Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Asus Transformer Pad TF300T

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
don_vito

don_vito

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.11.2004
Nu a avut nimeni nici o defectiune ? La tableta mea este a doua oara cand a inceput sa apara aleator mesajul de la apasarea on/off-ului lung (cel cu air plane mode, restart, etc). Am trimis-o o data in service, tocmai in Cehia ....

Edited by don_vito, 17 July 2013 - 07:29.


#56
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013

View Postdon_vito, on 17 iulie 2013 - 07:27, said:

...Am trimis-o o data in service, tocmai in Cehia ....

Hmmm...si exact din acest motiv prefer sa le umplu buzunarul combinatorilor romani care practica un TVA romanesc...

#57
pshyco20042004

pshyco20042004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.11.2009

View Postmatrixn, on 06 iulie 2013 - 16:14, said:

Ai reusit sa o repari? daca da, unde? si cat te-a costat? Am reusit si eu sa sparg ecranul... insa touch-ul a mers 2-3 ore dupa ce s-a spart ecranul si doar in partea opusa partii sparte, insa acum nu mai fuctioneaza decat o portiune foarte mica de 2-3 cm de la marginea tabletei. Am desfacut-o si am notat modelul de digitizer dar nu gasesc unde sa o repar.

Multumesc anticipat!!!

View Postnuam666, on 15 iunie 2013 - 22:18, said:

Buna . Va scriu acest mesaj de pe tableta mea asus tf 300.. O bucurie nu? Nu prea e, am reusit sa ii sparg ecranul.. Din cate observ touch-ul merge...  Am intrebat la magazinul de unde am cumparat-o cat ar costa o reparatie si mi se pare cam mult 800 de lei.  Aveti idee cam cat ar costa o inlocuire a displayului si unde anume se face ?

O seara frumoasa
Sal
Va pot ajuta in repararea tabletelor daca nu cumva ati reusit intre timp,
In functie de modelul de touchscreen pretul variaza de la 500 la 750 ron

#58
Scorpionu_21

Scorpionu_21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.11.2007
Salutare,
Recent am intrat si eu in posesia unei astfel de tablete Asus TF300 T si mi-am cumparat pentru ea un card microSD (clasa 10) de 16Gb :-) pana aici toate bune, insa din pacate tableta imi vede cardul, dar nu imi da voie sa pun nimic pe el si nici optiune de formatare a cardului nu imi apare pe nicaieri, asa ca momentan nu pot folosi cardul nici in tableta nici in dockstation-ul pe care il are. Daca ati mai intalnit vreunul problema asta m-ar interesa si pe mine cum sa o rezolv ca sa pot folosi cardul achizitionat(chiar mi-as fi dorit sa imi mai iau inca unul de 32Gb pe care sa il pun in dock) in rest sunt multumit de tableta, pare ok.
Multumesc si astept pareri ;)

#59
alx0

alx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 01.10.2003
Nu cumva cardul este protejat la scriere? A mea citeste carduri foarte normal si le si scrie/formateaza...

#60
microro7

microro7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.07.2007
Salut,
Am pus un alt android in loc de 5.1.
Acum am 7.2 dar nu mai are launcherul lui originar.
Nu stiu din ce cauza iconul de la bateria padului arata rosie si nu se mai incarca.
cred ca ar trebui sa updatez softul padului, dar nu stiu daca se poate.
Cineva poate sa ma ajute ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate