Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

HTC One SU

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
xrynth

xrynth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 13.03.2011
Comentariul meu este in aceeasi nota cu cele la care am facut referire si este foarte bine ca l-ai inteles ca atare.
Inca o data, si nu o intelege ca pe o aroganta, search-ul pe Google, nu inseamna doar prima pagina a rezultatelor returnate la cautare - cel putin nu este ok sa faci misto de un om doar pe baza acelor informatii, dupa care sa iti ceri scuze pentru ca nu ai stiut; cum spuneam, daca nu ai bunavointa sau cheful de a te documenta, lasa caterinca si rezuma-te doar la a citi, pentru a nu-i mai induce si pe altii in eroare,  Uita-te la ce ati postat tu si @emyboy si vei vedea despre ce vorbesc. Cam atat am avut de spus referitor la acest aspect.

View Postandreida, on 09 decembrie 2012 - 18:37, said:


Sunt convins ca ma pricep la HTC cel putin la fel de bine ca tine, intradevar cred ca suntem orientati spre segmente diferite.
Sunt convins ca te pricepi mult mai bine la HTC, decat mine (chiar nu este o ironie). Eu sunt doar un simplu utilizator care are nevoie de un smartphone cu veleitati de dual sim veritabil - intentionam sa imi achizitionez un Samsung Galaxy S Duos, dar am inteles ca este mai mult marketing si mai putina calitate (se pare ca are destule probleme); de aceea tot sper ca acest HTC sa apara si pe piata romaneasca.
Cat despre orintarea catre un segment sau altul - presupun ca tu esti posesorul unui smarthphone premium, in timp ce acest HTC One SU este mai mult un telefon din gama de mijloc. Noi astia cu dual sim suntem mai saraci si vrem si ieftin si bun, este?  Daca m-am inselat, atunci, te rog, sa-mi accepti scuzele.

View Postandreida, on 09 decembrie 2012 - 18:37, said:

Canale oficiale in Romania din punctul de vedere al celor de la HTC inseamna doar operatorii de telefonie mobila.
Ok, atunci rectific - sper sa ajunga si in Romania pe canalele oficiale (eu includ aici si marii retail-eri (gen Emag, Evomag, etc)

#20
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Eu cred ca ai o problema, sincer fara nicio ironie.

Niciunul din posturile mele nu aveau vreo tenta de batjocura din punctul meu de vedere. Am crezut ca e o replica, am considerat ca in acest caz e mai bine sa-l dea inapoi. I-am urat chiar si bafta, probabil tu intelegi altceva din postul meu dar asta era intentia mea.
Mie unul search-ul pe Google mi se pare foarte relevant, in special prima pagina. In cazul asta intradevar nu a fost. Pana acum vad ca doar tu si razor stiati de acest model pentru  ca v-ati lovit de ele sau le urmareati.

Nu am pentru ce sa-mi cer scuze, m-am inselat atata tot, nu am omorat pe nimeni si nici nu am fost arogant cum vad ca incepi tu sa fi.
Da intradevar sunt posesorul unui smartphone premium, HTC este in esenta un brand premium. Telefoanele dual sim sunt in perceptia mea un compromis, in acest context spuneam ca e o alta gama si din acest punct de vedere nu intra in raza mea de actiune + ca este un produs adresat unei alte piete eu urmarind in principiu doar variantele internationale.

Vezi ca nu esti informat legat de canalele oficiale, inseamna ca nici tu nu le stii pe toate.

In esenta vreau sa-ti mai spun ca eu consider ca am incercat sa dau un sfat din cunostintele mele, tu in schimb nu aduci niciun fel de plus valoare acestui topic, ci din contra eu cred ca esti chiar rau intentionat.

Pot sa mai continui cu tot felul de argumente care m-au facut sa cred ca telefonul este o replica, dar am recunoscut m-am inselat (a nu se citi ca imi caut scuze, nu cred ca e cazul).


LE : Cand ma refer la model ma refer la T528w nu la One SU (nume care imi era familiar) probabil si eu daca-ti spun Mda Compact, Proto, Saga sau Enrc2b habar nu ai ce inseamna.

Edited by andreida, 09 December 2012 - 20:51.


#21
xrynth

xrynth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 13.03.2011
Esti cu gura mare in continuare si a-ti cere scuze daca gresesti, chiar si nesemnificativ asa cum zici tu, este o injosire pentru tine; esti de kkt daca faci asta. Poti sa te opresti din a mai da replici in continuare si sa ne lasi cu plus-valoarea pe care crezi tu ca o aduci si eu nu. Singurul scop pentru care am postat aici a fost pentru ca m-am saturat de "destepti" ca tine, din cauza carora trebuie sa citesc 20 de pagini de asa-zisa informatie ca sa gasesc ceva util. Imi pare rau ca am contribuit si eu la aceasta inutilitate cu aceste cateva posturi, dar tupeul tau nu are margini.
Mai incearca o data pe Google "HTC T528w" si vezi daca returneaza vreun articol cu HTC One SU despre care tu ziceai ca stii; pentru "Mda Compact" eu cel putin am gasit destule informatii - asta asa ca fapt divers.
Nu te mai obosi sa imi raspunzi. Te cred pe cuvant. Esti bun! Cel mai bun! O seara placuta in continuare.

#22
Vittore

Vittore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 27.12.2011
buna ziua domnilor , pana la urma merita acest model 1600 ron , cat e acum la noi pe piata  ? eu folosesc acum B7722 Samsung si ma mananca palma sa iau HTC-ul !

#23
luapsogard

luapsogard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 22.11.2004
Eu il am si in opinia mea merita din plin. Acum depinde de fiecare ce asteptari are. Am avut inaine un HTC Desire S iar asta este mult peste el. Nu mai vorbesc de faptul ca este dual sim activ. Si chiar este.
Va recomand insa sa-l luati cu root si google play instalat. E ceva bataie de cap sa le faci singur. Daca cel care-l vinde va scoate si aplicatiile chinezesti este excelent.
Bateria ma tine 1 zi cu internetul acivat non stop pe 3g sau wireless. Push email este activat de asemenea. Parca pe slotul 2 semnalul este putin mai slab decat la un telefon cu sinle sim dar nu sunt sigur.
Eu l-am luat de la solomobiles dar fara root si m-am chinuit ceva sa-l fac. Nu mai vorbesc ce emotii am avut :) Atunci nu au gasit pe nimeni sa-l rooteze. In rest totul a fost OK.

#24
Vittore

Vittore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 27.12.2011
cine poate sa-mi spuna : tel este 3g dar n-are camera foto frontala , nu se pot face video calls in cazul asta ?

#25
Andrei_Tor

Andrei_Tor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.12.2012

View Postluapsogard, on 10 decembrie 2012 - 17:38, said:

Eu il am si in opinia mea merita din plin. Acum depinde de fiecare ce asteptari are. Am avut inaine un HTC Desire S iar asta este mult peste el. Nu mai vorbesc de faptul ca este dual sim activ. Si chiar este.
Va recomand insa sa-l luati cu root si google play instalat. E ceva bataie de cap sa le faci singur. Daca cel care-l vinde va scoate si aplicatiile chinezesti este excelent.
Bateria ma tine 1 zi cu internetul acivat non stop pe 3g sau wireless. Push email este activat de asemenea. Parca pe slotul 2 semnalul este putin mai slab decat la un telefon cu sinle sim dar nu sunt sigur.
Eu l-am luat de la solomobiles dar fara root si m-am chinuit ceva sa-l fac. Nu mai vorbesc ce emotii am avut Posted Image Atunci nu au gasit pe nimeni sa-l rooteze. In rest totul a fost OK.

Salut,

Mai ai telefonul ? Ai avut ceva probleme cu el ? Sa ti se blocheze sau sa nu iti mearga anumite aplicatii ...  poti sa pui sonerii diferite una pentru sim 1 si alta pentru sim 2 ?

Mersi !

#26
luapsogard

luapsogard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 22.11.2004
Il mai am si in continuare sunt foarte multumit de el. Am instalat alt ROM pe care functioneaza perfect google play si gmail (adica push email). Niciodata nu mi s-a blocat, poti pune sonerii diferite pe cele doua cartele iar alte probleme nu am avut deloc cu el. Mai mult chiar, cu noul ROM bateria tine aproape 2 zile cu push email si internet activat nonstop. Inclusiv peste noapte.

#27
Andrei_Tor

Andrei_Tor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.12.2012
O sa imi achizitionez si eu unul, multumesc pentru informatii !

#28
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Oare de ce este atat de scump? Doar pentru dual sim active si sigla HTC? In rest - bateria slabuta (1.800mAh), rezolutia ecranului doar 800*480, nu are camera frontala, iar cea dorsala este de 5 Mp.

#29
icincan

icincan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 27.09.2002

View Postluapsogard, on 28 ianuarie 2013 - 23:49, said:

Il mai am si in continuare sunt foarte multumit de el. Am instalat alt ROM pe care functioneaza perfect google play si gmail (adica push email). Niciodata nu mi s-a blocat, poti pune sonerii diferite pe cele doua cartele iar alte probleme nu am avut deloc cu el. Mai mult chiar, cu noul ROM bateria tine aproape 2 zile cu push email si internet activat nonstop. Inclusiv peste noapte.


Fii amabil, ai idee daca pe  ambele SIM.uri functioneaza 3G? Adica poti sa folosesti Internet la viteza 3G de pe ambele SIM.uri, sau doar de pe unul?
Intre timp ai mai descoperit lucruri noi -bune sau rele- la el ?

Multumesc mult ptr raspuns!

#30
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Am pus aici un tutorial de rootare, instalare CWM, instalare ROM 1.13.1402.11 din 13.01.2013 - firmware-ul contine Play Store, are aplicatiile in chineza inlaturate.

#31
icincan

icincan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 27.09.2002

View Postrazor1911, on 24 februarie 2013 - 02:38, said:

Am pus aici un tutorial de rootare, instalare CWM, instalare ROM 1.13.1402.11 din 13.01.2013 - firmware-ul contine Play Store, are aplicatiile in chineza inlaturate.
Am vazut ca la P770 ai gasit o oferta mai buna. La HTC ONE SU nu ai gasit?

#32
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Din pacate nu. Este luat direct de la producator si nu cunosc daca se va ieftini in viitorul apropiat.

#33
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
Doar o remarca vreau sa fac: daca telefonul e doar pe taobao (china) si nu pe Aliexpress (international), pentru mine apare un semn de intrebare asupra originalitatii sale. Nu vreau sa spun ca telefonul ar fi prost ci nu cumva sa fie vreo replica sau ceva mai slabut pentru piata Chineza.
Oricum la pretul ala de 2000 Yuani cand quad-core cu ecran 1080p bate la usa cu preturi mult mai mici, nu mai vad acum atat de oportun acest HTC cu specificatii mult mai slabe decat generatia 2013 care e pur si simplu e un mare pas inainte.

#34
Andrei_Tor

Andrei_Tor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.12.2012
Eu l-am achizitionat de vreo luna si jumatate si sunt foarte multumit de el... Ai dreptate in comparatie cu destul de multe dualsim-uri care sunt chiar si acum pe piata este putin mai slabut dar pentru mine personal este foarte important sa fie dual sim activ ceea ce se pare ca o sa mai dureze pana o sa apara chiar si la cele quad-core ...

#35
IAmGod

IAmGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 04.03.2013
Ma asteptam sa se scrie mai mult despre acest telefon...

#36
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
@icincan: A venit si prima ieftinire :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate