Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Remember TVS Oradea 1993-2012

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Aici vorbim despre TVS Oradea,un post care a fost aproape doua decenii cel mai iubit post al oradenilor.
Oamenii au lucrat aici din inima pentru televiziune,ca oamenii sa fie informati tot timpul.

TVS Oradea a avut foarte multe emisiuni:TeleZoo,Vremea vedetelor,Frontal,Indrazneste sa stii,Editia de Seara,Gamoholic,Artefacte,Cinemaniac,Portativ TVS,Indrazneste sa Stii,Romana Live,Romana Show,De vorba cu..,
Cappucino de Dimineata,Totul despre casa si multe alte emisiuni.

Postul a avut doi manageri.Primul manager a fost Florin Ardelean,de la lansare,pana la 1 Decembrie 2008.In perioada 2004-2008,postul a avut o maxima dezvoltare,desi la audiente era sub televiziunea Miculestilor.El era acuzat ca era porta
vocea PD-ului,fiind omul fostul primar,Petru Filip.

La 1 Decembrie 2008,sefia postului a fost preluata de Oana Mudura,care a reusit sa salveze TVS-ul de la faliment.Aceasta a reusit sa aduca oameni care au reusit sa faca istorie la televiziunea miculestilor.Din start a reusit sa-l aconteze pe Adrian Labos.

Iata care sunt o parte din oamenii care au lucrat la TVS de-a lungul timpului:Florin Ardelean,Virginia Ritchie,Ramona Novicov,Nicolae Mihalcea,Victor Mihalcea,Horea Vuscan,Patricia Baciu,Patricia Peev,Oana Mudura,Yvette Mirza,Bogdan
Bacila,Vlad Sturz,Octavian Haragos,Mihai Dacin,Iuliana Chelu,Loredana Corchis,Romana Farcas,Adrian Labos,Adrian
Ciucurita,Alin Gabor,Mihaela Bar,Flavius Bunoiu,Vlad Tataru,Claudiu Mihut,Laura Breb,Florina Fofiu,Cosmina Vidican,
Bogdan Costea,Alexandra Miere si multi alti oradeni.Multi au facut istorie si la Antena 1 Oradea si TTV.
Din cei mentionati doar cativa mai lucreaza astazi la Digi 24 Oradea.

La 6 august 2012,postul TVS s-a inchis,locul sau fiind luat de Digi 24 Oradea,cu o grila de programe mult mai restransa,si cu realizatori mult mai putini,singurele fete noi care au aparut fiind Andreea Crisan de la A1 Oradea,dar si cantareata Ana
Maria Georgescu.

Totusi,in inimile multor bihoreni,TVS-ul nu a murit.Chiar si eu regret inchiderea acestui post.

Va astept parerile dumneavoastra despre acest TVS.

Edited by necolae, 02 December 2012 - 19:59.


#2
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Digi 24 a stricat tot ce era frumos si bun la TVS.Are parte de ditamai promovarea si laudele,insa e 0 barat.Mi-e dor de emisiunile de pe TVS...

#3
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postvladul_care_este, on 02 decembrie 2012 - 20:31, said:

Digi 24 a stricat tot ce era frumos si bun la TVS.Are parte de ditamai promovarea si laudele,insa e 0 barat.Mi-e dor de emisiunile de pe TVS...
De acord cu tine.Bravo tie.

Recunosc ca imi place foarte mult Digi 24 Oradea,dar asta nu inseamna ca imi va fi dor de TVS.

Eu unul cred ca numarul bihorenilor care vor TVS inapoi este mai mare decat celor ce vor Digi 24 Oradea.

Inainte TVS-ul avea emisiuni si stiri toata ziua,insa Digi 24 Oradea are numai cateva buletine si emisiuni dimineata si la orele serii.

#4
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Exact.Nu mai exista Gamoholic.Cappucino de dimineata,Portativ TVS,Consultanta juridica.etc.Puteau sa le pastreze,ca tot emit HD acum.

#5
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Eu unul particularizam toate Digi-urile regionale intr-un bloc de 3 ore pe statia centrala Digi 24,la fel si cei de la Bucuresti puteau face program pentru Muntenia.Si gata,Analog TV,TVS Oradea si TVS Craiova nu se mai inchideau.

TVS-ul era totusi o raza de deconectare dimineata.Multor oradeni le pare rau de disparitia emisiunilor preferate.
Nici un oradean nu stia ca Digi 24 Oradea va difuza atata videotext.Ei credeau ca D24 face partaj cu statia de la Bucuresti.

Totusi,singurele lucruri,care nu erau la TVS, erau transmisiunile sportive.

Edited by necolae, 02 December 2012 - 21:21.


#6
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Asta da schimbare de perspectiva.Cu cateva luni in urma erai fan 100% Digi 24 Poplaca,Urlati,Afumati :lol: Ai realizat si tu in sfarsit ca sunt absolut inutile,asa-i?

#7
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007

View Postnecolae, on 02 decembrie 2012 - 21:06, said:

De acord cu tine.Bravo tie.

Recunosc ca imi place foarte mult Digi 24 Oradea,dar asta nu inseamna ca imi va fi dor de TVS.

Eu unul cred ca numarul bihorenilor care vor TVS inapoi este mai mare decat celor ce vor Digi 24 Oradea.

Inainte TVS-ul avea emisiuni si stiri toata ziua,insa Digi 24 Oradea are numai cateva buletine si emisiuni dimineata si la orele serii.
Se pare ca nu.

#8
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postvladul_care_este, on 02 decembrie 2012 - 21:50, said:

Asta da schimbare de perspectiva.Cu cateva luni in urma erai fan 100% Digi 24 Poplaca,Urlati,Afumati Posted Image Ai realizat si tu in sfarsit ca sunt absolut inutile,asa-i?
Cel putin mai sunt fan al Digi-urilor regionale in proportie de 60-70 la suta.Nu mai uit la videotext.Doar la stiri si emisiuni.

#9
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
chiar asa va plac posturile tv regionale?

#10
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Poate oferau ceva deosebit? :scratchchin:

#11
roderttam

roderttam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 22.07.2008
Pai da,eu urmaresc TVR Cluj si Craiova,TVT'89 si West tv am urmarit si TVS Oradea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate