Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Asus Transformer Pad TF300T

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#19
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
Update: au trimis alt colet, sa vedem daca ajunge intreg...

#20
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
Totul e ok. A ajuns intreg coletul.

A avut Android 4.1 instalat, dar la prima conectare la net m-a anuntat ca este un update disponibil.
Se misca excelent, dar mi-au sarit in fata ceva probleme:
- lipsa flash (se poate descarca de pe site-ul Adobe)
- browser-ul Chrome (preinstalat) m-a dezamagit, raman la browser-ul Browser :) mai ales ca se sincronizeaza cu Chrome-ul de pe PC.
- flash-ul nu merge in Chrome dar merge in Browser.

#21
vidugeorge

vidugeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 02.03.2012
Salutare!

Ati gasit cumva husa/folie la pret accesibil. Eu am gasit asa ceva, insa nu stiu ce sa zic http://www.okazii.ro...ret--a121271097 . Cred ca husa este asemanatoare cu http://www.e-store.r...-pad-TF300.html . Despre folie mi-e mie frica, deorece cred ca este pur si simplu doar o foaie de plastic (am intrebat vanzatorul si a siz ca are gaura decupata doar la camera- va afecta cumva senzorul lipsa gaurii?).
Ce ma sfatuiti, sa cumpar sau nu?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

#22
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006

View Postvidugeorge, on 23 decembrie 2012 - 14:35, said:

Salutare!

Ati gasit cumva husa/folie la pret accesibil. Eu am gasit asa ceva, insa nu stiu ce sa zic http://www.okazii.ro...ret--a121271097 . Cred ca husa este asemanatoare cu http://www.e-store.r...-pad-TF300.html . Despre folie mi-e mie frica, deorece cred ca este pur si simplu doar o foaie de plastic (am intrebat vanzatorul si a siz ca are gaura decupata doar la camera- va afecta cumva senzorul lipsa gaurii?).
Ce ma sfatuiti, sa cumpar sau nu?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Eu mi-am rezervat http://www.asus.com/...ranSleeve_Dual/ insa vad ca pretul creste usor-usor la Emag.

#23
vidugeorge

vidugeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 02.03.2012
Si eu ma gandisem la transleeve dual, insa e facuta mai mult pentru cei care au docking station (eu nu am). Plus ca pe cele doua margini verticale, unde tableta e cuprinsa de husa, e lipici. Adica tableta se prinde de husa lipindu-se. Ma gandisem de asemenea si la haven sleeve, insa daca nu ai docking tableta nu sta fix.
Mai sunt si alte variante pe alte site-uri, insa toate peste 100 ron, iar eu vreau ceva mai accesibil. Am pus intrebarea de sus in speranta ca vreun detinator de tf300 a incercat o astfel de husa.

#24
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008

View Postdoio77, on 16 decembrie 2012 - 18:06, said:

Salut! Poti pune stick de internet pe ea doar daca iei dock-ul separat care are pe el USB, altfel trebuie sa te orientezi spre modelul cu TG in coada, G-ul este de la 3G bagi cartela direct in tableta.
Stickul de Digi net mobil de la RCD&RDS (pe USB) nu functioneaza (pe dock).

#25
vidugeorge

vidugeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 02.03.2012
De fapt cred ca niciun stick de net nu merge pe docking. Asteptam ceva ajutor din partea celor de la xda.
In legatura cu husa, cred ca in final o s-o comand. Revin cu impresii.

#26
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Eu am luat o chinezarie de husa, la 50 si ceva de lei (pana in 55), din Auchan Iasi. Si e ok.

#27
vidugeorge

vidugeorge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 02.03.2012
A venit pachetul.Posted Image

Deci husa e exact cum e aia de pe e-store(http://www.e-store.r...-pad-TF300.html  ) , imitatia de piele e ok (nu cred eu ca au stat sa alerge mai stiu eu ce animal ca sa-i ia pielea =)Posted Image ) ), husa e construita solid , ai acces la toate functiile,  poate fi folosita ca stand- pt urmarit filme sau pt scris-, se inchide cu magneti, intr-un cuvant- OK
Despre folie acu. Ambalajul ca ambalajul (cica pt iPod =)) ). Inauntru pachetul contine folia propriu zisa (cu gaura mare pentru senzor si camera) protejata de 2 straturi care se indeparteaza ca in descriere+ servetel de curatat. Totul a fos ok pana la  aplicarea prpriu-zisa a foliei, cand a venit taicameo cu gura- nu asa,mai la stanga, nu asa mai la dreaptaPosted Image - pana cand a zis ca sunt praf si ca face el. A dezlipit folia (dupa ce aproape o pusesem) ca o pune el bine, si a tot fatait-o asa de vreo 4-5 ori, au intrat praf+ scame si in final au ramas cam multe bule (cam 10 care nu mai pot fi indepartate- dupa o ora de  "luat la pila"- scotand bulele cu buletinulPosted Image  ). Pentru o folie gratis protejeaza chiar ok ( am dat si cu cheia pe ea si nu s-a zgariatPosted Image , tine mai bine la amprente ca ecranulPosted Image , nu il afecteaza in vreun fel- nu apre fenomenul de curcubeuPosted Image ), dar totusi e nasol ca nu e bubblle free si trebuie avuta multa grija la aplicare, ecranul trebuie sa fie 100% curat ( la fel si cel care aplica foliaPosted Image -sa nu fiu inteles gresit, nu nespalat ci sa nu aiba praf/scame pe haine), iar aplicarea trebuie sa se faca intr-o camera fara prea mult praf (preferabil la baie, am citit undeva ca ar fi si mai bine daca ar fi aburi) . In concluzie e ok folia, insa daca vrei ceva cu adevarat bun trebuie sa scoti de la 80 lei in sus doar pt folie.(personal Posted Image )
Concluzie- per total e un pachet bun, poate daca ai rabdare (nu ca unii cu gura)  iti iese si cu folia.
Nota 8.5 (totusi 80 lei mi se pare cam mult+ timpul de transport cam mare+ plata transportului) hai  9 (daca va iese cu folia).



P.S. Scuzati calitatea pozelor, nu am avut camera si m-am descurcat si eu cum am pututPosted Image

Attached Files



#28
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
Se poate root-a tableta? Fara a debloca bootloader-ul?
Pana acum, toate tutorialele incepeau cu "Unlock boot loader" ceea ce nu vreau in acest moment.

Am incercat un stick Huawei de la RDS, nu merge, nici macar cardul micro-sd care era introdus nu il recunoaste.

#29
one_for_some

one_for_some

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 11.08.2006
Fara deblocarea bootloader-ului nu poate fi "rootata".
Programul poate fi descarcat de la ASUS (probabil stii deja asta), se conecteaza la serverele lor de unde primeste cheia pentru deblocare.
In acel moment renunti la garantia software (update oficial de la ASUS si celelalte servicii pe care le folosesti de la ei).
Tableta nu mai poate fi adusa la starea initiala, oricum ASUS stie ca a fost deblocat bootloader-ul.
Stick 3G nu am incercat, am nevoie de adaptorul USB (nu am luat si dock), in schimb am incercat cu card microSD (Kingston 16GB clasa 4).

#30
piromi

piromi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 04.02.2002
Salut. Am luat si eu aceasta tableta si per ansamblu sunt multumit de ea. Singura problema e ca nu pot debloca bootloader-ul nici macar cu unlocker device de la Asus, ceea ce nu-mi permite sa o rootez. In rest procesorul Tegra isi face treaba super bine (testat in special cu Asphalt 7).

#31
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
A apărut update-ul la Android 4.2.1. Ce e de remarcat, poți păstra launcher-ul original de pe 4.1.1.

#32
IulianDinuSusnea

IulianDinuSusnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.12.2008
am primit și eu update la 4.2. se pare că rezolvă niște probleme mai importante din 4.1 cum ar fi conexiune wi.fi, interfață, ram management, etc. A mea este adusă direct din sua și update.ul l.am făcut acum două zile. nu știu dacă pentru cele din europa a apărut deja.
după update se misca mult mai rapid și în sfârșit arată și androidul mai a sistem de operare.
succes!

#33
gabriell2003

gabriell2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 19.05.2005
salutare . am si eu versiunea TG si nu am primit update la 4.2 . De ce oare ?  E posibil sa l primesc de acu incolo/ ?

#34
andreirazv

andreirazv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 15.12.2012
Cum se poate pune un stick 3g la aceasta tableta daca nu are loc usb?
Sunt adaptoare hdmi-usb?
Sunt doar curios.

#35
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postandreirazv, on 11 aprilie 2013 - 22:13, said:

Cum se poate pune un stick 3g la aceasta tableta daca nu are loc usb?
Sunt adaptoare hdmi-usb?
Sunt doar curios.

Nu e HDMI. E port in format proprietar si ai nevoie de asa ceva: http://goo.gl/ImgeQ

#36
one_for_some

one_for_some

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 11.08.2006

View Postone_for_some, on 08 ianuarie 2013 - 10:49, said:

Fara deblocarea bootloader-ului nu poate fi "rootata".
Programul poate fi descarcat de la ASUS (probabil stii deja asta), se conecteaza la serverele lor de unde primeste cheia pentru deblocare.
In acel moment renunti la garantia software (update oficial de la ASUS si celelalte servicii pe care le folosesti de la ei).
Tableta nu mai poate fi adusa la starea initiala, oricum ASUS stie ca a fost deblocat bootloader-ul.
Stick 3G nu am incercat, am nevoie de adaptorul USB (nu am luat si dock), in schimb am incercat cu card microSD (Kingston 16GB clasa 4).

Poate fi "rootata" fara deblocare, detalii aici -> Forum XDA -> Transformer TF300T General -> [JB ROOT] motochopper works! (Root JB 4.1.1 & 4.2.1 with locked bootloader!)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate