X480.

ma cam enerveaza joystick-ul(nu am mai avut pana acum un tel cu joystick)
agenda e ff incapatoare dar inca nu am reusit sa ma adaptez la ea.

am vazut ca are un joc cu masini, poate sa randeze 3D.

- soneriile default cam anoste
+ vibratia e mult mai puternica decat la vechiul meu samsung(sunt ff multumit)
+ sonerie destul de puternica(sunt ff multumit)
- telefonul e cam "gras"

cam atat pana acum. inca nu a fost pus la incarcat deoarece acumulatorul a fost incarcat de proba din fabrica.....

sunt multumit (pana acum) de telefon. raport pret calitate optim. sincer e singurul tel,mai ieftin, din oferta care merita.
anul asta conex are o oferta de kkt. 4 luni 50% si telefoane de toata jena...

Ca sa raspund la alte intrebari:
filmuletele sunt limitate la 30sec. au sunet.
carcasa pare solida, nu zangane :P
are player de wav si amr, NU SUPORTA MP3 HARDWARE, am vazut o gramada de oameni care cautau pe GSMARENA.com un player java dar nu stiu dc exista.
nu am avut erori de soft pana acum, meniul se misca bine in opinia mea, e mai rapid decat la samsung.
dc aveti alte intrebari....

Edited by mombutu, 04 December 2005 - 17:27.


#38
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Sa-l folosesti sanatos mombutu si multumim pt impresii! :)
Si eu o sa mi-l iau saptamana viitoare sper.
O sa ai ceva pb de adaptare cu el daca ai avut inainte samsung, sunt cam diferite meniurile celor 2 telefoane.
Cablu de date am vazut ca a aparut deja la cativa care-si prezina oferta si pe forum.
Odata luat cablul poti pune cate sonerii vrei, deci faptul ca are sonerii anoste nu prea e un minus important.
E adevarat ca are posibilitatea sa-i schimbi usor carcasa (ca la nokia 3220)? Pe gsmarena am vazut ca apare cu "clip-it covers".
Sunt curios cum e bateria. Sper sa tina macar 3-4 zile.

#39
mombutu

mombutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 01.06.2004

View Postwoulfy, on Dec 4 2005, 20:27, said:

Sa-l folosesti sanatos mombutu si multumim pt impresii! :)
Si eu o sa mi-l iau saptamana viitoare sper.
O sa ai ceva pb de adaptare cu el daca ai avut inainte samsung, sunt cam diferite meniurile celor 2 telefoane.
Cablu de date am vazut ca a aparut deja la cativa care-si prezina oferta si pe forum.
Odata luat cablul poti pune cate sonerii vrei, deci faptul ca are sonerii anoste nu prea e un minus important.
E adevarat ca are posibilitatea sa-i schimbi usor carcasa (ca la nokia 3220)? Pe gsmarena am vazut ca apare cu "clip-it covers".
Sunt curios cum e bateria. Sper sa tina macar 3-4 zile.
Mersi!
Incarcare completa 1.5 ore. Bateria a tinut 2 zile in care nu am vorbit de loc dar mam jucat la el cel putin 7-8 ore in total, poate si mai mult... :) (jocuri, poze, filme, umblat prin meniuri, bagat numere in agenda manual etc). Inca nu am avut nici o problema cu el.
De mentionat ca in manual se specifica:
1 minut de utilizare (umblat in meniu, facut poza, jucat etc) reduce timpul de stand by cu ~ 40 minute.
Am gasit meniul care perminte ajustarea luminozitatii. De notat: camera foto autojusteaza nivelul de luminozitate in momentul in care va pregatiti sa faceti poza.

Edited by mombutu, 07 December 2005 - 19:06.


#40
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
In conditii de lumina redusa, pozele cum ies?
Are ceva de genul night-mode ca nokia / samsung?
Standby-ul de 2 zile cred ca e decent in conditiile in care te-ai jucat asa mult cu el.

#41
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Mai gandeste-te in privinta acelor 7-8 ore de jucat la el + 2 zile=durata de la ultima incarcare a acumulatorului.

Edited by Zvastrici, 07 December 2005 - 22:30.


#42
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Am si eu C75. Are o mica problema cu carcasa. Desi e solid si sta bine in mina, partea din spate are un joc sus-jos usor. Nu e enervant dar ma gindesc cum pot sa rezolv problema.
Deocamdata bateria pare slaba. Ecranul e in schimb bestial. Comparat cu K500 (de care am fost superincintat pina acum), la aceleasi dimensiuni fizice are rezolutia mai buna si luminozitate excelenta. K500 pare ca are un ecran sters pe linga asta. Si ce mindru eram de cum se vedea la K500 fata de Nokia 6230!

#43
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
O mica problema, poate ma ajuta cineva.
Am un adaptor USB-IRDA care merge perfect cu un SE K500i insa C75-ul nu-l vede deloc. Mi-am instalat un soft de pe site-ul Siemens dar nu m-a ajutat cu nimic.
Cum fac sa recunoasca C75-ul?

PS De la K500 la C75 si viceversa pot trimite cam orice prin irda. Am trimis toata agenda, poze, samd.

#44
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Mi-am luat si eu in sfarsit dupa 2 milenii c75!
Multumit de el pe deplin. Pana acum foloseam m55 si pot spune ca e un progres destul de important la c75. Singura chestie enervanta e ca se misca f putin capacul din spate din momentul cand l-am pus. Sper sa nu se mareasca jocul lui.

Stie cineva de unde pot sa iau un cablu de date pe usb ieftin si bun pt el? -vad ca sunt pb cu IRDA-ul..

Multumesc anticipat!

#45
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Discutiile despre C75 vor continua in topicul aferent: http://forum.softped...ic=61245&hl=c75

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate