Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Varsta Aishei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2439 replies to this topic

#73
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View Postpoarta-cunoasterii, on 09 decembrie 2012 - 19:53, said:


Extremismul imi repugna, fie ca e vorba de musulmani sau nemusulmani. Nu e cu nimic mai amuzant extremismul neislamic manifestat aici decat cel islamic. Cand o sa va amuzati voi de 9/11, atunci am sa ma amuz si eu de cretinismele emise pe aici si de episodul Marwa. Pana atunci preferr sa evit extremistii, indiferent de coloratura religioasa sau atee, substanta e aceeasi.

Mda, daca nu i-ai fi evitat, poate ca ai fi constienta de cat de multi musulmani sunt extremisti.

Pentru ca imagini de genul asta sunt cu sutele:

[ http://youngpatriots.com/wp-content/uploads/2012/11/myreligionofpeace-500x400-484x278.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#74
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postkaruna, on 09 decembrie 2012 - 19:51, said:


Pai nu se stie pana ce nu o sa intri si tu la mijloc vreodata... sa iti gaseasca cineva punctele cele mai sensibile si sa iti traga o mama de batjocura de o sa iti vina sa te sinucizi ...
cuțu latră caravana trece. pagubă-n ciuperci :D
fă mișto cât oi pofti. profeții mei sunt heisenberg și einștein. fă mneata caterincă de ei cât oi pofti.
a stai, l-am uitat pe mahler și pe șostakovici .

View Postpoarta-cunoasterii, on 09 decembrie 2012 - 19:53, said:

Extremismul imi repugna, fie ca e vorba de musulmani sau nemusulmani. Nu e cu nimic mai amuzant extremismul neislamic manifestat aici decat cel islamic. Cand o sa va amuzati voi de 9/11, atunci am sa ma amuz si eu de cretinismele emise pe aici si de episodul Marwa. Pana atunci preferr sa evit extremistii, indiferent de coloratura religioasa sau atee, substanta e aceeasi.
whow, deci acilea avem extremism. hai nu pe bune :D

#75
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View PostAscary, on 09 decembrie 2012 - 19:56, said:

pe mine ma irita moldovenii din Iasi ,Vaslui,etc care isi violeaza fiicele,isi taie mama cu sapa ori isi ineaca tatal in fantana,se zice ca-s crestini

Da, dar aia intra in puscarie, nu-s felicitati. De prinzi de diferenta? In plus, aia nu omoara de focul religiei, ci, de multe ori, din cauza de tuica.

#76
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View PostAscary, on 09 decembrie 2012 - 19:56, said:

pe mine ma irita moldovenii din Iasi ,Vaslui,etc care isi violeaza fiicele,isi taie mama cu sapa ori isi ineaca tatal in fantana,se zice ca-s crestini

si pe mine.
dar aia de-ai vostri care fac acelasi lucru nu pot invoca alcoolul.

#77
dyana25

dyana25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 05.08.2008

View Postpoarta-cunoasterii, on 09 decembrie 2012 - 19:53, said:

Extremismul imi repugna, fie ca e vorba de musulmani sau nemusulmani. Nu e cu nimic mai amuzant extremismul neislamic manifestat aici decat cel islamic. Cand o sa va amuzati voi de 9/11, atunci am sa ma amuz si eu de cretinismele emise pe aici si de episodul Marwa. Pana atunci preferr sa evit extremistii, indiferent de coloratura religioasa sau atee, substanta e aceeasi.

Am impresia că pricepi mai greu. Nu am văzut să fie cineva de pe topicul ăsta de acord cu extremismul, cel puţin nu de la pagina de la care l-am citit eu. Am văzut, în schimb, o persoană care ne spune că suntem în aceeaşi barcă cu nu ştiu ce extremişti nemusulmani fiindcă îl luăm peste picior pe Mohamed, Allah să-l binecuvânteze şi să-l preamărească!(adaugă aici nişte ochi daţi peste cap).

Faptul că există extremism nemusulman nu înseamnă că nemusulmanii sunt extremişti în aceeaşi măsură şi acelaşi număr ca musulmanii Posted Image.

View Postgigel de hohenţolărn, on 09 decembrie 2012 - 19:55, said:

ci o vacă, iar la 7 ani era în deplină maturitate, deci nici urmă de pedofilie

În cazul ăsta a încălcat drepturile animalului, doar nu şi-a dat vaca consimţământul.

Edited by dyana25, 09 December 2012 - 20:03.


#78
Ascary

Ascary

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 16.01.2007

View PostRiver_Song, on 09 decembrie 2012 - 19:58, said:


Da, dar aia intra in puscarie, nu-s felicitati. De prinzi de diferenta? In plus, aia nu omoara de focul religiei, ci, de multe ori, din cauza de tuica.
deci alcoolul nu-i bun ,nu ? la fel si porcul iar in ultimul timp oamenii si-au cam dat seama de asta

#79
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View Postdyana25, on 09 decembrie 2012 - 19:59, said:

În cazul ăsta a încălcat drepturile animalului, doar nu şi-a dat vaca consimţământul.
ba i l-a dat. da-n scris, ca intre alfabetizati.

#80
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View Postgigel de hohenţolărn, on 09 decembrie 2012 - 19:55, said:

nu mă interesează islamul. nu ştiu ce-i aia answering islam.
dumneata adu dovada că aişa aia avea nooşpe ani sau cât o fi avut. din condei eu o fac şi de 192, dumneata mă crezi? de fapt, alţi reputaţi istorici susţin că aişa nu era o femeie, ci o vacă, iar la 7 ani era în deplină maturitate, deci nici urmă de pedofilie Posted Image
Mi-ati creat o vaga impresie la un moment dat ca ati avea o bruma de inteligenta, acum ati risipit orice indoiala. Daca dvs la studii argumentate chiar nu sunteti capabil sa aveti o perspectiva diferita de manelisti, ce sa zic, va las in compania care vi se potriveste. In toate traditiile shiite deja se vorbea despre faptul ca avea 21 de ani, am adus doar un articol din perspectiva sunnita care ne intareste opinia. Dvs nu ati citit o carte de istorie islamica dar va bateti joc intr-o veselie. Accept umorul care vine din partea celor inteligenti si care stapanesc subiectul, altfel e penibil

#81
Ascary

Ascary

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 16.01.2007

View Postnazdaq, on 09 decembrie 2012 - 19:59, said:

si pe mine.
dar aia de-ai vostri care fac acelasi lucru nu pot invoca alcoolul.
si ai mei ucid (tulcenii) pe baza de alcool,da-s mai putini ca-n moldova

#82
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View PostAscary, on 09 decembrie 2012 - 20:02, said:

deci alcoolul nu-i bun ,nu ? la fel si porcul iar in ultimul timp oamenii si-au cam dat seama de asta

Nimic nu-i bun in excess, in special religia.

Iar slaninuta cu o tuiculita fierbinte, mmmm, mai ales dupa ce dai la lopata ca sa cureti curtea de zapada.

#83
dyana25

dyana25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 05.08.2008

View Postpoarta-cunoasterii, on 09 decembrie 2012 - 20:03, said:

In toate traditiile shiite deja se vorbea despre faptul ca avea 21 de ani

Mda, de-asta s-a practicat în islam atâta amar de vreme măritatul fetelor de sub 10 aniPosted Image .

#84
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postpoarta-cunoasterii, on 09 decembrie 2012 - 20:03, said:

Mi-ati creat o vaga impresie la un moment dat ca ati avea o bruma de inteligenta, acum ati risipit orice indoiala.
Stii ce te descalifica?
Nepasarea
Daca veneai pe forum si incepeai sa vorbesti despre lucrurile rele petrecute in islam, despre reforme, despre acordarea cu demnitatea umana, te asculta toata lumea.
Asa intre tine si aia care urla ca descreieratii "moarte" pentru ca ei il apara pe Dumnezeu nedefinit, in timp ce pe dumnezeul din om nu dau doi bani, calcand in picioare viata, nu-i nici o diferenta.

Edited by ThinkAbout, 09 December 2012 - 20:08.


#85
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View Postdyana25, on 09 decembrie 2012 - 19:59, said:

Am impresia că pricepi mai greu. Nu am văzut să fie cineva de pe topicul ăsta de acord cu extremismul, cel puţin nu de la pagina de la care l-am citit eu. Am văzut, în schimb, o persoană care ne spune că suntem în aceeaşi barcă cu nu ştiu ce extremişti nemusulmani fiindcă îl luăm peste picior pe Mohamed, Allah să-l binecuvânteze şi să-l preamărească!(adaugă aici nişte ochi daţi peste cap).


Ohh, chiar m-ati impresionat. Deci toate aceste declaratii si afirmatii INCA nu sunt extremiste? E posibil sa ii fi depasit deja pe musulmanii tampiti in ce priveste extremismul, si la numar, si calitativ. E vorba de ura si de legitimarea uciderii musulmanilor, nu de simpla ''caterinca'' care voua vi se pare geniala, dar altora penibila.

#86
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View PostAscary, on 09 decembrie 2012 - 20:04, said:

si ai mei ucid (tulcenii) pe baza de alcool,da-s mai putini ca-n moldova

unii sunt mai aproape de rusi, altii de allah...exact ca-n siria.

#87
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009

View Postgigel de hohenţolărn, on 09 decembrie 2012 - 19:58, said:

cuţu latră caravana trece. pagubă-n ciuperci Posted Image
fă mişto cât oi pofti. profeţii mei sunt heisenberg şi einştein. fă mneata caterincă de ei cât oi pofti.
a stai, l-am uitat pe mahler şi pe şostakovici .

whow, deci acilea avem extremism. hai nu pe bune Posted Image

Din partea mea poti sa stai linistit, fiindca eu nu gasesc gaseasca placere in a face misto de altii si  sa ma laud apoi cu cat umor am avut... Ca altfel, motive de facut caterinca si de tine si respectiv de "profetii" pe care ti i-ai ales se gasesc destule, iar intr-o buna zi o sa te ajute Dumnezeu sa dai si peste persoana care sa faca treaba asta...

#88
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View Postpoarta-cunoasterii, on 09 decembrie 2012 - 20:03, said:

Mi-ati creat o vaga impresie la un moment dat ca ati avea o bruma de inteligenta, acum ati risipit orice indoiala. Daca dvs la studii argumentate chiar nu sunteti capabil sa aveti o perspectiva diferita de manelisti, ce sa zic, va las in compania care vi se potriveste. In toate traditiile shiite deja se vorbea despre faptul ca avea 21 de ani, am adus doar un articol din perspectiva sunnita care ne intareste opinia. Dvs nu ati citit o carte de istorie islamica dar va bateti joc intr-o veselie. Accept umorul care vine din partea celor inteligenti si care stapanesc subiectul, altfel e penibil
drăguță, omiți o chestiune esențială. araba se citește de la dreapta la stânga, iar ce-i pentru români 21 de ani, pt musulmani îi 12 :D nasol, poate că majoratul se dădea pe vremea aia odată cu absolvirea celor 7 ani d-acasă :D
perspectiva sunită e mai aproape de zicerile mele, eu am fost drăguț și am zis 77 dar văd că reputatul expert a zis ceva de 91. :lol:

eu știam că articolele se publică în reviste de specialitate nu în fițuici gen "toarta-cunoașterii.ro" :D

#89
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012

View Postdyana25, on 09 decembrie 2012 - 20:06, said:

Mda, de-asta s-a practicat în islam atâta amar de vreme măritatul fetelor de sub 10 aniPosted Image .
Aveti argumente doctrinare sau sociale? De asta se practica la romani prostitutia de la 10 ani?

#90
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View PostRiver_Song, on 09 decembrie 2012 - 20:06, said:


Nimic nu-i bun in excess, in special religia.

Iar slaninuta cu o tuiculita fierbinte, mmmm, mai ales dupa ce dai la lopata ca sa cureti curtea de zapada.

de unde zapada acolo, river? vrei sa raceasca camila la ovare?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate