Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

HTC One SU

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1
bbm1

bbm1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.11.2012
Detin un HTC t528w si am cateva probleme cu el :

1. Telefonul l-am comandat cu root din China unde a ajuns in starea asta : in meniu apare ROOT EXPLORER, SUPER SU,  in meniul setings la sectiunea ABOUT apare android 4.0.4 ICS posibil upgrade la 4.1.

1.1 Am descarcat aplicatia playstore de pe 4.shared.com deoarece era singurul site unde mi-a permis sa descarc aplicatia, dar aplicatia nu se deschide si habar n-am de ce. In rest am descarcat foarte multe aplicatii : Viber, AutoCad, Jocuri...etc si toate merg.


2. Nu pot face sincronizarea cu gmail m-am chinuit o zi intreaga, si tot nu stiu de ce Posted Image

3. Acasa detin un router TP-Link unde imi apare ca sunt conectat la WLAN dar nu pot accesa nici un site din cauza ca este securizat cu WPA/WPA2 PSK.  Aceeasi problema am avut-o si cand aveam iphone dar s-a rezolvat foarte simplu introducand un cod la setarile WLAN si a mers, dar la HTC nu stiu unde pot introduce acel cod.

Mentionez ; Nu ma pricep la telefoane cu Android, sunt la inceput de drum. Va rog sa ma ajutati !

http://www.gsmarena....one_su-4978.php


[ http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/htc/htc-one-su-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 0101010, 09 April 2013 - 19:22.


#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Acesta nu este un telefon HTC. Ai primit exact ce ai cumparat.

#3
bbm1

bbm1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.11.2012
Adica vrei sa spui ca telefonul este fake?

#4
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Nu e fake , e replica :lol:  . Cat ai dat pe el ?

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Da.
Pai, vine din China..cumparat de pe net, nu merg chestii..si sunt convins ca l-ai gasit la un superpret.

#6
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Eu nu inteleg de ce se mira ca nu ii merge . O fi zis ca e mai smeker el si isi ia telefon de 2000 de lei la 100 de euro . Cat dai atata face . Nu mai visa.

#7
bbm1

bbm1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.11.2012
Nu prea cred ca telefonul este replica deoarce apare pe multe site-uri, chiar daca este replica asta este.
Telefonul a fost  1400 lei.

#8
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Sincer, tot m-am gandit ce model de telefon poate fi, e prima data cand aud de el.

In mod cert e o replica, cel mai simplu verifici intreband la HTC.
Poate reusesti sa faci cumva sa-l dai inapoi, clar nu merita sa-l ti.

Bafta!

#9
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Vorbeste gura fara voi. Telefoanele facute exclusiv pentru China nu vin cu Play Store, acolo exista market oferit de operator.
Legat de ce ai nevoie, trebuie sa descarci 3 componente:
1) GoogleServicesFramework
2) GoogleLoginService
3) Play Store (orice versiune e ok).
Copiaza-le oriunde vrei de pe pc pe telefon si apoi muta-le in system/app cu Root Explorer (R/W la inceput, dupa ce le copiezi R/O).

Restart si cam atat Posted Image

Haters gonna hate - http://www.htc.com/cn/smartphones/

#10
bbm1

bbm1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.11.2012
Telefonul mai are denumire si de HTC ONE SU. inainte de a-l cumpara m-am documentat destul de mult pe internet sa vad daca intradevar este replica si plus ca foarte multi le-au scris celor de la HTC despre acest telefon. Si ei au raspuns ca se lansaza in Europa anul viitor in Ianuarie. Am sa intreb si eu sa ma conving si  voi da un raspuns.

Ms mult razor1911 am sa incerc sa fac ce mi-ai spus si iti las un PM pe maine dimineata, ca nu ai loc de unii.

IN LOC SA MA AJUTATI UMBLATI SA CARCOTITI.

Edited by bbm1, 06 December 2012 - 21:54.


#11
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Da...ce sa-ti spun, asa e cand incerci sa ajuti cum poti.

Incearca un search pe Google dupa modelul in cauza, am vazut ca nu apare pe prima pagina asa ca scuza-ma ca am tras o concluzie pripita.
Oricum faptul ca l-ai primit rootat mi se pare ciudat.
Telefonul e nou?

Edited by andreida, 06 December 2012 - 21:58.


#12
bbm1

bbm1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.11.2012
Telefonul este nou si eu l-am cerut rootat, puteam sa-l comand si nerootat

#13
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Dar de unde l-ai cumparat? Din cate stiu eu cei de la HTC nu accepta asa ceva.

#14
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Metoda de root, rootarea nu este oferita de producator, ci de reselleri. Referitor la ce ai scris, banuiesc ca la asta te referi - root = anularea garantiei, nu? Ei bine resellerii chinezi in general agreeaza si asta fiindca ei oricum dau garantie jumatate din termenul oferit de producator si scapa astfel de probleme :)

#15
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
tu i-ai vandut telefonul ? :D

Nu ma refer la anularea garantiei, din experientele mele root-ul,deblocarea bootloaderului sau custom rom nu inseamna anularea garantiei.
Intradevar nu am cumparat nimic si nu am idee despre cum merg lucruri cu reselerii din China si poate din acest motiv totul parea dubios la
inceput.

#16
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Nu, eu ofer mai multe servicii, printre care root, Play Store, actualizare firmware, scos aplicatiile chinezesti, curierat rapid, garantie locala s.a. :)
Cam la pretul ala se gaseste in China, ~1400 lei.

#17
xrynth

xrynth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 13.03.2011

View Postandreida, on 06 decembrie 2012 - 21:54, said:

Da...ce sa-ti spun, asa e cand incerci sa ajuti cum poti.

Asa se numeste cand i-o dai unuia in gura si il faci de kkt pentru ca a avut si el tupeul sa abordeze un subiect despre care nu stie foare multe detalii - AJUTOR!!

View Postandreida, on 06 decembrie 2012 - 21:54, said:

Incearca un search pe Google dupa modelul in cauza, am vazut ca nu apare pe prima pagina asa ca scuza-ma ca am tras o concluzie pripita.

daca TU nu esti in stare sa folosesti Google, nu mai fii atat de zmeu. Era de ajuns sa incerci site-ul oficial HTC din China si il gaseai acolo.Sau:
http://www.yoda.ro/s...htc-one-su.html
http://www.gsmarena....one_su-4978.php

Tu si ceilalti ca tine, mai lasati comentariile astea acide, iar daca nu sunteti in stare sa documentati un raspuns sau nu sunteti siguri ca detineti toate informatiile despre subiectul in cauza, cel mai bine abtineti-va sa mai postati acuze si misto-uri. Cand @razor1911 ti-a atras atentia ca vorbesti prostii, tu ce ai facut - ai continuat cu gura mare. Cand vei avea nevoie de informatii, ideal ar fi sa dai de unul ca tine, sa vezi si tu cat esti de util.

Si pe mine ma intereseaza acest telefon, despre care se spune ca ar fii un dual sim activ veritabil si cu resurse hardware bunicele; il urmaresc de cand a aparut anuntul oficial si sper sa ajunga si in Romania pe canalele oficiale. Daca va fi asa sau nu vom vedea. Tot ce vreau sa spun este ca acest HTC T528W (aka HTC One SU) este cat de poate de ORIGINAL, HTC brand.

#18
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Comentarii acide? Sigur mi te adresezi? Ce as putea sa spun eu despre comentariul tau in cazul acesta?

Am crezut ca e o replica, repet search pe GOOGLE pe prima pagina nu aparea nicio informatie de incredere din punctul meu de vedere.
Sunt convins ca ma pricep la HTC cel putin la fel de bine ca tine, intradevar cred ca suntem orientati spre segmente diferite.

Canale oficiale in Romania din punctul de vedere al celor de la HTC inseamna doar operatorii de telefonie mobila.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate