Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Asus Transformer Pad TF300T

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Avest topic este dedicat modelului "TF300T". Cum vi se pare tableta? Din cate am vazut e foarte populara.

[ http://s7.postimage.org/8s1rfc1yj/img259287_19112012142012_0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
upload foto

Specificatiile tehnice le gasiti aici http://www.gsmarena....tf300t-4596.php
Pentru cei care nu stiu a primit update la JB.

Varianta de 16GB costa acum 1600 de lei la emag http://www.emag.ro/t...a/pd/E3RLKBBBM/ iar cea de 32GB 1650 la oktal http://www.oktal.ro/...lue-o78680.html

Ma bate gandul serios sa imi cumpar si eu una.

Edited by Papillon_, 05 December 2012 - 11:53.


#2
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 28.12.2006
o am si e bestiala :)

#3
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Poti te rog frumos sa faci o lista cu plusurile si minusurile pe care le-ai gasit?

#4
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 28.12.2006
+
usoara
calitate buna
hardware potent
baterie
adobe flash
cyanogen 10 oficial
poze ok, filmare buna cu bitrate 15mbps la 1080p

-
JB/ICS out of the box are browser incet
tb rootat pt instalare browser2ram
bootloader se poate debloca dar apare mentionat la boot-are (probleme garantie?)

+/-
android market cu bune si rele
platforma android cu bune si rele

#5
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Cum "JB/ICS out of the box are browser incet" ? Te referi la browserul stock? Are un bug? Daca instalezi alt browser, cum ar fi Chrome sau Opera tot asa e?

#6
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 28.12.2006
da, tot asa e
ROM-urile stock se pare ca nu au I/O-ul optimizat cum trebuie.
Cu CM10 sau orice ROM customizat se misca mai repede...ma rog...subiectiv, poate si cel standard e satisfacator pt tine.

#7
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostPapillon_, on 05 decembrie 2012 - 13:04, said:

Cum "JB/ICS out of the box are browser incet" ? Te referi la browserul stock? Are un bug? Daca instalezi alt browser, cum ar fi Chrome sau Opera tot asa e?


Pe JB browserul default este Chrome. Cel de pe versiunile anterioare JB nu mai exista, sau cel putin nu exista in versiunile standard de JB.

#8
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Teoretic, pe Allview 3 Speed Duo desi are JB nu vine cu Chrome instalat ci cu browserul de ICS.

#9
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostPapillon_, on 05 decembrie 2012 - 14:42, said:

Teoretic, pe Allview 3 Speed Duo desi are JB nu vine cu Chrome instalat ci cu browserul de ICS.

Eu vorbesc de JB-ul standard. Ca cei de la Allview si-au bagat nasul in el si au instalat alte prostii prin el, e altceva. Nefiind un program optimizat pentru 4.1 sau 4.2 mi se pare oarecum normal sa nu mearga bine. Chiar, Allview are licente de la Google, adica vine oficial cu Google Services?

#10
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Din contra nu prea si-au bagat "nasul" in ea, e foarte apropiata de Androidul stock si vine doar cu cateva aplicatii instalate pe ea. Browserul de ICS se misca excelent!
Au licenta de la Google aplicatiile Chrome, Facebook, Apex etc. le-am luat de pe  "Google Play".

Edited by Papillon_, 05 December 2012 - 14:56.


#11
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostPapillon_, on 05 decembrie 2012 - 14:55, said:

Din contra nu prea si-au bagat "nasul" in ea, e foarte apropiata de Androidul stock si vine doar cu cateva aplicatii instalate pe ea. Browserul de ICS se misca excelent!
Au licenta de la Google aplicatiile Chrome, Facebook, Apex etc. le-am luat de pe  "Google Play".

Eu intrebam daca Allview plateste la Google licenta pentru Google Services.


UPDATE: Se pare ca doar dispozitivele care au fost lansate cu JB default vin cu Chrome ca browser inmplicit. Cele care au fost updatate pastreaza browserul vechi. (cel mai probabil pentru a nu sterge bookmark-uri, parole, cookie-uri etc.)

Edited by filip.serban, 05 December 2012 - 15:16.


#12
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 28.12.2006
fata de Samsung, interfata android pe tabletele Asus e 99% stock
au doar niste aplicatii proprietare dar atit.

#13
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Oricum cel mai bun/customizabil launcher mi se pare Apex, mult mai reusit ca cel stock sau cel al producatorilor.

#14
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Din cate vad putin membri softpedia au tableta aceasta desi se vinde destul de bine.

#15
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Eu tot n-am inteles nimic din aceasta discutie a voastra vis-a-vis de browsere?

In final: merita banii sau nu? E ok?

Si as mai avea cateva intrebari:
- suporta (se poate aface) update de la Android 4.0 cu are vine implicit, la 4.2 de exemplu (sau in viitor, cand, poate, la anul, va aprea 5.0?).
- are port USB sau ma rog, prin adaptor cumva, se poate monta un device USB (pentur internet mobil)?

Multumesc

#16
IulianDinuSusnea

IulianDinuSusnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.12.2008
salut,

sunt prospatul posesor de TF300T. de doua zile o butonez, nu foarte incantat da mult trambitatul procesor tegra. In fine, intrebarea mea este daca la tableta asta se poate atasa in modem 3g, cum ci daca stie cineva ce model anume?
Daca vrea cineva detalii intrebati si pot oferi cate ceva din experienta mea cu acest device

#17
doio77

doio77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.02.2007
Salut! Poti pune stick de internet pe ea doar daca iei dock-ul separat care are pe el USB, altfel trebuie sa te orientezi spre modelul cu TG in coada, G-ul este de la 3G bagi cartela direct in tableta.

#18
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
Vineri trebuia sa imi vina si mie tableta impreuna cu docking station (de la eMag). S-a ratacit tableta, a ajuns doar docking-ul, acum se investigheaza unde a disparut tableta si cine e de vina: DPD-ul sau eMag-ul...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate